Menu

Gorące rytmy w Szczawnie-Zdroju: Trwają Krajowe Mistrzostwa w Tańcu

Na jeden weekend  Szczawno-Zdrój przeniosło się na Karaiby. Już z daleka słychać gorące rytmy, a wyobraźnię rozpalają spektakularne układy taneczne. W uzdrowisku trwają Krajowe Mistrzostwa w Tańcu. Możemy zobaczyć Salsę, Bachatę, Argentine Tango i wiele innych latynoamerykańskich tańców.

Gorące rytmy w Szczawnie-Zdroju: Trwają Krajowe Mistrzostwa w Tańcu
- Jesteśmy na Krajowych Mistrzostwach International Dance Organization Szczawno-Zdrój 2022 w tańcach karaibskich, tańcach par i synchro dance. Przyjechało 18 klubów z całej Polski, które specjalizują się w tych dyscyplinach tanecznych. Mamy każdego dnia około 300 uczestników. Dzisiaj były przede wszystkim tańce solowe (Salsa, Bachata, Marenga). - mówi Prezes Polskiego Związku Tańca, Zbigniew Stanisław Zasada. 
 
Jakiej rangi to to zawody?
 
- Impreza jest dosyć istotną dla tancerzy, bo poza tym, że zdobywają tytuły najlepszych w Polsce w strukturach IDO, również jest to impreza kwalifikująca na Mistrzostwa Europy i Świata IDO. W tym roku mamy duże szczęście, bo Mistrzostwa Świata odbędą się pod koniec października w Warszawie. - mówi Prezes Polskiego Związku Tańca, Zbigniew Stanisław Zasada. 
 
Co najtrudniej się tańczy?
 
 
- Bachata i Salsa to są bardzo obecnie modne tańce. Są tańczone w wielu miejscach. Jest to taniec, który uprawią przede wszystkim ludzie młodzi i troszkę  starsi. Cieszy się bardzo dużą popularnością w tzw ruchu klubowym. Który taniec jest najtrudniejszy? Każdy taniec jest trudny i wymaga innych umiejętności. Mówienie o tym, że taniec jest łatwy, to jak mówienie, że tenis jest łatwy czy piłka nożna. Wszystko jest łatwe do pewnego momentu, a później jest coraz trudniej. W tym znaczeniu, że trzeba poświęcić bardzo dużo czasu, by dojść do tego, do czego chce się dojść. - mówi Prezes Polskiego Związku Tańca, Zbigniew Stanisław Zasada.
 
Jak imprezę oceniają sami uczestnicy?
 
- Udało nam się w duecie zdobyć „Mistrza Polski”. W solówkach pierwsze i drugie miejsce. Bardzo fajna atmosfera. Wszystko super i jesteśmy zadowolone. Na turnieju każda kategoria jest po kolei. Trzeba mieć na to wszystko siłę i kondycję - mówią uczestniczki Mistrzostw, Wiktoria i Oliwia
 
foto: P.Mistrzak
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17
Zdjęcie 18
Zdjęcie 19
Zdjęcie 20
Zdjęcie 21
Zdjęcie 22
Zdjęcie 23
Zdjęcie 24
Zdjęcie 25
Zdjęcie 26
Zdjęcie 27
Zdjęcie 28
Zdjęcie 29
Zdjęcie 30
Zdjęcie 31
Zdjęcie 32
Zdjęcie 33
Zdjęcie 34

Komentarze

Idzie Grześ przez wieś... (5 czerwca 2022 17:39)
Cytuję użytkownika: Jestem zaskoczony
Był POczęstunek bo festyniara jest na focie obok lekarza.
Nie można było zrobić przekrętu, ani nic przywłaszczyć to nikogo z PiSu nie było, nawet Grzenia pampersa co ostatnio z lodówki nawet wyskakuje.
Jestem zaskoczony (5 czerwca 2022 17:34)
Był POczęstunek bo festyniara jest na focie obok lekarza.

Dodaj komentarz

taniec  |   dance  |   international  |   scena  |   muzyka  |   rytmy  |   marenga  |   salsa  |   latino  |   impreza  |   zawody  |   mistrzostwa  |   mistrz  |   wygrana  |   zwyciestwo  |   podium  |   uklad  |   taneczny  |   ido  |   europa  |   krajowe  |  

SILENTlive zbiera na nową płytę. Pomożecie artystom z Wałbrzycha?

Czarne Diamenty nocą (FOTO)

Imprezowa sobota na Black Diamonds Festival

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij