Menu

Gdzie brakuje brakuje ścieżek rowerowych?

Gdzie w Wałbrzychu brakuje ścieżek rowerowych? Opinię mieszkańców można skrócić do jednego słowa „wszędzie”.

Gdzie brakuje brakuje ścieżek rowerowych?
Spytaliśmy mieszkańców o to, gdzie ich zdaniem brakuje ścieżek rowerowych. 
 
- Ścieżek brakuje praktycznie w każdej dzielnicy. Nie ma stworzonej sieci ścieżek, które łączyłyby się, aby spokojnie przemieszczać się z dzielnicy na dzielnice, czy to do pracy, czy w formie aktywnego wypoczynku – pisze Mateusz.
 
- Wielki smutek to brak ścieżki na Modliszówce. Kierowcy jadą tam jak naćpani, a poszły grube miliony w tą drogę i to boli bo miejsca jest dużo, a jak zawsze brakło tylko wyobraźni. Jak pisaliście Państwo wyżej w innych częściach miasta także brakuje, ale to ściśle centrum i wygospodarowanie miejsca jest trudniejsze i bardziej kosztowne niż pasek asfaltu w szczerym polu... - pisze Rafał
 
- Odcinek od Hotelu Biały gdzie kończy się ścieżka do Szczawna. W Śródmieściu prócz obwodnicy to nie ma nigdzie. - pisze Anna
 
 
- Stary Zdrój Armii Krajowej , Wrocławska – pisze Paweł.
 
- W wielu miejscach, dlatego żal, że przy "obwodnicy" ich też nie będzie. Najlepiej jest na Podzamczu, z którego można dojechać na strefę ekonomiczną, ale już do Centrum nie. Piaskowa Góra ma bezsensowne kawałki ścieżek rowerowych przy szpitalu, czy przy ul. Kusocińskiego. W miarę dobre trasy rowerowe, to te z Białego Kamienia do Centrum, czy też przy Świdnickiej, Sikorskiego. Ogólnie jednak b. mało tych ścieżek, szczególnie takich dzięki którym moglibyśmy bezpiecznie dojeżdżać do pracy. Można by zrobić ścieżki rowerowe często niezależne od dróg i to stosunkowo niedużym kosztem np. nad torowiskiem od wiaduktu przy Orlenie, do Żeromskiego, dalej Starachowicką w kierunku Centrum. Tam niestety smuteczek, bo nie ma połączenia np. w kierunku Sikorskiego, Wysockiego. Niestety nie widać żadnych inwestycji, które miałyby skomunikować dzielnice Wałbrzycha ścieżkami rowerowymi – pisze Damian
 
Wszystkie komentarze znajdziesz na naszym fb tutaj
 
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Zbigniew (12 czerwca 2022 12:02)
To jest dobry pomysł, Wzgórze Gedymina to wspaniały łącznik z wałbrzyskimi dzielnicami: Biały Kamień, Stary Zdrój, Piaskowa Góra, przy dalszym rozpracowaniu w stosunkowo bliskim zasięgu można dotrzeć do Podzamcza, Szczawienka, Poniatowa, Nowego Miasta, Rusinowa
Donek (6 czerwca 2022 21:05)
Poco komu te ścieżki jesli nie potrafią ich normalnie zrobic wychodzadz z bloku odrazu na ścieżkę rowerowa super pomysł ciekaw kto zaplaci oczkodowani a niestety jeżdżą jak wariaci
Jarek (6 czerwca 2022 15:55)
Chrobrego, Armii Krajowej, Wrocławska, Matejki, Moniuszki, Podgórze, Sobięcin, Start Zdrój, Wałbrzych Centrum, Wałbrzych Fabryczny, Wałbrzych Główny, Śródmieście itd.
O ile (6 czerwca 2022 8:08)
Wytyczyć ścieżki rowerowe na jezdni a nie na chodnikach bo chołota na wypożyczonych hulajnogach pod wpływem alko i narko tratuje pieszych w tym dzieci.
Temat zastępczy (6 czerwca 2022 6:22)
Komuniści europejscy wzorują się na chińskim modelu, gdzie biedota używa rowerów z powodu drogiej i mało skutecznej komunikacji masowej, dlatego nadają wszędzie temat dróg rowerowych, które w warunkach europejskich stoją pół roku odłogiem. Przykładem jest zarastająca DDR wzdłuż strefy ekonomicznej. Nowa obwodnica - brak DDR, choć chodnik powinien być wzdłuż całej. Zapytajcie lepiej w ratuszu, co z siecią stacji rowerów elektrycznych, zapowiadaną kilka lat temu. Miasto leżące w górach nie potrzebuje dróg rowerowych tylko dobrą nawierzchnię na istniejących, ewentualnie łączniki pieszo-rowerowe w wyznaczonych miejscach, jak np. Tesco - Szczawno.
Ziomal (5 czerwca 2022 22:47)
Od OBI przez całą Wrocławską,Armi Krajowej i Chrobrego nie ma ścieżki rowerowej co jest główną trasą Wałbrzycha nie mówiąc o chodnika na Chrobrego to porażka i wiaty przystankowej .
Jacek (5 czerwca 2022 22:03)
Gdyby powstała ścieżka rowerowa z Piaskowej do stawu na Gedymina , można by dojechać sobie do Sczawna i na Żeromskiego dalej zrobić łącznik do Ludowej i już jesteśmy prawie w centrum.

Dodaj komentarz

sonda  |   komentarze  |   walbrzych  |   podsumowanie  |   sciezki  |   rowerowe  |   rekreacja  |   walbrzych  |   miasto  |   mieszkancy  |   ich zdaniem  |  

Wałbrzych: Zalegają za czynsz 6 mln zł i mieszkają ''na dziko''

Nie żyje Szewach Weiss. Były ambasador Izraela i honorowy obywatel...

Koszykówka: Górnik Wałbrzych zwycięzył z Hydrotruck Radom

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij