Menu

Pierwszy pociąg pojedzie już w niedzielę

Po 22 latach, juz w niedzielę  (12 czerwca) ruszy pociąg na trasę Wrocław - Sobótka - Świdnica.  Bilet malowniczą trasą będzie kosztował niespełna 18 zł. W weekendy do składu dołączane będą wagony na rowery
 
Pierwszy pociąg pojedzie już w niedzielę
Pociągi na trasie Wrocław - Sobótka - Świdnica nie jeździły 22 lata. Po zmodernizowaniu trasy,  już w niedzielę 12 czerwca, na trasie pojawi się pierwszy pociąg (Koleje Dolnośląskie). 

Modernizacja kosztowała 217 mln zł. Zmodernizowano 50 przejazdów kolejowych, zmodernizowano mosty i wiadukty, przygotowano nowe tory. Na trasie pociągi będą mogły osiągać prędkość nawet do 120 km/h. Dystans 50 kilometrów, bo tyle liczy trasa, pociągi pokonywać będą w czasie około godziny, zatrzymując się na 14 przystankach. 
 
Za bilet na pociąg osobowy relacji Wrocław – Świdnica podróżni zapłacą 17,80 zł. Podróż na trasie do Wrocław – Sobótka to koszt 13 zł. Bilety można kupić w aplikacji Koleo lub w pociągach KD.
Rowerem pod masyw Ślęży
 
 
 
W sezonie letnim, od początku lipca dodatkowym udogodnieniem na linii nr 285 będą weekendowe pociągi dla rowerzystów, chcących się wybrać na wycieczkę np. w okolice masywu Ślęży.
 
– Odcinek Wrocław – Świdnica przez Sobótkę to pierwsza trasa, po której będą jeździć rowerowe wagony KD – podkreśla Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich. – Uruchamiamy pilotażowy program na trasach popularnych wśród amatorów dwóch kółek. Aby umożliwić przewóz dużej liczby rowerów, do dwuczłonowego spalinowego zespołu trakcyjnego dodamy dodatkowy wagon wyposażony w uchwyty na rowery.
 
W załadunku rowerów na wyznaczonych stacjach pomagać będą drużyny konduktorskie. Będzie się on odbywać wyłącznie na stacjach Wrocław Główny, Sobótka Zachodnia oraz Świdnica Przedmieście.
 

adm
foto: Koleje Dolnośląskie
refdakcja@walbrzych24.com

Komentarze

bezstronny (16 czerwca 2022 18:54)
Nadmienię że to sld a później platforma POlikwidowali dworce i pociągi odcinając ludność całych wsi i miasteczek od świata. Likwidowali postetunki policji i straży pożarnej licząc na ochotników.Dopieto gdy PiS doszedł do władzy zaczął przywracać normalność na wsiach i małych miastach co potwierdza ten artykuł.
Andrzej (9 czerwca 2022 16:16)
Super, pomijając fakt, że skorzystają mieszkańcy wzdłuż trasy, to te rejony godne są szeokiego propagowania i udostepniania. O każdej porze roku i dla wszystkich forum turystyki.
baba z nosa (7 czerwca 2022 8:30)
Atrakcja na miarę XXI w.
Mirek (6 czerwca 2022 16:57)
Bardzo ładna trasa. Jechalem nią z 25 lat temu ale z W-cha przez Sobotke do Wrocławia. Czas przejazdu 2:30min.

Dodaj komentarz

komunikacja  |   kolej  |   pociągi  |   Wrocław  |   Świdnica  |   Sobótka  |  

Coraz częściej jeździmy pociągami

Nowe schronisko dla bezdomnych

Pięć lat więzienia za znęcanie się nad dziećmi

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij