Menu

Miała wypadek i wymaga rehabilitacji. Pomóż Annie wyzdrowieć

Anna jest mieszkanką Bielawy. 2 lata temu miała bardzo poważny wypadek w Dobromierzu, przez który do dziś zmaga się z doznanymi obrażeniami. Leczenie i rehabilitacja trwa już dwa lata. Widać duże postępy, ale żeby mogła wrócić do pełnej sprawności potrzeba kontynuować rehabilitację, która jest bardzo kosztowna.

Miała wypadek i wymaga rehabilitacji. Pomóż Annie wyzdrowieć

- Jestem najmłodszą z naszego teamu 3 sióstr. Zawsze trzymałyśmy się razem i wspierałyśmy w rozmaitych sytuacjach życiowych. Tamtego dnia moje dwie siostry postanowiły pojechać po kota. Znalazły „persa” w internecie, a ponieważ Ania i jej córki od dawna marzyły o takim kocie, to ruszyły w trasę.


Jednak żadnej z nas nie przyszło do głowy (bo niby jak), że może je spotkać coś takiego, co zresztą zmieniło życie każdej z nas. Moje dwie starsze siostry, jadąc samochodem, miały wypadek. Najstarsza z nas, Ania, zajmowała miejsce pasażera i to właśnie ona najbardziej ucierpiała. - informuje siostra Pani Anny

Walka o życie w szpitalu

- W szpitalu długo nic nie było wiadomo. Lekarz kazał czekać. Ania walczyła o życie na sali operacyjnej. Miała krwotok wewnętrzny. Lekarze stwierdzili uraz wielonarządowy. Okazało się, że 5 i 6 krąg są złamane i doszło do uszkodzenia rdzenia kręgowego. Czy jeszcze będzie kiedykolwiek chodzić? - informuje siostra Pani Anny

Długa śpiączka Ani

- Przez pierwszy miesiąc po wypadku Ania znajdowała się w śpiączce. Moja siostra oddychała przez rurkę tracheostomijną, odżywiała się za pomocą żywienia dojelitowego PEG i była cewnikowana.


Ania ma trójkę dzieci, dorosłego syna, ale także 2 niepełnoletnie córki (9 i 16 lat). Wszyscy zaciskaliśmy zęby z nerwów i nie wiedzieliśmy co będzie dalej, czy nasza siostra, a mama swoich dzieci się wybudzi, czy będzie można z nią normalnie jeszcze kiedyś porozmawiać?

 

 


Po miesiącu czasu Ania się obudziła. Nie pamiętała nic z wypadku, ani tego, gdzie się znajduje. Jest dobrze – pomyślałam. – Anka widzi nas, reaguje, wie co się z nią dzieje. Potem jednak nastąpiła refleksja – co dalej? - informuje siostra Pani Anny


Co dalej?


Dalej – okazało się, że ciężka droga przed nami. Piszę przed nami – bo zawsze jako siostry i rodzina – wspieramy się i pomagamy. Każda z nas swoje w życiu przeszła, ale dzięki siostrom przechodzimy przez zakręty życiowe – może nie zawsze gładko – ale skutecznie. Tak też będzie i tym razem.


Rehabilitacja bardzo pomaga


Po prawie 2 miesiącach spędzonych w szpitalu, Ania została bezpośrednio skierowana do prywatnej kliniki rehabilitacyjnej. Wypadek zdarzył się we wrześniu 2020. Ania wróciła do domu dopiero w lipcu następnego roku. Jednak klinika – mimo wysokiej ceny za turnus rehabilitacyjny – to był strzał w dziesiątkę! Lekarz prowadzący, jak zobaczył efekty – był w szoku. Ania już siada i zaczyna stać.
Nie przyszło to łatwo, ale bardzo wyraźnie widać, że rehabilitacja daje bardzo dobre efekty. I dlatego zwracam się tutaj do Państwa o pomoc. Zbieramy na rehabilitację, leczenie, leki, środki pielęgnacyjne i wszystko to, co jest potrzebne do tego, żeby – Ania dosłownie i w przenośni – stanęła pewnie na nogach i wróciła do życia.

Ania ma dwie córki, które wymagają opieki. Ma swoje siostry, ma resztę rodziny. Obecnie nasza mama zajmuje się Anią 24 godziny na dobę. Wszyscy robimy, co możemy, ale bez wsparcia z zewnątrz nie poradzimy sobie. Każdy turnus w prywatnej klinice, to pieniądze o jakich nam się do tej pory nie śniło – kilkanaście tysięcy złotych! A takich turnusów, a potem fizjoterapii i rehabilitacji domowej musi być więcej. Ania ma bardzo realne szanse na powrót do zdrowa, prawdopodobnie nigdy już nie wróci do sprawności sprzed wypadku, ale będzie mogła normalnie i samodzielnie funkcjonować. - informuje siostra Pani Anny


Pomóż Ani wrócić do zdrowia, do swoich córek i sióstr. Link do zbiórki znajdziesz tutaj

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

pomoc  |   zbiorka  |   pieniadze  |   bielawa  |   rehabilitacja  |  

Oddawali krew w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa

Roman Szełemej na Ukrainie. Borysław otrzymał od Wałbrzycha agregat...

Korzystała z karty zmarłej matki. Grozi jej 8 lat więzienia

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij