Menu

Capricorn dołączył do koncernu Uponor

Największy pracodawca w Świebodzicach, firma Capricorn w listopadzie stała się częścią globalnej marki Uponor. Dla obu firm to ważny etap rozwoju, a pierwszym namacalnym dowodem na to jest budowa nowego magazynu w Świebodzicach, który znacząco usprawni pracę zakładu.

Capricorn dołączył do koncernu Uponor
Firma Capricorn już od 30 lat produkuje w Świebodzicach komponenty do instalacji grzewczych oraz sanitarnych. Jej rozwój został dostrzeżony przez międzynarodowy koncern Uponor, który od ponad 25 lat działa w Polsce w zakresie instalacji dostarczania wody pitnej oraz energooszczędnych systemów ogrzewania. Uponor nabył udziały Capricorn pod koniec ubiegłego roku i tym samym rozpoczął pełną integrację obu firm.
 
- Caprocirn doskonale wpisuje się strategię Uponor, zarówno pod względem swojego portfolio produktów, a także dostępu do rynku Europy wschodniej, a zwłaszcza Polski. Właśnie tutaj chcemy się rozwijać z myślą o tej części Europy - mówi Karsten Hoppe, Prezes Uponor Building Solutions Europe.
 
- Uponorowi daje to możliwość rozpoczęcia lokalnej produkcji w Europie Wschodniej, czego do tej pory nie miał. Jesteśmy teraz zdecydowanie bliżej polskich klientów z lepszą ofertą. Capricornowi daje to możliwość dotarcia do Europy Zachodniej tam, gdzie Uponor ma swoje siły sprzedażowe. Wydaje nam się, że ta składanka 1+1 da zdecydowanie wyższy wynik niż 2 - dodaje Jacek Dobrowolski, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu Europy Wschodniej Uponor Building Solutions Europe.
 
 
Jeszcze przed przystąpieniem do koncernu Uponor firma Capricorn zaczęła budować nowy magazyn, by usprawnić swoją logistykę. Jak się okazało już wkrótce ta wielka hala nie wystarczy, by sprostać nowym wyzwaniom.
 
- Capricorn będąc spółką prywatną, do tej pory rozwijał się organicznie. Inwestycja w tę spółkę grupy Uponor otworzyła nam drzwi na świat, bo to globalna korporacja z mocną pozycją lidera w Europie. Te efekty synergii spowodują, że wkrótce będziemy musieli ten magazyn jeszcze rozbudować, bo nasza produkcja znacząco wzrośnie - mówi Dariusz Rutowicz, prezes zarządu Capricorn S.A.
 
 
W jaki sposób ta inwestycja wpłynie na rozwój zakładu w Świebodzicach?
 
 
- Przede wszystkim zyskaliśmy nowe miejsce, którego brakowało nam na produkcji. Dotychczas prowadziliśmy wszystkie procesy magazynowania, konfekcjonowania, kompletowania wysyłki w miejscu, które de facto przeznaczone było na produkcję. Gdy przenieśliśmy się tutaj, odzyskaliśmy tą przestrzeń na produkcję. Poprawiliśmy zarazem efektywność tych procesów, maksymalnie wykorzystując nową przestrzeń dzięki systemowi regałów double deep - mówi Dariusz Rutowicz.
 
 
Capricorn w Świebodzicach zatrudniał ponad 400 pracowników. Dzięki połączeniu z koncernem Uponor nie tylko nie zredukowano zatrudnienia, ale w planach jest zatrudnianie kolejnych pracowników i tworzenie nowych linii produkcyjnych.
 
- Podstawą sukcesu są ludzie, niezależnie od tego, co się robi, jakie wdraża innowacje. Dlatego tak ważna jest troska o nich. Mamy wdrożoną strategię "Ludzie na pierwszym miejscu", w której badamy jak zwiększać benefity, zmniejszać liczbę wypadków by czuli się bezpiecznie i te doświadczenia także przenosimy na Capricorn. Jako firma międzynarodowa dajemy podstawy do rozwoju, także tu na miejscu zakład będzie się rozrastał, dając nowe możliwości - mówi Karsten Hoppe.
 
- Mamy różne pomysły i to jest w fazie analiz. Na pewno możemy powiedzieć, że Capricorn nie będzie mniejszy niż był. Będziemy rozwijać ten zakład, ale ciężko w tej chwili powiedzieć, jaka to będzie skala - twierdzi Jacek Dobrowolski.
 
 
Z okazji otwarcia nowej hali firma zorganizowała wielki festyn dla swoich pracowników z wieloma atrakcjami. Podczas uroczystości ogłoszono także, że firma Capricorn przejdzie pełny rebranding i od przyszłego roku zyska miano Uponor.
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14

Komentarze

Marek (11 czerwca 2022 14:32)
Cytuję użytkownika: POBORCA PODATKOWY
PYTAM. A PODATKI BĘDZIE PŁACIŁ CZY WYPROWADZI DO RAJU PODATKOWEGO ?????
Do Putina głubcze!
POBORCA PODATKOWY (11 czerwca 2022 12:45)
PYTAM. A PODATKI BĘDZIE PŁACIŁ CZY WYPROWADZI DO RAJU PODATKOWEGO ?????

Dodaj komentarz

Świebodzice  |   capricorn  |   uponor  |   inwestycja  |   magazyn  |  

Rolkostrada w Głuszycy już otwarta

Nowoczesne laboratoriom w Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym

Wielka wymiana okien w Książu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij