Menu

Świdnicki patrol powietrzny

Pamiętajmy, że brak nadzoru policji w zasięgu wzroku nie uprawnia do łamania przepisów. Postawy kierowców, którzy myśleli inaczej, szybko zostały skorygowane przez świdnickich i wrocławskich policjantów, którzy przeprowadzili wspólne działania na DK35. Mundurowi do patrolowania przejść dla pieszych użyli bowiem drona. Dla kilkunastu osób kontrola zakończyła się mandatami.

Świdnicki patrol powietrzny
W miniony czwartek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej oraz wrocławskiej komendy  prowadzili wspólne działania związane z bezpieczeństwem na oznakowanych przejściach dla pieszych.  Do działań mundurowi wykorzystali dron - bezzałogowy statek powietrzny policji. Operatorzy drona monitorowali rejony przejść dla pieszych i kiedy zaobserwowali wykroczenie, powiadamiali najbliższy patrol, który zatrzymywał do kontroli drogowej pojazd lub legitymował pieszego.
 
 
Funkcjonariusze Wydziałów Ruchu Drogowego świdnickiej i wrocławskiej komendy zwracali szczególną uwagę na zachowanie kierowców w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych, sprawdzali czy przestrzegają oni obowiązujących przepisów umożliwiając pieszym bezpieczne przejście oraz czy kierowcy stosują się do zakazu wyprzedzania na oznakowanych przejściach dla pieszych. Policjanci przyglądali się też zachowaniu samych pieszych. Sprawdzali, czy nie wchodzą oni wprost pod jadące pojazdy i czy przestrzegają obowiązujących przepisów podczas przechodzenia przez jezdnię.
 
- Policjanci w ciągu tylko dwóch godzin ujawnili 15 wykroczeń kierowców polegających między innymi na wyprzedzaniu na przejściu dla pieszych oraz nieustąpieniu pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych - informuje mł. asp. Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.
 
 
 
Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym taryfikatorem zarówno za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych lub wchodzącemu na to przejście, jak i za wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych, na którym ruch nie jest kierowany lub bezpośrednio przed tym przejściem, grozi mandat karny w wysokości 1500 złotych oraz 10 punktów karnych.
 
opr.plr
foto: KPP w Świdnicy
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Gość (14 czerwca 2022 10:01)
Pieniążki trzeba doić z kierowców.Policja
DJ2022 (12 czerwca 2022 15:34)
Cytuję użytkownika: Kierowca.
Należało zestrzelić drona.
Why?
Kierowca. (11 czerwca 2022 19:21)
Należało zestrzelić drona.

Dodaj komentarz

Świdnica  |   policja  |   112  |   dron  |   patrol  |   kierowcy  |   piesi  |  

Rekord weekendu - 2,35 promila

Uciekał z prędkością 190 km/h. Potrącił policjanta

Narkotyki: sześć osób zatrzymanych w ciągu tygodnia

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij