Menu

Tydzień złodziei - piątka zatrzymanych

Trzy kobiety i dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież zatrzymali od wtorku wałbrzyscy policjanci. Dwoje z nich odpowie za kradzieże sklepowe, druga z wałbrzyszanek za kradzież gotówki, kolejna za kradzież telefonu, a drugi z mężczyzn za kradzież elektronarzędzi. O losie całej piątki zadecyduje teraz Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.

Tydzień złodziei - piątka zatrzymanych
We wtorek koło godziny 15:00 policjanci kryminalni pierwszego komisariatu zatrzymali od dłuższego czasu poszukiwaną przez nich 52-latkę. W toku wykonanych czynności udowodnili podejrzanej, że w 2019 roku ukradła z jednego z wałbrzyskich mieszkań, gdzie pracowała jako opiekunka do dzieci, 2400 złotych. Kobieta przyznała się do popełnionego przestępstwa i złożyła wyjaśnienia.
 
W tym samym czasie funkcjonariusze zespołu operacyjno-rozpoznawczego drugiego komisariatu udali się na ul. Marconiego, gdzie w miejscu zamieszkania zatrzymali 37-letnią wałbrzyszankę. Policjanci udowodnili kobiecie, że w okresie od 25 marca do 23 kwietnia tego roku czterokrotnie w krótkich odstępach czasu w jednej z drogerii na terenie Wałbrzycha zdejmował z półek sklepowych rożnego rodzaju artykuły kosmetyczne i spożywcze, a wychodząc ze sklepu nie płaciła za zakupy. Łączna wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 550 złotych.
 
Kilka godzin później policjanci prewencji drugiego komisariatu otrzymali informację o ujęciu przez pracowników ochrony jednego ze sklepu przy ul. 11 Listopada w Wałbrzychu 37-letniego mężczyzny. W toku wykonanych czynności z zatrzymanym mundurowi również udowodnili mu, że w ostatnim czasie dokonał siedmiu kradzież produktów spożywczych i alkoholowych, w marketach znajdujących się w różnych częściach miasta, gdzie starty oszacowane zostały na łączną kwotę ponad 500 złotych.
 
Przed godziną 20:00 policjanci prewencji pierwszego komisariatu otrzymali zgłoszenie o kradzieży mieszkaniowej przy ul. Norwida w Wałbrzychu. Z ustaleń mundurowych wynikało, że 22-latka wykorzystała nieuwagę swojej 71-letniej sąsiadki i ukradła jej z mieszkania telefon komórkowy o wartości 600 złotych. Młoda kobieta jeszcze tego samego dnia została zatrzymana i usłyszała zarzut kradzieży.
 
 
W środę po godzinie 9:00 natomiast policjanci prewencji drugiego komisariatu otrzymali zgłoszenie, że z terenu remontowanej kamienicy przy ul. Piłsudskiego w Wałbrzychu zniknęły elektronarzędzia. Funkcjonariusze ustalili, że kradzieży dokonał jeden z lokatorów budynku. Okazało się, że 56-latek schował je w swojej komórce. Odzyskany sprzęt to piła elektryczna, mieszadło oraz wiertarka o łącznej wartości 4 tysięcy złotych, które po zakończonych czynnościach wróciły do właściciela. Podejrzany natomiast usłyszał zarzut kradzieży.
 
Podczas czynności procesowych podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów. We wszystkich wyszczególnionych przypadkach za popełnione przestępstwa grozi im teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

policja  |   112  |   złodzieje  |   kradzież  |  

Wybuch gazu na ul. Paderewskiego

Sam się obsłużył w hotelowym barze

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij