Menu

Pikniki wróciły do Książa

Ruszyła kolejna edycja letniego piknikowania przy Zamku Książ. Co dwa tygodnie będzie można odpocząć na trawie przy dźwiękach muzyki na żywo, ale organizatorzy zapraszają do korzystania z uroków książańskiego parku każdego dnia.

Pikniki wróciły do Książa
Tradycje piknikowania na błoniach zamkowych są o wiele starsze niż spółka Zamek Książ, której zarząd wpadł na pomysł, by organizować "Śniadania na trawie".
 
- Jak widać na grafice zapraszającej na piknik, Daisy jest na trawie wraz z synami uwieczniona na zdjęciu podczas pikniku. My na co dzień przebywamy w tym wyjątkowym miejscu i ten park zachwyca za każdym razem. Chcieliśmy, aby to miejsce poza zamkowymi murami ożyło, stąd pomysł, aby zaprosić mieszkańców i turystów do wspólnego piknikowania - mówi Kamila Świerczyńska, Kierownik Działu Marketingu i Sprzedaży w Zamku Książ.
 
 
Pikniki po raz pierwszy zorganizowano w zeszłym roku i cieszyły się dużym zainteresowaniem, dlatego postanowiono kontynuować tę nową tradycję. Oprócz użyczenia miejsca do piknikowania zapewniono także szereg dodatkowych atrakcji.
 
- Od początku było to wydarzenie kierowane do wszystkich, bez ograniczeń wiekowych. Są rodziny z dziećmi, pary, grupy znajomych i widzimy, że wracają do nas goście, którzy uczestniczyli w poprzednich edycjach. Mamy muzykę na żywo, można tu kupić posiłek. Jest strefa zabaw dla dzieci, którą tym razem organizuje Ornamental Farm Bukowiec. Są warsztaty i ich maskotka - lisek, który jak widać, już zaprzyjaźnił się ze wszystkimi dziećmi. Można odpocząć na kocu, na leżaku, również z własnym prowiantem i po prostu miło spędzić czas w otoczeniu zamku - dodaje Kamila Świerczyńska.
 
 
 
Teren, na którym odbywa się piknik, jest także na co dzień otwarty dla turystów i gości, więc zarząd zamku zachęca, by korzystać z niego, gdy tylko przyjdzie na to ochota. Pikniki z muzyką na żywo w wykonaniu członków Książęcej Orkiestry Salonowej i z zabawami i animacjami dla dzieci będą organizowane co dwa tygodnie, jeśli pozwoli na to pogoda. Finał zaplanowano na 24 lipca, podczas zawodów w powożeniu.
 
- Wtedy będzie nie lada gratka dla fanów ciekawych wrażeń i nowatorskich wydarzeń. Będziemy gościć nietuzinkowe bryczki, które będą brać udział w konkursie. Wstęp jest bezpłatny, więc weźcie swój koc albo skorzystajcie z naszych leżaków. Koce zamkowe można także kupić na miejscu. Bardzo nam miło, że chcecie być z nami i spędzać czas rodzinnie w Książu - zaprasza Kamila Świerczyńska.
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17
Zdjęcie 18
Zdjęcie 19
Zdjęcie 20
Zdjęcie 21
Zdjęcie 22
Zdjęcie 23
Zdjęcie 24
Zdjęcie 25
Zdjęcie 26
Zdjęcie 27
Zdjęcie 28
Zdjęcie 29
Zdjęcie 30
Zdjęcie 31
Zdjęcie 32
Zdjęcie 33
Zdjęcie 34

Komentarze

Gość (18 sierpnia 2022 9:04)
Pytanie... czy trawniki w okolicy zamku to miejsca, na których wedlug przepisów nie można spożywać alkoholu? Pytamy, bo zastanawiamy się nad zrobieniem tam urodzinowej zabawy 40 +.
Piknik (13 czerwca 2022 19:07)
Przeczytałem artykuł. Wybrałbym bym się na piknik, ale kiedy, w jaki dzień tygodnia i w jakich godzinach ?
Fliper (13 czerwca 2022 12:12)
Co trzeba mieć we łbie żeby jechać przez pół miasta,płacić za parking czy tarabanić się autobusem żeby żreć kanapki zapakowane w alu folię i kawa z termosu w towarzystwie arystokracji 500+
T34 (13 czerwca 2022 9:50)
Wolę tam aktywnie , niż udawać arystokrację . no i jak już ktoś zauważył jedyny skoszony trawnik w Wałbrzychu.
Edyta Górniak (13 czerwca 2022 7:29)
Cytuję użytkownika: Sołtys
Wieś tańczy i śpiewa.
Tam przyszli i leżą statyści.
***** POuy (12 czerwca 2022 21:06)
Cytuję użytkownika: J***ć pis
Cytuję użytkownika: Goldmann,, ,,
,,w Wiedniu ,tak islamiści biwakują na trawie,,bo w domu ,, smród,brut,,,i ,,ubustwo,,,,,REWELACJA,,,
A skąd masz takie info ze u islamistów w Wiedniu mają taki syf Może została ci jakaś rysa w o d b y C i e i masz przykre wspomnienia (a jak tam gówna na Hetmanskiej)
Masz poważne problemy z odbytem skoro poruszasz temat Robusia B vv xćč Ćniby polaka w Brukseli i jego chlopaka Krzysiia Ś.
J***ć pis (12 czerwca 2022 20:54)
Cytuję użytkownika: Goldmann,, ,,
,,w Wiedniu ,tak islamiści biwakują na trawie,,bo w domu ,, smród,brut,,,i ,,ubustwo,,,,,REWELACJA,,,
A skąd masz takie info ze u islamistów w Wiedniu mają taki syf Może została ci jakaś rysa w o d b y C i e i masz przykre wspomnienia (a jak tam gówna na Hetmanskiej)
Bluszczowy Romek z Valbzikha (12 czerwca 2022 20:37)
Platfusowe lemingi przybyły, żeby spęd nie okazał się blamażem. No i 2 powód: jedyny skoszony trawnik w Wałbrzychu.Ludzie chętnie by posiedzieli na trawie,blisko domów, ale wśród metrowych chwastów się nie da.
Soltys (12 czerwca 2022 20:33)
Cytuję użytkownika: Sołtys
Wieś tańczy i śpiewa.
A soltys po dupie się drapie.
Sołtys (12 czerwca 2022 19:51)
Wieś tańczy i śpiewa.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Zamek Ksiaż  |   piknik  |   śniadanie na trawie  |   weekend  |   turystyka  |  

Praca wre. Otwarcie coraz bliżej

Pejzaże Jarosława Jaremy w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA

Wałbrzyski Weekend Fotografii w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij