Menu

Wypadek w kamieniołomie - 22-latek trafił do szpitala

Mieszkaniec gminy Kamienna Góra spadł z urwiska w nieczynnym kamieniołomie w miejscowości Borówno (gm. Czarny Bór). Ratowników wezwali przebywający nieopodal turyści z Czech.

Wypadek w kamieniołomie - 22-latek trafił do szpitala
Kopalnia melafiru w Borównie została wyłączona z eksploatacji już wiele lat temu. Z uwagi na swoje położenie jest bardzo malowniczym, ale zarazem niebezpiecznym miejscem. Wejście na teren wyrobiska jest zabronione, a mimo to znalazł się tam 22-letni mieszkaniec gminy Kamienna Góra. Podziwiając widoki, najwyraźniej podszedł zbyt blisko krawędzi urwiska i spadł z wysokości kilku metrów.
 
 
Mężczyzna może mówić o sporym szczęściu, bo w pobliżu biwakowali turyści z Czech, którzy usłyszeli jego wołanie o pomoc i wezwali służby ratownicze. Dojazd strażaków i medyków samochodami ratunkowymi był utrudniony, ponieważ jest to trudno dostępny teren. Pomocy udzielili ci sami Czesi swoim samochodem terenowym. Ostatecznie poszkodowany trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

plr
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

jebacpis (13 czerwca 2022 14:02)
Właśnie pis wyruchał nas poraz setny. Miał być węgiel po 1000zł/tona dla wszystkich a co OCZYWIŚCIE dostaliśmy? Dopłaty do węgla dla "najuboższych". Dziękuje kur wa! Nie mogę rodziny założyć bo przez to, że trochę za dużo zarabiam i mam olej w głowie więc to jeba ne państwo wydziera mi każdą złotówkę, którą uczciwie zarabiam. Trzeba było pić, bić i uciekać z lekcji to dzisiaj państwo pisowskie dało by mi na węgiel. Nie opłaca się uczciwie pracować w tym kraju bo jak teoretycznie należysz do "klasy średniej" to tak na prawdę na mniej cie stać niż patologicznych dzieciorobów - pisowski elektorat

Dodaj komentarz

Czarny Bór  |   kamieniołom  |   wypadek  |   112  |   straż pożarna  |  

Wybuch gazu na ul. Paderewskiego

Sam się obsłużył w hotelowym barze

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij