Menu

Biuro Solidarnej Polski... w kościele ?

Solidarna Polska otworzyła nowe biuro w Wałbrzychu i prawdopodobnie nie byłoby w tym nic wyjątkowego gdyby nie mieściło się... w kościele (w parafii pod wezwaniem Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika). Otwarciem biura pochwaliła się Beata Kempa, probosz twierdzi jednak, że sala wynajeta została jednorazowo. 

Biuro Solidarnej Polski... w kościele ?

Beata Kempa (europosłanka Solidarnej Polski) o otwarciu biura poinformowała w mediach społecznościowych (Tweeter i FB). Biuro, jak napisała Kempa, mieści się w parafii pod wezwaniem Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika.

Dlaczego biuro mieści w kościele ?

- Ksiądz udzielił nam lokalu grzecznościowo na 3-4 tygodnie, nasze miało zaledwie 15 metrów kwadratowych. To jest biurio tymczsowe, docelowo biuro od 1 lipca będzie mieściło się na ulicy Konopnickiej - mówi wicewojewoda Bogusław Szpytma. 

Zdaniem proboszcza, salka została wynajęta jednorazowo i nie ma to nic wspólnego z polityką. 

- Jeżeli salka jest komuś potrzebna, to dlaczego mam jej nie udostępnić?  Różne grupy spotykają się w tej salce i nie ma to nic wspólnego z polityką. To było spotkanie jednorazowe -  wyjaśnił nam proboszcz parafii pod wezwaniem Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika.
 

 

 
padm
foto: FB Beata Kempa
redakcja@walbrzych24.com 

Komentarze

Jarek Kwaczor (15 czerwca 2022 23:02)
Cytuję użytkownika: RUCH NARODOWY - A PO-JEBY JAK ZWYKLE ZDZIWIONE
Cytuję użytkownika: Jarek Kwaczor
Cytuję użytkownika: RUCH NARODOWY - A PO-JEBY JAK ZWYKLE ZDZIWIONE
Cytuję użytkownika: Jarek Kwaczor
Cytuję użytkownika: RUCH NARODOWY - A PO-JEBY JAK ZWYKLE ZDZIWIONE
Cytuję użytkownika: Jarek Kwaczor
Cytuję użytkownika: RUCH NARODOWY - A PO-JEBY JAK ZWYKLE ZDZIWIONE
Cytuję użytkownika: Edek
Ksiądz taki chętny do wynajęcia? A ciekawe, czy np. grupa LGBT+ też może sobie wynająć salkę na parafii?
PARTIA PO KARMI ZYDOWSKA GAZETE NASZYMI PODATKAMI. TRZASKOWSKI Z BUDZETU MOJEJ STOLICY WARSZAWY DAL 4 MLN NA WOLNE NIEZALEZNE MEDIA MICHNIKA, NA GAZETE ZYDOWSKA WYBORCZA. 4 MLN Z KIESZENI PODATNIKOW, BY GAZETA MICHNIKA, TEGO CO SIE LIZAL Z JARUZELSKIM, NIE PISALA O AFERACH RAFALKA.
A PiS-uar dał z moich podatków 2 MILIARDY złotych na tą PiS-owską szczujnię TVPiS o wspieraniu taty Rydza nie wspomnę . No i szastaja się też z MOICH podatków na jakieś 500 plusy, o tych innych PiSiewiczach i PiSiurskich przeżerających w spólkach i spółeczkach moje ciężko zarobione i zapłacowe w podatkach pieniądze nie wspomnę. No i nie zapominajmy o sponsorowaniu sukienkowej mafii , jakichś hitlerowców od Bąkiewicza to wszystko jest płacone z budżetu czyli MOICH podatków.
A TUSK DAL 2 MLD DLA GAZPROMU, BO CHORYCH NA RAKA W POSLCE NIE BYLO. LEKARZE WYJESZDZALI, NIE ZE BIEDA NA TUSKOWEJ ZIELONEJ WYSPIE, TYLKO CHORYCH NA RAKA NIE BYLO WIEC TUSK MOGL DAC 2 MLD GAZPROMOWI. NAPRAWDE JAKIES PEDAL, KTORY REPREZENTUJE 2% SPOLECZENSTWA, CHCE SIE LICYTOWAC KTO KOGO I TEN KRAJ UTRZYMUJUE PODATKAMI? 2% PEDALÓW CZY 95% KATOLIKOW? BEDZIESZ SZCZEKAL PEDALE, TO MY KATOLICY OPILUJEMY CIE Z EMERYTUR, Z DARMOWEJ SLUZBY ZDROWIA, STRAZY POZARNEJ, OCHRONY SADOWEJ I WOJSKOWEJ. BO JAKIM PRAWEM JA KATOLIK MAM SWOIMI PODATKAMI OPLACAC EMERYTURY I SLUZBE ZDROWIA PEDALOW. NAJPIERW PLAC ZAREMONTY SWOICH DROG, ALBO PRZESTAN JEZDZIC PO TYCH WYBUDOWANYCH ZA PODATKI KATOLIKOW. OK? DZIECI DO SZKOL WYSYLAJ TEZ DO TYCH ZBUDOWANYCH PRZEZ PEDALOW, I NIECH NAUCZYCIELE UCZA TWOJE DZIECI, JESLI TYLKO SAM IM ZAPLACISZ. JA MAM WYJEBANE NA PODATKI 2% PEDALOW. BUEHEHEHEHE. RATLEREK MI TU SZCZEKA, POLACY MAJA GDZIES TWOJE PODATKI. BIERZ JE I WYPIERDALAJ BUEHEHEHE.
Po tym twoim bełkocie zryty hitlerowcu synu/wnuczku szmalcownika naprawdę widać że powinieneś odwiedzić dobrego ortopedę, bo żaden nawet najlepszy psychiatra będzie tu bezradny. Ale ustosunkuję się do tego bełkotu: katoli jest w tym społeczeństwie 87% z czego biegających do domu z plusikiem na dachu jest może ze 30% (dane z Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego za rok 2021) czyli do tych 95% trochę brakuje nie? Kolejna sprawa Rzeczpospolita Polska jest neutralna światopoglądowo , jest wolność wyznania i sumienia czyli nic nikomu w co kto wierzy to państwo jest dla WSZYSTKICH a nie tylko dla katoli, także nie wycieraj sobie tej mordy zdradzieckiej swoim katolstwem, ja na twoim miejscu po tych wszystkich ekscesach pedofilsko-sukienkowej mafii bym się w ogóle wstydził przyznawac, a może ci to nie przeszkadza jak sukienkowi ministrantów pukają, a może też tak lubisz ? A co do moich podatków to pewnie płacę je o wiele większe niż ty bo po twojej ortografii widać, że pewnie ulice zamiatasz, albo pakujesz szminki w Prodaku. Płacę podatki, odbyłem służbę wojskową, także jestem U SIEBIE i nie będzie mi żadne takie nędzne ścierwo jak ty które nawet pisać POPRAWNIE po polsku nie potrafi mówić że mam wypierdalać, sam wypierdalaj najlepiej do Rosji albo na Białoruś tam będziesz pasował .
87% CZY 95% PO-JEBANY PSIE NA SMYCZY ZYDA TO I TAK WIECEJ NIZ 2% PEDALOW W KRAJU. DALEJ TWOJE 2% PODATKOW TO KROPELKA W MORZU. CO KRAJU SWIATOPOGLADOWO SWIECKIEGO, CHYBA CI SIE POp*****lILO PEDALE. POLSKA JEST KATOLICKA, OD CZASU POWSTANIA, OD CHRZTU POD KRZYZEM. POTEM PIERWSZY HYMN POLSKI BOGORODZICA, ZASLUBINY Z MORZEM, KONSTYTUCJA 3 MAJA, POWSTANIA, JASNA Z CZESTOCHOWY, JP2 ZE SLOWAMI NIECH STAPI DUCH TWEOJ I ODNOWI OBLICZE ZIEMI TEJ ZIEMI. I STAPIL DUCH I ROZWALIL ZWIAZEK RADZIECKI, MURD BERLINSKI I KOMUNE. WOLNOSC WYZNANIOWA W KRAJU MASZ. ALE NIE BEDZIE 2% PEDALOW NARZUCAC WOLI 90% KATOLIKOW W KRAJU HEHEHE. WIDZICIE JAK k***a KWICZY ZE PANSTWO JEST DLA WSZYSTKICH? BO SIE OKAZALO ZE JEST JEDNYM Z 2%, KTORY JEST UTRZYMANKIEM KATOLIKOW W KRAJU. TERAZ MOWI TO PANSTRWO JEST DLA WSZYSTKICH. JAKZE SIE TO KLOCI Z KOMENTARZEM WCZESNIEJ TEJ k***y. ZE PANSTWO NIE JEST DLA PISUAROW, 50 PLUSOW, RYDZYKA, CZY TEZ DLA BAKIEWICZA. 2% MOWI CHWILE TEMU, DLA KOGO NIE JEST PANSTWO, BO JEGO PODATKI NIE MOGA NA TO ISC. A TERAZ JUZ PISZE ZE PASNTWO JEST DLA WSZYSTKICH, BO SOBIE k***a USWIADOMILA ZE 90% TO KATOLICY UTRZYMUJA TEN KRAJ. I JEGO MUSZA TEZ. ALE ON TE 2% NIE BEDZIE UTRZYMYWAL KATOLIKWO PODATKAMI. KATLOICY MAJA UTRZYMYWAC JEGO. BUEHEHEHEHE. W BANI CI SIE FASZYSTOWSKA RURO PO-JEBALO I TO OSTRO. I JESZCZE NA KONIC, BEDE CI MOWIL WYPIERDFALAJ KIEDY TYLKO CHCE, BO TO WY PO-JEBANE k***y WRZUCILISCIE TA OBELGE TO OBIEGU PUBLIUCZNEGO Z MARTUSIA LEMPART I Z BURDNYMI SZMATAMI. WIEC, WYPIERDALAJ BO CIE OPILUJE PEDALE. PS. DO WOJSKA PEDALOW NIE PRZYJMUJA.
Jakie 2% widać że słońce przygrzało , jestem facetem więc "damskie" się nie liczą i tu też nie trafiłeś , kto mnie utrzymuje???? Ja PŁACĘ podatki na to PiS-bolszewickie państwo to ja je utrzymuję a nie jakaś sukienkowo-pedofilska horda która tylko łapę po MOJE pieniądze wyciąga jak chociażby tata Rydz czy ty nędzny zasmarkany emerycie (musisz nim być bo siedzisz na okrągło w Internecie) , ale spokojnie to się zmieni już niedługo bo za rok a wtedy prokuratura która będzie już niezależna weźmie się i za tych pedofilów w czarnych sukienkach i za tych którzy ich kryją w tych różowych, myślę że nabierze też rozpędu sprawa tych pingwinów z DPS-u w Jordanowie które całkiem w myśl wyznawanych i opisywanych tutaj przez ciebie zasad całkiem po katolsku znęcały się nad słabszymi. Co do tego duch co to stąpił to nazywał się Ronald Regan który wyścigiem zbrojeń i wojną w Afganistanie wykończył ledwo zipiący ZSRR( co to jest MURD BERLINSKI nie wiem) niestety nie nie był to wymyślony gołąb rodem z żydowskiej (tak tak) religii podobnie jak bóg Jahwe i jego syn Jeszua ibn Jozef czy jego matka Miriam . Także nie obrażaj Żydów bo obrażasz też tego z Nazaretu , ale się nagmatwało co ? A co do opiłowywania to za cienki w uszach jesteś , jedynie co możesz to poujadać anonimowo capsem w internecie i pójść do Biedry po pasztet w promocji tyle twojego śmieszny człowieczku.
BUEHEHEHE, PEDAL 2% DALEJ SZCZEKA? PROKURATURA BEDZIE NIEZALEZNA BUEHEHEHE BYLA 8 LAT RZADOW PO NIBY. I CO? AKSTRACJA PEDOFILOW BYLA? TYLKO POLANSKIEGO RZAD PO NICZYM BISKUP PRZENIESLI Z PARAFII PZ POLSKI DO PARAFII WE FRANCJI. SIKORSKI MOWIL, POTEPIAMY PEDOFILA POLANSKIEGO, ALE k***a POMOZEMY, BY NIE STANAL PRZED SADEM USA. BO TO NASZ BOHATER, PEDOFIL NARODOWY. DO DZIS JEST HONOROWYM OBYWATELEM LODZI, RZADZONEJ PRZEZ PO HANIA ZDANOWSKA, TA Z PRAWOMOCNYM WYROKIEM ZA WYLUDZANIE KREDYTOW NA KONKUBENTA. k***a... ALE ODLECIAL PO-JEB. RAJ BEDZIE MIAL ZA TUSKA BUEHEHEHEHE. TY CPASZ NOSEM SPERMA SZELEMEJA, ZE TAKIE BREDNIE BELKOCZESZ CZY CO?? NIE OBRAZAM TEGO Z NAZARETU CPUNIE SPERMY SZELEMEJA, TYLKO TYCH CO TEGO Z NAZARETU WYDALI NA SMIERC,, TYCH FARYZEUSZY, JAK TY ZDRAJCO W OBLICZU POLSKI. CPAJ SPERME ZYDA. RZAD TUSKA ZNECAL SIE NAD POWSTANCAMI, WYRZUCALI ICH Z MIESZKAN, BRZESKA SPALONA, LEPPER NIE ZYJE. WYPRZEDAWALI POLSKE, MAFIE PALIWOWE LATALY JAK CHCIALYU, CZYSCICIELE KAMIENIC, WIELOKROTNY SAMOBOJCA, AMBER GOLDY TUSKOWE. PRZENOSICLI PEDOFILOW DO FRANCJI, WSROD SWOICH MIELI 4 PEDOFILOW. I TY NA NICH GLOSUJESZ? A OPLUWASZ KOSCIOL? W WOJSKU MUSIALES BYC CWELEM. CO NAJWYZEJ PEDALE.
Jest żyje , a już myślałem, że zgnił w barłogu, musiałem celnie trafić skoro takim bluzgiem rzucił, jak to mówią kozak w necie p**zda w świecie, zakompleksiony trollu, jedyne co potrafisz to ANONIMOWO ujadać capsem zza klawiatury komputera tak tam jesteś wielki kozak, a cwel to cię zrobił, wnuczku/synu szmalcownika. Niestety ale ten Jeszua inaczej Jezus i jego matka Miriam inaczej Maria i wszyscy ci tam apostołowie to niestety byli Żydzi i to prawowierni przestrzegający Mojżeszowego prawa, jedzący koszerne jedzenie i stosujący rytualne ablucje to wszystko jest napisane w Nowym Testamencie,(CZYTAŁEŚ?) także obrażając Żydów obrażasz też tego swojego boga i jego matkę tak, tak ja wiem prawda boli. Piszesz o Polańskim ,a ILU było sukienkowych pedofilów no ilu???? Dodatkowo ta instytucja jak może kryje swoich nawet za cenę cierpienia niewinnych dzieci, stosując omertę czyli nakaz milczenia podobnie jak mafia, ale to się zmienia sami na to zapracowali, tylko nieliczne zjeby takie jak ty ich bronią ,a może cię sukienkowy też w dzieciństwie w jelito stukał także całkiem ci mózg na sieczkę zmielił, to widać po tym twoim bełkocie. A co do wojska to jestem starszym chorążym rezerwy złamasie, swoją wartość znam, także takie ścierwo jak ty nie jest w stanie mnie obrazić także daruj sobie . A tak na marginesie co to jest CHCIALYU to po polsku??? Nie sądzę.
RUCH NARODOWY - A PO-JEBY JAK ZWYKLE ZDZIWIONE (15 czerwca 2022 12:06)
Cytuję użytkownika: Jarek Kwaczor
Cytuję użytkownika: RUCH NARODOWY - A PO-JEBY JAK ZWYKLE ZDZIWIONE
Cytuję użytkownika: Jarek Kwaczor
Cytuję użytkownika: RUCH NARODOWY - A PO-JEBY JAK ZWYKLE ZDZIWIONE
Cytuję użytkownika: Jarek Kwaczor
Cytuję użytkownika: RUCH NARODOWY - A PO-JEBY JAK ZWYKLE ZDZIWIONE
Cytuję użytkownika: Edek
Ksiądz taki chętny do wynajęcia? A ciekawe, czy np. grupa LGBT+ też może sobie wynająć salkę na parafii?
PARTIA PO KARMI ZYDOWSKA GAZETE NASZYMI PODATKAMI. TRZASKOWSKI Z BUDZETU MOJEJ STOLICY WARSZAWY DAL 4 MLN NA WOLNE NIEZALEZNE MEDIA MICHNIKA, NA GAZETE ZYDOWSKA WYBORCZA. 4 MLN Z KIESZENI PODATNIKOW, BY GAZETA MICHNIKA, TEGO CO SIE LIZAL Z JARUZELSKIM, NIE PISALA O AFERACH RAFALKA.
A PiS-uar dał z moich podatków 2 MILIARDY złotych na tą PiS-owską szczujnię TVPiS o wspieraniu taty Rydza nie wspomnę . No i szastaja się też z MOICH podatków na jakieś 500 plusy, o tych innych PiSiewiczach i PiSiurskich przeżerających w spólkach i spółeczkach moje ciężko zarobione i zapłacowe w podatkach pieniądze nie wspomnę. No i nie zapominajmy o sponsorowaniu sukienkowej mafii , jakichś hitlerowców od Bąkiewicza to wszystko jest płacone z budżetu czyli MOICH podatków.
A TUSK DAL 2 MLD DLA GAZPROMU, BO CHORYCH NA RAKA W POSLCE NIE BYLO. LEKARZE WYJESZDZALI, NIE ZE BIEDA NA TUSKOWEJ ZIELONEJ WYSPIE, TYLKO CHORYCH NA RAKA NIE BYLO WIEC TUSK MOGL DAC 2 MLD GAZPROMOWI. NAPRAWDE JAKIES PEDAL, KTORY REPREZENTUJE 2% SPOLECZENSTWA, CHCE SIE LICYTOWAC KTO KOGO I TEN KRAJ UTRZYMUJUE PODATKAMI? 2% PEDALÓW CZY 95% KATOLIKOW? BEDZIESZ SZCZEKAL PEDALE, TO MY KATOLICY OPILUJEMY CIE Z EMERYTUR, Z DARMOWEJ SLUZBY ZDROWIA, STRAZY POZARNEJ, OCHRONY SADOWEJ I WOJSKOWEJ. BO JAKIM PRAWEM JA KATOLIK MAM SWOIMI PODATKAMI OPLACAC EMERYTURY I SLUZBE ZDROWIA PEDALOW. NAJPIERW PLAC ZAREMONTY SWOICH DROG, ALBO PRZESTAN JEZDZIC PO TYCH WYBUDOWANYCH ZA PODATKI KATOLIKOW. OK? DZIECI DO SZKOL WYSYLAJ TEZ DO TYCH ZBUDOWANYCH PRZEZ PEDALOW, I NIECH NAUCZYCIELE UCZA TWOJE DZIECI, JESLI TYLKO SAM IM ZAPLACISZ. JA MAM WYJEBANE NA PODATKI 2% PEDALOW. BUEHEHEHEHE. RATLEREK MI TU SZCZEKA, POLACY MAJA GDZIES TWOJE PODATKI. BIERZ JE I WYPIERDALAJ BUEHEHEHE.
Po tym twoim bełkocie zryty hitlerowcu synu/wnuczku szmalcownika naprawdę widać że powinieneś odwiedzić dobrego ortopedę, bo żaden nawet najlepszy psychiatra będzie tu bezradny. Ale ustosunkuję się do tego bełkotu: katoli jest w tym społeczeństwie 87% z czego biegających do domu z plusikiem na dachu jest może ze 30% (dane z Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego za rok 2021) czyli do tych 95% trochę brakuje nie? Kolejna sprawa Rzeczpospolita Polska jest neutralna światopoglądowo , jest wolność wyznania i sumienia czyli nic nikomu w co kto wierzy to państwo jest dla WSZYSTKICH a nie tylko dla katoli, także nie wycieraj sobie tej mordy zdradzieckiej swoim katolstwem, ja na twoim miejscu po tych wszystkich ekscesach pedofilsko-sukienkowej mafii bym się w ogóle wstydził przyznawac, a może ci to nie przeszkadza jak sukienkowi ministrantów pukają, a może też tak lubisz ? A co do moich podatków to pewnie płacę je o wiele większe niż ty bo po twojej ortografii widać, że pewnie ulice zamiatasz, albo pakujesz szminki w Prodaku. Płacę podatki, odbyłem służbę wojskową, także jestem U SIEBIE i nie będzie mi żadne takie nędzne ścierwo jak ty które nawet pisać POPRAWNIE po polsku nie potrafi mówić że mam wypierdalać, sam wypierdalaj najlepiej do Rosji albo na Białoruś tam będziesz pasował .
87% CZY 95% PO-JEBANY PSIE NA SMYCZY ZYDA TO I TAK WIECEJ NIZ 2% PEDALOW W KRAJU. DALEJ TWOJE 2% PODATKOW TO KROPELKA W MORZU. CO KRAJU SWIATOPOGLADOWO SWIECKIEGO, CHYBA CI SIE POp*****lILO PEDALE. POLSKA JEST KATOLICKA, OD CZASU POWSTANIA, OD CHRZTU POD KRZYZEM. POTEM PIERWSZY HYMN POLSKI BOGORODZICA, ZASLUBINY Z MORZEM, KONSTYTUCJA 3 MAJA, POWSTANIA, JASNA Z CZESTOCHOWY, JP2 ZE SLOWAMI NIECH STAPI DUCH TWEOJ I ODNOWI OBLICZE ZIEMI TEJ ZIEMI. I STAPIL DUCH I ROZWALIL ZWIAZEK RADZIECKI, MURD BERLINSKI I KOMUNE. WOLNOSC WYZNANIOWA W KRAJU MASZ. ALE NIE BEDZIE 2% PEDALOW NARZUCAC WOLI 90% KATOLIKOW W KRAJU HEHEHE. WIDZICIE JAK k***a KWICZY ZE PANSTWO JEST DLA WSZYSTKICH? BO SIE OKAZALO ZE JEST JEDNYM Z 2%, KTORY JEST UTRZYMANKIEM KATOLIKOW W KRAJU. TERAZ MOWI TO PANSTRWO JEST DLA WSZYSTKICH. JAKZE SIE TO KLOCI Z KOMENTARZEM WCZESNIEJ TEJ k***y. ZE PANSTWO NIE JEST DLA PISUAROW, 50 PLUSOW, RYDZYKA, CZY TEZ DLA BAKIEWICZA. 2% MOWI CHWILE TEMU, DLA KOGO NIE JEST PANSTWO, BO JEGO PODATKI NIE MOGA NA TO ISC. A TERAZ JUZ PISZE ZE PASNTWO JEST DLA WSZYSTKICH, BO SOBIE k***a USWIADOMILA ZE 90% TO KATOLICY UTRZYMUJA TEN KRAJ. I JEGO MUSZA TEZ. ALE ON TE 2% NIE BEDZIE UTRZYMYWAL KATOLIKWO PODATKAMI. KATLOICY MAJA UTRZYMYWAC JEGO. BUEHEHEHEHE. W BANI CI SIE FASZYSTOWSKA RURO PO-JEBALO I TO OSTRO. I JESZCZE NA KONIC, BEDE CI MOWIL WYPIERDFALAJ KIEDY TYLKO CHCE, BO TO WY PO-JEBANE k***y WRZUCILISCIE TA OBELGE TO OBIEGU PUBLIUCZNEGO Z MARTUSIA LEMPART I Z BURDNYMI SZMATAMI. WIEC, WYPIERDALAJ BO CIE OPILUJE PEDALE. PS. DO WOJSKA PEDALOW NIE PRZYJMUJA.
Jakie 2% widać że słońce przygrzało , jestem facetem więc "damskie" się nie liczą i tu też nie trafiłeś , kto mnie utrzymuje???? Ja PŁACĘ podatki na to PiS-bolszewickie państwo to ja je utrzymuję a nie jakaś sukienkowo-pedofilska horda która tylko łapę po MOJE pieniądze wyciąga jak chociażby tata Rydz czy ty nędzny zasmarkany emerycie (musisz nim być bo siedzisz na okrągło w Internecie) , ale spokojnie to się zmieni już niedługo bo za rok a wtedy prokuratura która będzie już niezależna weźmie się i za tych pedofilów w czarnych sukienkach i za tych którzy ich kryją w tych różowych, myślę że nabierze też rozpędu sprawa tych pingwinów z DPS-u w Jordanowie które całkiem w myśl wyznawanych i opisywanych tutaj przez ciebie zasad całkiem po katolsku znęcały się nad słabszymi. Co do tego duch co to stąpił to nazywał się Ronald Regan który wyścigiem zbrojeń i wojną w Afganistanie wykończył ledwo zipiący ZSRR( co to jest MURD BERLINSKI nie wiem) niestety nie nie był to wymyślony gołąb rodem z żydowskiej (tak tak) religii podobnie jak bóg Jahwe i jego syn Jeszua ibn Jozef czy jego matka Miriam . Także nie obrażaj Żydów bo obrażasz też tego z Nazaretu , ale się nagmatwało co ? A co do opiłowywania to za cienki w uszach jesteś , jedynie co możesz to poujadać anonimowo capsem w internecie i pójść do Biedry po pasztet w promocji tyle twojego śmieszny człowieczku.
BUEHEHEHE, PEDAL 2% DALEJ SZCZEKA? PROKURATURA BEDZIE NIEZALEZNA BUEHEHEHE BYLA 8 LAT RZADOW PO NIBY. I CO? AKSTRACJA PEDOFILOW BYLA? TYLKO POLANSKIEGO RZAD PO NICZYM BISKUP PRZENIESLI Z PARAFII PZ POLSKI DO PARAFII WE FRANCJI. SIKORSKI MOWIL, POTEPIAMY PEDOFILA POLANSKIEGO, ALE k***a POMOZEMY, BY NIE STANAL PRZED SADEM USA. BO TO NASZ BOHATER, PEDOFIL NARODOWY. DO DZIS JEST HONOROWYM OBYWATELEM LODZI, RZADZONEJ PRZEZ PO HANIA ZDANOWSKA, TA Z PRAWOMOCNYM WYROKIEM ZA WYLUDZANIE KREDYTOW NA KONKUBENTA. k***a... ALE ODLECIAL PO-JEB. RAJ BEDZIE MIAL ZA TUSKA BUEHEHEHEHE. TY CPASZ NOSEM SPERMA SZELEMEJA, ZE TAKIE BREDNIE BELKOCZESZ CZY CO?? NIE OBRAZAM TEGO Z NAZARETU CPUNIE SPERMY SZELEMEJA, TYLKO TYCH CO TEGO Z NAZARETU WYDALI NA SMIERC,, TYCH FARYZEUSZY, JAK TY ZDRAJCO W OBLICZU POLSKI. CPAJ SPERME ZYDA. RZAD TUSKA ZNECAL SIE NAD POWSTANCAMI, WYRZUCALI ICH Z MIESZKAN, BRZESKA SPALONA, LEPPER NIE ZYJE. WYPRZEDAWALI POLSKE, MAFIE PALIWOWE LATALY JAK CHCIALYU, CZYSCICIELE KAMIENIC, WIELOKROTNY SAMOBOJCA, AMBER GOLDY TUSKOWE. PRZENOSICLI PEDOFILOW DO FRANCJI, WSROD SWOICH MIELI 4 PEDOFILOW. I TY NA NICH GLOSUJESZ? A OPLUWASZ KOSCIOL? W WOJSKU MUSIALES BYC CWELEM. CO NAJWYZEJ PEDALE.
PUTIN - TO DOBRY CHLOPAK BYL I MALO PIL! (15 czerwca 2022 12:00)
Cytuję użytkownika: Zakonnice kościoła katolickiego
Cytuję użytkownika: PUTIN - TO DOBRY CHLOPAK BYL I MALO PIL!
Cytuję użytkownika: Kępa
No wreszcie bedzie mial kto kazania wygłaszać. Tzn. kazania bedzie wygłaszać O KEPA z Solidarnej Polski. Bez ambony bo tam nie ma!
https://twitter.com/i/status/1536656810798731265 TAK POSLANKI PARTII PO-JEBOW JEZDZA PO POLSCE I TLUMACZA, JAK TO CIEZKO PUTIN MIAL W ZYCIU, SLUZBY GO ZNISZCZYLY, ZE Z BEZDOMNYMI DZIECMI SIE WYCHOWYWAL, ZE NAUCZONY ZE ALBO TY PRZEZYJESZ ALBO ONI. NO TAKI DOBRY CHLOPAK Z NIEGO BYL I MALO PIL. SZOK!! TO SIE k***a W GLOWIE NIE MIESCI. ILE WAM JESZCZE POTRZEBA DOWODOW NA TO ZE ZDRADZIECKIE MORDY, TO ZDRADZIECKIE MORDY. GLOSUJAC NA NICH, DOKLADACIE SWOJA CEGIELKE DO TARGOWICY.
A to przypadkowo zakonnice KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO nie znęcały się w DPS pod Krakowem nad chorymi dziećmi? W internecie kiedyś ktoś mądre rzeczy napisał w "Polskim kościele katolickim jest wszysko pieniądze, sex, pedofilia, przepych tylko Boga tam nie ma" Jeżeli to prawda to te zakonnice są zwykłymi *******
CZYLI JAK W PARTII PO. ZLODZIEJE JAK NOWAK I 4 PEDOFILOW Z PO SKAZANYCH, OBRONCY POLANSKIEGO, CZYSCILCIELE KAMIENIC, BRZESKA SPALONA, JUZ NIE WPSOMNE O WIELOKROTNYM SAMOBOJCY GRASUJACYM W POSLCE ZA ICH RZADOW. JESLI TO PRAWDA, A JEST TO PRAWDA, TO POLITYCY PARTII PO SA ZWYKLYMI k***aMI.
Leszek (14 czerwca 2022 22:18)
Cytuję użytkownika: Georg
Cytuję użytkownika: Zakonnice kościoła katolickiego
Cytuję użytkownika: PUTIN - TO DOBRY CHLOPAK BYL I MALO PIL!
Cytuję użytkownika: Kępa
No wreszcie bedzie mial kto kazania wygłaszać. Tzn. kazania bedzie wygłaszać O KEPA z Solidarnej Polski. Bez ambony bo tam nie ma!
https://twitter.com/i/status/1536656810798731265 TAK POSLANKI PARTII PO-JEBOW JEZDZA PO POLSCE I TLUMACZA, JAK TO CIEZKO PUTIN MIAL W ZYCIU, SLUZBY GO ZNISZCZYLY, ZE Z BEZDOMNYMI DZIECMI SIE WYCHOWYWAL, ZE NAUCZONY ZE ALBO TY PRZEZYJESZ ALBO ONI. NO TAKI DOBRY CHLOPAK Z NIEGO BYL I MALO PIL. SZOK!! TO SIE k***a W GLOWIE NIE MIESCI. ILE WAM JESZCZE POTRZEBA DOWODOW NA TO ZE ZDRADZIECKIE MORDY, TO ZDRADZIECKIE MORDY. GLOSUJAC NA NICH, DOKLADACIE SWOJA CEGIELKE DO TARGOWICY.
A to przypadkowo zakonnice KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO nie znęcały się w DPS pod Krakowem nad chorymi dziećmi? W internecie kiedyś ktoś mądre rzeczy napisał w "Polskim kościele katolickim jest wszysko pieniądze, sex, pedofilia, przepych tylko Boga tam nie ma" Jeżeli to prawda to te zakonnice są zwykłymi *******
Nie staraj się wytłumaczyć temu ;tłumokowi; bo i tak nie zrozumie; w szkole,tylko nauczyli go pisać,ale myśleć już nie;Całe życie jest nie kumaty.
Po tych jego niegramotnych pisanych capslockiem wypocinach widać że raczej nie nauczyli ;)))))))))))))))) Pewnie skończył jakieś kursy w OHP.
xsdS (14 czerwca 2022 18:45)
Cytuję użytkownika: Józek
Przez analogię: biuro Partii Oszustów powinno mieścić się w burdelu.
amber,gold, nowak , grocki szełemej, pozdrowienia od milera cimoszewicza mazgułe i od kiszczaka takich ludzi nam trzeba tanich w hodowli
Józek (14 czerwca 2022 16:13)
Przez analogię: biuro Partii Oszustów powinno mieścić się w burdelu.
Jarek Kwaczor (14 czerwca 2022 16:03)
Cytuję użytkownika: RUCH NARODOWY - A PO-JEBY JAK ZWYKLE ZDZIWIONE
Cytuję użytkownika: Jarek Kwaczor
Cytuję użytkownika: RUCH NARODOWY - A PO-JEBY JAK ZWYKLE ZDZIWIONE
Cytuję użytkownika: Jarek Kwaczor
Cytuję użytkownika: RUCH NARODOWY - A PO-JEBY JAK ZWYKLE ZDZIWIONE
Cytuję użytkownika: Edek
Ksiądz taki chętny do wynajęcia? A ciekawe, czy np. grupa LGBT+ też może sobie wynająć salkę na parafii?
PARTIA PO KARMI ZYDOWSKA GAZETE NASZYMI PODATKAMI. TRZASKOWSKI Z BUDZETU MOJEJ STOLICY WARSZAWY DAL 4 MLN NA WOLNE NIEZALEZNE MEDIA MICHNIKA, NA GAZETE ZYDOWSKA WYBORCZA. 4 MLN Z KIESZENI PODATNIKOW, BY GAZETA MICHNIKA, TEGO CO SIE LIZAL Z JARUZELSKIM, NIE PISALA O AFERACH RAFALKA.
A PiS-uar dał z moich podatków 2 MILIARDY złotych na tą PiS-owską szczujnię TVPiS o wspieraniu taty Rydza nie wspomnę . No i szastaja się też z MOICH podatków na jakieś 500 plusy, o tych innych PiSiewiczach i PiSiurskich przeżerających w spólkach i spółeczkach moje ciężko zarobione i zapłacowe w podatkach pieniądze nie wspomnę. No i nie zapominajmy o sponsorowaniu sukienkowej mafii , jakichś hitlerowców od Bąkiewicza to wszystko jest płacone z budżetu czyli MOICH podatków.
A TUSK DAL 2 MLD DLA GAZPROMU, BO CHORYCH NA RAKA W POSLCE NIE BYLO. LEKARZE WYJESZDZALI, NIE ZE BIEDA NA TUSKOWEJ ZIELONEJ WYSPIE, TYLKO CHORYCH NA RAKA NIE BYLO WIEC TUSK MOGL DAC 2 MLD GAZPROMOWI. NAPRAWDE JAKIES PEDAL, KTORY REPREZENTUJE 2% SPOLECZENSTWA, CHCE SIE LICYTOWAC KTO KOGO I TEN KRAJ UTRZYMUJUE PODATKAMI? 2% PEDALÓW CZY 95% KATOLIKOW? BEDZIESZ SZCZEKAL PEDALE, TO MY KATOLICY OPILUJEMY CIE Z EMERYTUR, Z DARMOWEJ SLUZBY ZDROWIA, STRAZY POZARNEJ, OCHRONY SADOWEJ I WOJSKOWEJ. BO JAKIM PRAWEM JA KATOLIK MAM SWOIMI PODATKAMI OPLACAC EMERYTURY I SLUZBE ZDROWIA PEDALOW. NAJPIERW PLAC ZAREMONTY SWOICH DROG, ALBO PRZESTAN JEZDZIC PO TYCH WYBUDOWANYCH ZA PODATKI KATOLIKOW. OK? DZIECI DO SZKOL WYSYLAJ TEZ DO TYCH ZBUDOWANYCH PRZEZ PEDALOW, I NIECH NAUCZYCIELE UCZA TWOJE DZIECI, JESLI TYLKO SAM IM ZAPLACISZ. JA MAM WYJEBANE NA PODATKI 2% PEDALOW. BUEHEHEHEHE. RATLEREK MI TU SZCZEKA, POLACY MAJA GDZIES TWOJE PODATKI. BIERZ JE I WYPIERDALAJ BUEHEHEHE.
Po tym twoim bełkocie zryty hitlerowcu synu/wnuczku szmalcownika naprawdę widać że powinieneś odwiedzić dobrego ortopedę, bo żaden nawet najlepszy psychiatra będzie tu bezradny. Ale ustosunkuję się do tego bełkotu: katoli jest w tym społeczeństwie 87% z czego biegających do domu z plusikiem na dachu jest może ze 30% (dane z Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego za rok 2021) czyli do tych 95% trochę brakuje nie? Kolejna sprawa Rzeczpospolita Polska jest neutralna światopoglądowo , jest wolność wyznania i sumienia czyli nic nikomu w co kto wierzy to państwo jest dla WSZYSTKICH a nie tylko dla katoli, także nie wycieraj sobie tej mordy zdradzieckiej swoim katolstwem, ja na twoim miejscu po tych wszystkich ekscesach pedofilsko-sukienkowej mafii bym się w ogóle wstydził przyznawac, a może ci to nie przeszkadza jak sukienkowi ministrantów pukają, a może też tak lubisz ? A co do moich podatków to pewnie płacę je o wiele większe niż ty bo po twojej ortografii widać, że pewnie ulice zamiatasz, albo pakujesz szminki w Prodaku. Płacę podatki, odbyłem służbę wojskową, także jestem U SIEBIE i nie będzie mi żadne takie nędzne ścierwo jak ty które nawet pisać POPRAWNIE po polsku nie potrafi mówić że mam wypierdalać, sam wypierdalaj najlepiej do Rosji albo na Białoruś tam będziesz pasował .
87% CZY 95% PO-JEBANY PSIE NA SMYCZY ZYDA TO I TAK WIECEJ NIZ 2% PEDALOW W KRAJU. DALEJ TWOJE 2% PODATKOW TO KROPELKA W MORZU. CO KRAJU SWIATOPOGLADOWO SWIECKIEGO, CHYBA CI SIE POp*****lILO PEDALE. POLSKA JEST KATOLICKA, OD CZASU POWSTANIA, OD CHRZTU POD KRZYZEM. POTEM PIERWSZY HYMN POLSKI BOGORODZICA, ZASLUBINY Z MORZEM, KONSTYTUCJA 3 MAJA, POWSTANIA, JASNA Z CZESTOCHOWY, JP2 ZE SLOWAMI NIECH STAPI DUCH TWEOJ I ODNOWI OBLICZE ZIEMI TEJ ZIEMI. I STAPIL DUCH I ROZWALIL ZWIAZEK RADZIECKI, MURD BERLINSKI I KOMUNE. WOLNOSC WYZNANIOWA W KRAJU MASZ. ALE NIE BEDZIE 2% PEDALOW NARZUCAC WOLI 90% KATOLIKOW W KRAJU HEHEHE. WIDZICIE JAK k***a KWICZY ZE PANSTWO JEST DLA WSZYSTKICH? BO SIE OKAZALO ZE JEST JEDNYM Z 2%, KTORY JEST UTRZYMANKIEM KATOLIKOW W KRAJU. TERAZ MOWI TO PANSTRWO JEST DLA WSZYSTKICH. JAKZE SIE TO KLOCI Z KOMENTARZEM WCZESNIEJ TEJ k***y. ZE PANSTWO NIE JEST DLA PISUAROW, 50 PLUSOW, RYDZYKA, CZY TEZ DLA BAKIEWICZA. 2% MOWI CHWILE TEMU, DLA KOGO NIE JEST PANSTWO, BO JEGO PODATKI NIE MOGA NA TO ISC. A TERAZ JUZ PISZE ZE PASNTWO JEST DLA WSZYSTKICH, BO SOBIE k***a USWIADOMILA ZE 90% TO KATOLICY UTRZYMUJA TEN KRAJ. I JEGO MUSZA TEZ. ALE ON TE 2% NIE BEDZIE UTRZYMYWAL KATOLIKWO PODATKAMI. KATLOICY MAJA UTRZYMYWAC JEGO. BUEHEHEHEHE. W BANI CI SIE FASZYSTOWSKA RURO PO-JEBALO I TO OSTRO. I JESZCZE NA KONIC, BEDE CI MOWIL WYPIERDFALAJ KIEDY TYLKO CHCE, BO TO WY PO-JEBANE k***y WRZUCILISCIE TA OBELGE TO OBIEGU PUBLIUCZNEGO Z MARTUSIA LEMPART I Z BURDNYMI SZMATAMI. WIEC, WYPIERDALAJ BO CIE OPILUJE PEDALE. PS. DO WOJSKA PEDALOW NIE PRZYJMUJA.
Jakie 2% widać że słońce przygrzało , jestem facetem więc "damskie" się nie liczą i tu też nie trafiłeś , kto mnie utrzymuje???? Ja PŁACĘ podatki na to PiS-bolszewickie państwo to ja je utrzymuję a nie jakaś sukienkowo-pedofilska horda która tylko łapę po MOJE pieniądze wyciąga jak chociażby tata Rydz czy ty nędzny zasmarkany emerycie (musisz nim być bo siedzisz na okrągło w Internecie) , ale spokojnie to się zmieni już niedługo bo za rok a wtedy prokuratura która będzie już niezależna weźmie się i za tych pedofilów w czarnych sukienkach i za tych którzy ich kryją w tych różowych, myślę że nabierze też rozpędu sprawa tych pingwinów z DPS-u w Jordanowie które całkiem w myśl wyznawanych i opisywanych tutaj przez ciebie zasad całkiem po katolsku znęcały się nad słabszymi. Co do tego duch co to stąpił to nazywał się Ronald Regan który wyścigiem zbrojeń i wojną w Afganistanie wykończył ledwo zipiący ZSRR( co to jest MURD BERLINSKI nie wiem) niestety nie nie był to wymyślony gołąb rodem z żydowskiej (tak tak) religii podobnie jak bóg Jahwe i jego syn Jeszua ibn Jozef czy jego matka Miriam . Także nie obrażaj Żydów bo obrażasz też tego z Nazaretu , ale się nagmatwało co ? A co do opiłowywania to za cienki w uszach jesteś , jedynie co możesz to poujadać anonimowo capsem w internecie i pójść do Biedry po pasztet w promocji tyle twojego śmieszny człowieczku.
Georg (14 czerwca 2022 15:54)
Cytuję użytkownika: Zakonnice kościoła katolickiego
Cytuję użytkownika: PUTIN - TO DOBRY CHLOPAK BYL I MALO PIL!
Cytuję użytkownika: Kępa
No wreszcie bedzie mial kto kazania wygłaszać. Tzn. kazania bedzie wygłaszać O KEPA z Solidarnej Polski. Bez ambony bo tam nie ma!
https://twitter.com/i/status/1536656810798731265 TAK POSLANKI PARTII PO-JEBOW JEZDZA PO POLSCE I TLUMACZA, JAK TO CIEZKO PUTIN MIAL W ZYCIU, SLUZBY GO ZNISZCZYLY, ZE Z BEZDOMNYMI DZIECMI SIE WYCHOWYWAL, ZE NAUCZONY ZE ALBO TY PRZEZYJESZ ALBO ONI. NO TAKI DOBRY CHLOPAK Z NIEGO BYL I MALO PIL. SZOK!! TO SIE k***a W GLOWIE NIE MIESCI. ILE WAM JESZCZE POTRZEBA DOWODOW NA TO ZE ZDRADZIECKIE MORDY, TO ZDRADZIECKIE MORDY. GLOSUJAC NA NICH, DOKLADACIE SWOJA CEGIELKE DO TARGOWICY.
A to przypadkowo zakonnice KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO nie znęcały się w DPS pod Krakowem nad chorymi dziećmi? W internecie kiedyś ktoś mądre rzeczy napisał w "Polskim kościele katolickim jest wszysko pieniądze, sex, pedofilia, przepych tylko Boga tam nie ma" Jeżeli to prawda to te zakonnice są zwykłymi *******
Nie staraj się wytłumaczyć temu ;tłumokowi; bo i tak nie zrozumie; w szkole,tylko nauczyli go pisać,ale myśleć już nie;Całe życie jest nie kumaty.
Zakonnice kościoła katolickiego (14 czerwca 2022 15:32)
Cytuję użytkownika: PUTIN - TO DOBRY CHLOPAK BYL I MALO PIL!
Cytuję użytkownika: Kępa
No wreszcie bedzie mial kto kazania wygłaszać. Tzn. kazania bedzie wygłaszać O KEPA z Solidarnej Polski. Bez ambony bo tam nie ma!
https://twitter.com/i/status/1536656810798731265 TAK POSLANKI PARTII PO-JEBOW JEZDZA PO POLSCE I TLUMACZA, JAK TO CIEZKO PUTIN MIAL W ZYCIU, SLUZBY GO ZNISZCZYLY, ZE Z BEZDOMNYMI DZIECMI SIE WYCHOWYWAL, ZE NAUCZONY ZE ALBO TY PRZEZYJESZ ALBO ONI. NO TAKI DOBRY CHLOPAK Z NIEGO BYL I MALO PIL. SZOK!! TO SIE k***a W GLOWIE NIE MIESCI. ILE WAM JESZCZE POTRZEBA DOWODOW NA TO ZE ZDRADZIECKIE MORDY, TO ZDRADZIECKIE MORDY. GLOSUJAC NA NICH, DOKLADACIE SWOJA CEGIELKE DO TARGOWICY.
A to przypadkowo zakonnice KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO nie znęcały się w DPS pod Krakowem nad chorymi dziećmi? W internecie kiedyś ktoś mądre rzeczy napisał w "Polskim kościele katolickim jest wszysko pieniądze, sex, pedofilia, przepych tylko Boga tam nie ma" Jeżeli to prawda to te zakonnice są zwykłymi *******
PUTIN - TO DOBRY CHLOPAK BYL I MALO PIL! (14 czerwca 2022 14:17)
Cytuję użytkownika: Kępa
No wreszcie bedzie mial kto kazania wygłaszać. Tzn. kazania bedzie wygłaszać O KEPA z Solidarnej Polski. Bez ambony bo tam nie ma!
https://twitter.com/i/status/1536656810798731265 TAK POSLANKI PARTII PO-JEBOW JEZDZA PO POLSCE I TLUMACZA, JAK TO CIEZKO PUTIN MIAL W ZYCIU, SLUZBY GO ZNISZCZYLY, ZE Z BEZDOMNYMI DZIECMI SIE WYCHOWYWAL, ZE NAUCZONY ZE ALBO TY PRZEZYJESZ ALBO ONI. NO TAKI DOBRY CHLOPAK Z NIEGO BYL I MALO PIL. SZOK!! TO SIE k***a W GLOWIE NIE MIESCI. ILE WAM JESZCZE POTRZEBA DOWODOW NA TO ZE ZDRADZIECKIE MORDY, TO ZDRADZIECKIE MORDY. GLOSUJAC NA NICH, DOKLADACIE SWOJA CEGIELKE DO TARGOWICY.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Gość Dnia - prof. Robert Wiszniowski

Paulina Hennig-Kloska z Polski 2050 spotkała się z przedsiębiorcami

Wałbrzych czeka na pół miliarda złotych z KPO i apeluje do rządzących

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij