Menu

Ambasador Kanady z wizytą w Świdnicy

Ambasador Kanady w Polsce i na Białorusi, Leslie Scanlon odwiedziła Świdnicę. Wizytę rozpoczęła od spotkania z prezydent Beatą Moskal-Słaniewską. Panie wzięły udział w Festynie Ekologicznym „Czysta Świdnica”, później z posłem Krzysztofem Śmiszkiem otworzyły Centrum Edukacji Ekologicznej.
Ambasador Kanady z wizytą w Świdnicy
- Bardzo się cieszę z wizyty pani ambasador, z tego, że mogłam pokazać jej nasze piękne miasto. Dzisiaj naszym głównym tematem rozmów była ekologia, walka o klimat i edukacja ekologiczna. Pokazaliśmy ambasador nasze Centrum Edukacji Ekologicznej.
- mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska. Ambasador spotkała się również z młodzieżą III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, gdzie poprowadziła lekcję języka angielskiego. Zwiedziła także Kościół Pokoju. - Miałyśmy też moment, aby porozmawiać ze sobą, jak dwie kobiety i wymienić się troską o świat, refleksjami na temat tego, iż jest to już ostateczny moment, abyśmy wszyscy, niezależnie od strefy w której żyjemy, wieku, poglądów, rozpoczęli intensywną walkę o świat, żeby go zmieniać na lepsze i zadbać o jego stan. A takie zmiany możemy zaczynać od samych siebie, zmieniając nasze nawyki, eliminując z naszego zachowania te, które są niedobre. Pani ambasador jest przesympatyczną osobą, świetnie zorientowaną jeśli chodzi o ekologie, kochającą Polskę. Zna bardzo dobrze Sopot, Gdańsk, Wrocław i cieszę się, że do tej listy ulubionych miast dodała dzisiaj Świdnicę – mówi, prezydent Beata Moskal-Słaniewska. 

 
 
Leslie Scanlon jest ambasadorem Kanady w Polsce i na Białorusi od sierpnia 2018 roku. Ukończyła Uniwersytet Carleton na wydziale dziennikarstwa. W Departamencie Spraw Zagranicznych Rządu Kanady, jako dyrektor generalny ds. operacji konsularnych, była odpowiedzialna za realizację programu konsularnego i zarządzanie siecią konsularną za granicą. Pracowała także w Tokio, jako komisarz ds. handlu oraz w Paryżu, jako radca-minister ds. komunikacji i spraw publicznych. 

adm
foto: D.Gębala.
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Nowoczesna strzelnica w Świdnicy

Prezydent Świdnicy z absolutorium

Wybrano Radę Seniorów w Świdnicy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij