Menu

''Zalogowani'' po raz szósty

Zakończyła się szósta edycja konkursu „Zalogowani”, organizowanego przez świdnicki magistrat w ramach programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”.  W konkursie uczetniczyło blisko 200 uczniów. 


 
''Zalogowani'' po raz szósty
Przez cały rok szkolny każdy z uczniów odwiedził 3 lokalne przedsiębiorstwa - w sumie zorganizowano 33 wycieczki do 13 firm. Każdy z uczniów wziął udział w 4 warsztatach z doradztwa zawodowego, mógł też sprawdzić swoją wiedzę na temat świdnickiego rynku pracy. „

Zalogowani” uczestniczyli również w II Forum Zawodów Ziemi Świdnickiej, na którym mieli okazję spotkać się z technicznymi i branżowymi szkołami ponadpodstawowymi oraz pracodawcami z terenu Świdnicy. Tuż po majówce, w Parku Centralnym, uczestnicy konkursu zmierzyli się w grze miejskiej, rozwiązując zadania związane z naszym miastem i Celami Zrównoważonego Rozwoju. Najlepsi zostali zakwalifikowani do drugiego etapu, czyli zaprezentowali przed komisją konkursową swoje pomysły na biznes w Świdnicy. Nad całoroczną aktywnością uczniów w każdej szkole czuwał nauczyciel-opiekun.Podziękowania i nagrody odebrali: 
Aneta Kachnic ze Szkoły Podstawowej nr 1
Adriana Krzyżaniak ze Szkoły Podstawowej nr 2
Justyna Adamska-Litwińska ze Szkoły Podstawowej nr 4
Marcin Kuc ze Szkoły Podstawowej nr 6
Iwona Kurek ze Szkoły Podstawowej nr 8
Paweł Kondzior ze Szkoły Podstawowej nr 105
Renata Cichowska ze Szkoły Podstawowej nr 315
Justyna Gąsior z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Świdnickiego Stowarzyszenia Oświatowego „Bliżej Dziecka”
Justyna Kielar z Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej
Barbara Hollik z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przysposabiającymi Do Pracy „Rzemieślnik”
Ewelina Leszko ze Społecznej Szkoły Podstawowej

Dziewięcioro uczniów odebrało nagrody, czyli głośniki mobilne Sony lub słuchawki Philips, za osiągnięcie wysokiego wyniku w grze biznesowej. Mieli oni okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat Świdnicy, lokalnego rynku pracy, świdnickich przedsiębiorców i ekologii.

Najlepszymi okazali się:
Aleksandra Denysiewicz z SP 315
Karol Gączkowski z SP 2
Hubert Jaworski z SP 105
 
 
Wiktoria Ligierko z SP 1
Ernest Łepkowski z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Świdnickiego Stowarzyszenia Oświatowego „Bliżej Dziecka”
Hanna Napieracz z SP 2
Karolina Pietrzak z SP 2
Alan Wajdzik z SP 315
Igor Zając z SP 1

Najwyższy wynik wśród wszystkich uczestników konkursu „Zalogowani”, pierwsze miejsce i bon o wartości 600 zł oraz smartband Huawei i tablet otrzymała Nina Paczkowska ze Szkoły Podstawowej nr 1.
 
Drugie miejsce i bon o wartości 500 zł oraz aparat FUJIFILM Instax Mini 11, słuchawki i smartband Huawei otrzymała Oliwia Fułat ze Szkoły Podstawowej nr 315.
 
Trzecie miejsce i bon o wartości 400 zł, a także smartwatch XIAOMI oraz zestaw klocków LEGO Ideas otrzymała Alicja Leszko ze Społecznej Szkoły Podstawowej.
 
Wyróżniono również uczniów, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów. Bon o wartości 200 zł, słuchawki bezprzewodowe HAYLOU oraz smartbanda Huawei otrzymali: 
Tymoteusz Minta, SP 4, Julia Darowska, SP 4, Karolina Pietrzak, SP 2, Ernest Łepkowski, Niepubliczna Szkoła Podstawowa Świdnickiego Stowarzyszenia Oświatowego „Bliżej Dziecka”, Marta Moląg, SP 8, Hubert Jaworski, SP 105, Brajan Osienienko, Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przysposabiającymi Do Pracy „Rzemieślnik”, Wiktoria Masłowska, SP 6, Wiktoria Grabczyńska, SP 4, Aleksandra Denysiewicz, SP 315, Kacper Czubaszek, SP 6, Angelika Kurowska, SP 4, Wiktoria Ligierko, SP 1, Martyna Towarnicka, Niepubliczna Katolicka Szkoła Podstawowa, Gaja Rybak, SP 8, Zuzanna Dudzic, SP 1
Patryk Gaładyn, SP 6, Hanna Kiebuła, SP 4, Hanna Napieracz, SP 2, Natalia Waszczuk, SP 8, Amelia Gonera, SP 4, Natalia Brondel, SP 1, Wiktoria Tabor, SP 4,  Mikołaj Waligóra, Społeczna Szkoła Podstawowa, Igor Zając, SP 1, Maja Mikosz, SP 6

Kolejna grupa nagrodzonych otrzymała bon o wartości 200 zł, głośnik mobilny Sony lub JBL oraz smartbanda Huawei, a byli to: Wiktoria Studzińska, Niepubliczna Katolicka Szkoła Podstawowa, Daria Piechurska, SP 6, Maciej Buchman, SP 6, Alan Wajdzik, SP 315, Karolina Zawadzka, SP 1, Piotr Dziadura, SP 6, Agata Hruszowiec, SP 4, Wojciech Bętkowski, SP 1, Oliwia Stark, SP 315.
 
Organizatorem przedsięwzięcia jest miasto Świdnica we współpracy ze Stowarzyszeniem Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich, Powiatowym Urzędem Pracy oraz Powiatem Świdnickim. 
 
Podczas gali wystąpili młodzi wokaliści świdnickiej Akademii Rozwoju Talentów.
Sponsorami tegorocznej edycji byli: Prezydent Świdnicy, AAM Poland, DBI Plastics, Electrolux Poland, Greenbrier Wagony Świdnica, IMP Comfort, Krause, Panas Ekskluzywne Schody i Podłogi, Przedsiębiorstwo AMS, Sonel, Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich oraz ZUPBADURA.

Podziękowania skierowano również do doradców zawodowych z Powiatowego Urzędu Pracy w Świdnicy: Marzeny Rybki, Agnieszki Dolińskiej, Katarzyny Ślimak-Kołodziejskiej i Karoliny Paluch. Panie przeprowadziły w każdej szkole serię warsztatów, podczas których pomagały „Zalogowanym” odkryć ich mocne strony i predyspozycje zawodowe, co z pewnością ułatwi uczniom podejmowanie trafnych decyzji na dalszych etapach nauki i wyboru zawodu.

opr. adm
foto: D.Gębala, UM w Świdnicy
reakcja@walbrzych24.com

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Świdnica  |   zalogowani  |  

Wiemy, kiedy pojedzie pierwszy pociąg ze Świdnicy do Jedliny

Świdnica: 6 nowych elektryków za prawie 17 mln. zł

Produkowali pornografię z udziałem dzieci - sąd przedłużył areszt

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij