Menu

Raportem o stanie Świdnicy

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej Świdnicy, którą zaplanowano na 24 czerwca br. prezentowany będzie Raport o stanie Gminy Miasto Świdnica za 2021 rok. W tym dniu odbędzie się również debata nad zapisami raportu. Mgistrat zachęca mieszkańców do udziału w dyskusji.
 
Raportem o stanie Świdnicy
Informacje zawarte w raporcie odnoszą się do wszystkich dziedzin życia w mieście. Mówią o stanie finansów, oświaty, pomocy społecznej. W dokumencie ujęte są  najważniejsze miejskie inwestycje, główne aspekty w sferze mieszkalnictwa, edukacji, promocji, realizowanych strategii, programów i polityk.
 
- Raport o Stanie Gminy Miasto Świdnica za 2021 rok przygotowany został w nowej, zdecydowanie prostszej do przyswojenia formule. Mieszkańcy znajdą w nim opisy najważniejszych działań podjętych w 2021 roku skondensowane w formie broszury. Jestem przekonana, że nowa formuła przypadnie do gustu świdniczanom i da obraz tego, co przez ostatni rok zrobiono w Świdnicy. Zachęcam do zapoznania się z nim i wyrażenia swojej opinii – mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.
 
 
 
Raport dostępny jest do pobrania ze strony Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Świdnicy oraz w formie papierowej w 5 punktach w: Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Franciszkańskiej, Informacji Turystycznej w Rynku, Szkole Podstawowej nr 1 – wejście główne oraz Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Jodłowej – wejście główne oraz w Urzędzie Miejskim w Świdnicy w Biurze Obsługi Kancelaryjnej. Bezpłatne egzemplarze są dostępne dla wszystkich chętnych w godzinach otwarcia placówek.

W debacie nad Raportem o stanie Gminy Miasto Świdnica mogą zabierać głos radni oraz mieszkańcy gminy. Zgodnie z zapisami ustawy o samorządzie gminnym mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie zobowiązany jest złożyć pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 50 osób, do przewodniczącego Rady Miejskiej w Świdnicy.

opr. adm
foto: UM Świdnica
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Wiemy, kiedy pojedzie pierwszy pociąg ze Świdnicy do Jedliny

Świdnica: 6 nowych elektryków za prawie 17 mln. zł

Dzień Dziecka w Głuszycy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij