Menu

Trzecie sprzątanie Parku Książańskiego

Starych, zalegających od wielu lat śmieci w Parku Książańskim już praktycznie nie ma, ale niestety nie oznacza to, że nie ma już czego sprzątać. Kolejna edycja akcji "SprzątnijMY Park Książański" startuje w najbliższą sobotę.

Trzecie sprzątanie Parku Książańskiego
Stowarzyszenie Czysty Wałbrzych, władze Świebodzic i Wałbrzycha po raz kolejny zapraszają do wspólnego sprzątania otoczenia Zamku Książ. Z roku na rok śmieci jest coraz mniej, ale niestety nadal turyści "dbają", by członkowie stowarzyszenia się nie nudzili.
 
- Teraz chodząc po parku widzimy, że tych śmieci "starych" zalegających jest mniej. Nadal zdarza się bałagan od strony Podzamcza, gdzie często przebywa młodzież, od strony różaneczników czy na polanie w rejonie Zamku Cisy oraz na Starym Książu - mówi organizator akcji Paweł Siodłak ze Stowarzyszenia Czysty Wałbrzych.
 
 
Do sprzątania zachęcają włodarze Wałbrzycha i Świebodzic, którzy zgodnie twierdzą, że Park Książański to nasze wspólne dobro, o które trzeba dbać.
 
- Ta akcja ma o tyle wyjątkowy wymiar, że jest realizowana w takiej skali przez organizację pozarządową, czyli Stowarzyszenie Czysty Wałbrzych, które jest bardzo aktywne nie tylko tutaj w Parku Książańskim, ale na terenie całego miasta i nie tylko. Przypominam, że ostatnia akcja miała miejsce na Wzgórzu Gedymina - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
- Zaprzyjaźniona gmina Świebodzice jak najbardziej w tym uczestniczy, bo jest to nasz wspólny park krajobrazowy i 18 czerwca zapraszam wszystkich mieszkańców Świebodzic do udziału w tej akcji. Po naszej stronie będą podstawione dwa kontenery - mówi burmistrz Świebodzic Paweł Ozga.
 
 
 
Sprzątanie odbędzie się już po raz trzeci. Organizatorzy zadbali o transport chętnych do aktywnego i pożytecznego spędzenia najbliższej soboty.
 
- Spotykamy się o godzinie 10:00 na hipodromie Stada Ogierów. Tam będzie też dostępny bezpłatny parking. Z Podzamcza i ze Świebodzic o godzinie 9:50 odjeżdżać będą specjalne busy zapewnione przez zaprzyjaźnioną firmę. Będziemy sprzątać w czternastu grupach. Mamy przygotowane czternaście tras i do każdej będzie przypisany przewodnik. Na koniec wszystkie śmieci zostawimy w specjalnych kontenerach zapewnionych przez wałbrzyski MZUK i świebodzicki ZGK. Apelujemy, by uczestnicy nie kupowali wody butelkowanej, bo będą z nami wałbrzyskie Wodociągi, które zapewnią dobrą wodę, którą będzie można napełnić bidony - zapowiada Paweł Siodłak.
 
Podczas poprzednich akcji udawało się wywozić z parku spektakularne śmieci jak ogromne opony czy ozdobną butelkę z lat 80-tych ubiegłego wieku, która trafiła do prywatnego muzeum.
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych / użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Mira (14 czerwca 2022 8:17)
Jakie to dobro wspólne. Wałbrzyszanie nawet nie mają ulgi na zakup biletu .W innych miastach dla mieszkańców są przewidziane zniżki , aby mieszkańcy zachęcili innych nawet do zwiedzania.Stara Kopalnia jakby nie na sile robione Dni Wałbrzycha to by większość nawet tam nie poszła.
ruska onuca (14 czerwca 2022 7:08)
Cytuję użytkownika: PREZYDENT TO DEBIL
"Kopciuchy" nie były eko, więc w ostatnich latach zachęcano, w ramach programu "Czyste powietrze", do ich wymiany na piece gazowe. Tymczasem Unia Europejska chce zakazu montowania pieców gazowych od 2027 roku
Nie podoba ci się UE wyjedź do swoich putin czeka. Dla zainteresowanych kto posiada piec gazowy nie będzie po 2027 r musiał go demontować. putin wyslal do Polski swoich trolli. Śmierdzisz z daleka kremlem.
Do lemingokoków (14 czerwca 2022 6:50)
A wokół Kamilkowych śmietników to nie będziecie sprzątać? A kiedy graty z chaty odbierzecie?Proponuję odchwascic Wałbrzych, bo miasto wygląda jak Białoruska wieś z trawskiem po pachy.
Chłop od łopaty (14 czerwca 2022 0:39)
Cytuję użytkownika: PREZYDENT TO DEBIL
"Kopciuchy" nie były eko, więc w ostatnich latach zachęcano, w ramach programu "Czyste powietrze", do ich wymiany na piece gazowe. Tymczasem Unia Europejska chce zakazu montowania pieców gazowych od 2027 roku
Twój dwuletni telewizor już jest przestarzały, Barbara i Marian mówią że potrzebujesz go wymienić na nowy
Goldmann,, (13 czerwca 2022 23:00)
,,a jaką stawka za godzinę,,,bo i ksiądz się modli,,,za pieniądze,,,
PREZYDENT TO DEBIL (13 czerwca 2022 21:37)
"Kopciuchy" nie były eko, więc w ostatnich latach zachęcano, w ramach programu "Czyste powietrze", do ich wymiany na piece gazowe. Tymczasem Unia Europejska chce zakazu montowania pieców gazowych od 2027 roku

Dodaj komentarz

Bajkowo i bajecznie w Zamku Książ

Świebodzice: niewybuch w sali gimnastycznej

Lichota i Dancewicz oprowadzają po Książu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij