Menu

Jeżdżą bez prawa jazdy - 5 osób zatrzymanych jednego dnia

Nie robią sobie nic z tego, że zatrzymano im prawo jazdy i wsiadają za kierownicę - w ciągu zaledwie jednego dnia policja zatrzymała 5 kierowców bez prawa jazdy. Policja przypomina, że za jazdę samochodem po sądowym zatrzymaniu prawa jazdy grozi do 5 lat więzienia. 

 

Jeżdżą bez prawa jazdy - 5 osób zatrzymanych jednego dnia
Do pierwszej z kontroli doszło w poniedziałek po godzinie 9:30. 21-letni mieszkaniec Bolkowa wpadł na ul. Głównej w Starych Bogaczowicach. Mężczyzna miał orzeczony w 2020 roku zakaz kierowania pojazdami. 
 
Po godzinie 12:30 na ul. De Gaulle’a w Wałbrzychu mundurowi kontrolowali 43-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna miał wydaną w 2022 roku przez prezydenta Wałbrzycha decyzję o cofnięciu uprawniań.
 
Po godzinie 20:30 - patrol prewencji na ul. Przywodnej w Wałbrzychu kontrolował 37-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy - zostało mu zatrzymane przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.
 
 
W tym samym czasie mundurowi z Boguszowa-Gorc zatrzymali 37-latka, który prowadził samochód bez prawa jazdy. 
 
Ostatni z zatrzymanych na zakazie sądowym wpadł w poniedziałek przed północą. 40-letni mieszkaniec Jedliny-Zdroju był kontrolowany na ul. 1 Maja w Wałbrzychu. W trakcie legitymowania okazało się, że ma wydane przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu już dwa zakazy kierowania pojazdami obowiązujące do 2029 roku, a przy okazji był poszukiwany.

- Funkcjonariusze mówią stanowcze nie wszystkim niestosującym się do przepisów w tym zakresie i po raz kolejny przypominają, że w przypadku kierowania pojazdem po wydaniu przez sąd zakazu do kierowania pojazdami sprawca odpowiada za przestępstwo i może trafić do więzienia na 5 lat i otrzymać dodatkowo karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami - mówi podkom. Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji. 

adm
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

 
 

Komentarze

PL (15 czerwca 2022 16:01)
Cytuję użytkownika: .....
Ile osób za analogiczne przestępstwo trafiło do tej pory do więzienia?
Bardzo dobre pytanie ...bo ten co juz 2 razy byl zatrzymany bez prawka to 10 lat juz siedzial i nic sie nie nauczyl ??
Wolne Sondy (15 czerwca 2022 15:14)
A kraśko z tfn za to samo dostał 7 tyś grzywny.A o wyroku dla niego 5 lat nikt nawet nie POmyślał.Teraz złapali go ponownie więc grzywna będzie trochę większa.
Felek (15 czerwca 2022 7:02)
Cytuję użytkownika: Marcin
Niech się wezmą za ćpunów, złodzieji i prawdziwych bandziorów,a nie za to co łatwiejsze,siedząc w radiowozie, bohaterowie wielcy,a na piechotę nocą to już strach
Uwazasz,ze potencjalni mordercy drogowi maja być bezkarni? Za cos zabrano im prawo jazdy.To tacy sami bandziorzy jak złodzieje i cpuny.Karać tych bezmozgow,Co do Policjantów ,którzy pracują w ," drogowce," ,twoim zdaniem maja gonić debili za kierownicą na pieszo?Żałosne te twoje wypociny.
..... (14 czerwca 2022 15:04)
Ile osób za analogiczne przestępstwo trafiło do tej pory do więzienia?
Jurek (14 czerwca 2022 13:23)
Piotrusia Kraśko włączyli do tej piątki, czy on jako nr 6?
Marcin (14 czerwca 2022 11:30)
Niech się wezmą za ćpunów, złodzieji i prawdziwych bandziorów,a nie za to co łatwiejsze,siedząc w radiowozie, bohaterowie wielcy,a na piechotę nocą to już strach

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   prawo jazdy  |  

Wybuch gazu na ul. Paderewskiego

Sam się obsłużył w hotelowym barze

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij