Menu

Bezpodstawna interwencja DIOZ-u?

Para, która niedawno w wyniku pożaru straciła dom, musiała mierzyć się z kolejnym problemem. Ich zdaniem Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt bezpodstawnie uprowadził ich cztery psy.

Bezpodstawna interwencja DIOZ-u?
Pogorzelcy z Kalna w gminie Żarów tymczasowo mieszkają we wsi Buków. Wprowadzili się tam ze swoimi czterema psami po tym, jak ich dom spłonął w pożarze w kwietniu tego roku. Nie nacieszyli się długo spokojem z powodu incydentu, do którego doszło na początku czerwca.
 
- Gdy mój narzeczony wracał z pracy a ja od lekarza, dowiedzieliśmy się od naszego sąsiada, że jakieś dwie panie ukradły nam psy. Byliśmy zszokowani i zmartwieni, ale od razu zadzwoniliśmy na policję. Były ślady włamania na teren naszej posesji, ogrodu, który był zamknięty, a także do altanki - mówi Magdalena, właścicielka zaginionych psów.
 
 
Zwierzęta udało się namierzyć dzięki ogłoszeniu zamieszczonym w mediach społecznościowych.
 
- Odezwało się do nas wielu ludzi, którzy wysłali nam zdjęcia, gdzie przebywają nasze psy. Okazało się, że były w pseudofundacji Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt, która opublikowała relacje, że nasze psy trafiły do nich. Moja Tosia, 6-letni beagle miała obandażowany pyszczek. Niezwłocznie zlokalizowaliśmy ich siedzibę i pojechaliśmy tam z policją - relacjonuje Magdalena.
 
 
Po wyjaśnieniach zwierzęta zostały zwrócone właścicielom. Przedstawiciele DIOZ-u tłumaczyli, że zareagowali na anonimowe zgłoszenie, bo zwierzęta miały zostać porzucone na terenie posesji lub zamknięte w komórce.
 
 
- Nie mamy żadnej komórki i nigdy byśmy nie porzucili naszych psów, które traktujemy jak własne dzieci - twierdzi Magdalena.
 
Próbowaliśmy skontaktować się z przedstawicielami DIOZ w ubiegłym tygodniu, ale nie chcieli rozmawiać z nami przez telefon i poprosili o przesłanie pytań drogą mailową. Na pytania wysłane w poniedziałek rano nie odpowiedzieli do czasu publikacji tego artykułu. Właściciele odzyskanych psów, mimo szczęśliwego zakończenia sprawy zapowiadają, że na tym się nie skończy.
 
- Sprawa jest już w prokuraturze i zajmuje się nią nasz prawnik z Wrocławia. Robimy też pozew zbiorowy, bo odezwało się do mnie mnóstwo osób, które chcą w tym uczestniczyć, w tym także obrońcy praw zwierząt, weterynarze, różne fundacje a przede wszystkim poszkodowani przez DIOZ - zapowiada Magdalena.
 
 
Przypominamy, że niedawno mieszkanka Wałbrzycha odzyskała odebranego jej przez DIOZ kota. Po tej sprawie DIOZ twierdził, że wałbrzyska policja ma ręce splamione krwią i organizował protest pod Komisariatem nr 2 na Psim Polu. Policja rozważa podjęcie kroków prawnych przeciwko przedstawicielom DIOZ-u.
 
plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Paulina (2 grudnia 2022 16:59)
Mieszkanka walbrzycha - pani z opieki społecznej, odebrała kota u którego NIE ZAUWAŻYŁA gnijącej głowy!!!! to jest wstyd ze o tym wspominacie…
Koniu (23 listopada 2022 20:21)
Wyglada na to że ta organizacją idzie na bakier z prawem. Myślą że jak się nazwa poważnie to mają jakieś większe uprawnienia? Oto nie. Nie maja. A z tego co tu czytam to najpierw zaebali konia,teraz czytam że psy. Komu jeszcze coś zaebali?
Sylwester (9 lipca 2022 13:49)
Wszyscy poszkodowani mogą żądać odszkodowania
Igor (17 czerwca 2022 15:25)
Cytuję użytkownika: Maciek K
A jaki wyrok dla wałbrzyskiej ortodontki Hannie Willak Makowskiej za za głodzenie swojego pieska.
https://youtu.be/foxDSPSOrls
Lola (17 czerwca 2022 11:01)
To wina ratusza.
Były wolo diozu (15 czerwca 2022 19:35)
Z przyjemnością będę świadkiem, na ich działania. Ta org szkodzi więcej niż pomaga, psy sprzedawane do Niemiec "jako adopcja" to jedno, życie z pieniędzy zwierząt to drugie, żadnej zbiórki nigdy nie rozliczyli a na psy z Ukrainy prawie milion złotych, psy w innych fundacjach, które też zbiórki robiły na te same psy. Każdy kto przeciw nim, to wyzywany od oprawców albo że niespełniona miłość do Kondrata mitomana. Niestety strach się ujawnić w internecie bo cie zniszczą i podrzucą martwą świnie
Janina (15 czerwca 2022 14:49)
Zajrzyjcie sobie na stronę ratujemyzwierzaki.pl i obejrzyjcie ich zbiórki. Trzepią kasę aż świszcze, na kotki, na pieski, na ziemię, na autko, na Ukrainę, tylko "na wnuczka" brakuje. Rozliczeń brak.
Grzegorz (15 czerwca 2022 11:49)
To nie jest pojedynczy incydent. Nie ma to nic wspólnego z ochroną zwierząt. Chodzi o wyciąganie kasy od ich właścicieli. Działalność tej organizacji powinna być zakazana. Mojej znajomej uprowadzili i uśpili psa, i domagają się za to kasy.
Maciek K (15 czerwca 2022 9:34)
A jaki wyrok dla wałbrzyskiej ortodontki Hannie Willak Makowskiej za za głodzenie swojego pieska.
Obrońca ludzi (15 czerwca 2022 8:21)
Przecież organizacje przestępcze nie mogą legalnie funkcjonowac? Ktoś wreszcie dobierze się im do dupy?

Dodaj komentarz

Świdnica  |   Żarów  |   DIOZ  |   interwencja  |   psy  |  

Rutkowski idzie na wojnę z DIOZ

Strzały na Placu Grunwaldzkim. Chciał zaatakować policjantów, a ci...

Pełna sala na koncercie Słonia w Świdnicy [FOTO]

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij