Menu

Legendy o Wałbrzychu i rękodzieło. Ruszył projekt ''zRęcznie. Historie zaklęte w rękodziele''

''zRęcznie. Historie zaklęte w rękodziele'' to cykl warsztatów o tematyce rękodzielniczej.

Legendy o Wałbrzychu i rękodzieło. Ruszył projekt ''zRęcznie. Historie zaklęte w rękodziele''

- Nowoczesny handmade połączymy z legendami i historiami związanymi z Wałbrzychem i okolicami. W planie zajęcia z mydlarstwa, tworzenia aromaterapeutycznych świec i scrapbooking`u przeplatane spotkaniami z regionalistami.  Na podróż śladami wałbrzyskich legend zaprasza Stowarzyszenie WOK – więcej o kulturze, które jest autorem projektu.

Do udziału w projekcie stowarzyszenie zaprasza uczestników w każdym wieku.

- Na początek proponujemy spotkania pod hasłem „Śladami Wałbrzyskich Legend". To otwarte spotkania z dwójką znanych i cenionych regionalistów, którzy opowiedzą o legendach związanych z Wałbrzychem i okolicami.

Będą to między innymi legendy o tym, jak powstało miasto, czyli o cudownym źródle, które mieściło się pod małym kościółkiem w Śródmieściu, czy też o Lisiej Sztolni. Będą także legendy o Zamku Książ. Spotkania poprowadzą Krzysztof Kułaga, przewodnik i autor książki z legendami o Wałbrzychu oraz Magdalena Woch z Zamku Książ – mówi Justyna Drapała ze Stowarzyszenia WOK – więcej o kulturze.

Pierwsze spotkanie zaplanowano 15 czerwca. Tu Krzysztof Kułaga opowie o wałbrzyskich legendach.

 

 

Tydzień później, 22 czerwca spotkamy się z Magdaleną Woch, która zdradzi tajemnice Zamku Książ. Oba spotkania zaplanowano o godzinie 18.oo w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na Piaskowej Górze. W drugiej części projektu zapraszamy na warsztaty, na które będą obowiązywały zapisy, a liczba miejsc będzie ograniczona.

Ta część projektu rozpocznie się  9 lipca od warsztatów mydlarskich. Do mydeł, nawiązując do górniczej historii Wałbrzycha, uczestnicy dodadzą między innymi węgiel aktywny.

- Na kolejnych warsztatach, 10 lipca, będziemy tworzyć świece sojowe, wzbogacone aromatycznymi, oczyszczającymi czy też pobudzającymi olejkami. Wykonamy także tabliczki zapachowe z wosku ozdobione między innymi suszonymi kwiatami.

Na koniec, 30 i 31 lipca odbędą się  dwudniowe warsztaty związane ze scrapbooking`iem. Wśród pierwszych scrapbooker`ów byli Mark Twain i Thomas Jefferson, którzy tworzyli albumy z fotografiami ozdabiane ścinkami z gazet i notatkami.

Szczegółowe informacje dotyczące zapisów dostępne są tutaj

- W sierpniu przygotowana zostanie wystawa, na której zaprezentujemy stworzone w czasie projektu dzieła. Powstaną także specjalne mapy Wałbrzycha, na których zaznaczone zostaną miejsca związane z legendami.

redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

warsztaty  |   gornicze  |   wok  |   osrodek  |   kultury  |   rozrywka  |  

Chcą odnowić Kino Piaskowa Góra, ale wciąż nie ma środków

Gość Dnia - Jarosław Buzarewicz

Henryk Hnatiuk zasłużony dla Kultury Polskiej

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij