Menu

Gdzie wybrać się na odkryty basen?

W Wałbrzych póki co nie ma odkrytego basenu, ale możemy ochłodzić się w regionie. Już za kilka dni, na dobre rozpocznie się sezon. Sprawdziliśmy gdzie można się "popluskać".

Gdzie wybrać się na odkryty basen?
Gdzie wybrać się na otwarty basen? W regionie mamy kilka tego typu obiektów. Najbliżej jest do Świebodzic i Głuszycy. Odkryty basen znajduje się również w Strzegomiu i Bielawie. 
 
Basen w Świebodzicach
 
Będzie otwarty od 16 czerwca. Będzie czynny codziennie w godzinach od 10:00-19:00.
 
Baseny odkryte przy ul. Rekreacyjnej 1 to jeden z największych zespołów basenów odkrytych na Dolnym Śląsku. W skład kompleksu wchodzi basen pływacki o wymiarach 50 m x 12,5 m i głębokości od 1,2 m do 1,8 m oraz basen rekreacyjny dla osób nieumiejących pływać o głębokości do 1 m.
 
Dla najmłodszych są dwa brodziki ze stali nierdzewnej. W jednym z nich został zainstalowany jeżyk wodny, jest to atrakcja wodna w formie kopuły z otworami przez które tryska woda. Jeżyka wykonano z polerowanej stali nierdzewnej, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo jego użytkownikom. Dzieci mogą go dotykać, zatykać otwory przez które wypływa woda lub stać pod nią jak pod prysznicem. Taka atrakcja pozwala maluchom pozbyć się lęku przed wodą, rozwija ich zmysły sensoryczne i pobudza ciekawość.
 
Do dyspozycji wypoczywających dostępne są rozległe tereny do plażowania, wyznaczone miejsce do grillowania oraz boisko do plażowej piłki siatkowej i nożnej.
 
 
Basen w Głuszycy
 
Basen czynny jest w lipcu i w sierpniu w godz. 10.00 – 18.00. Kompleks składa się z trzech niecek: duży basen, średni basen oraz brodzik. Na terenie obiektu znajduje się także boisko sportowe do gry w siatkówkę 
 
Basen w Strzegomiu
 
Będzie otwarty od 18 czerwca.
 
Darmowy wstęp dla dzieci do lat 5 ,
Bilet na cały dzień dla osoby dorosłej  9 zł
Bilet ulgowy  5 zł.
Karnet 7-dniowy – 40 zł
Karnet ulgowy 20 zł
 
 
 
Basen w Bielawie
 
Będzie czynny od 17 czerwca. Będzie czynny w godzinach 10.00 – 19.00
 
Bilet normalny - 10,00 zł
 
Bilet ulgowy - 7,00 zł
 
Możemy też wybrać się na basen do Czech. Obiekt w Mezimesti będzie otwarty od lipca. 
 
Wstęp w godzinach
od 09:00 
od 13:00
od 17:00 
 
Emeryci
50 CZK
40 CZK
30 CZK
 
Dzieci 3-15 lat włącznie
70 CZK
60 CZK
40 CZK
 
Wstęp rodzinny (2 osoby dorosłe + 1-3 dzieci)
270 CZK
220 CZK
130 CZK
 
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Rosa (16 czerwca 2022 7:01)
Cytuję użytkownika: mieciu
no raczej nie w Walbrzychu bo takowego nie ma... wstyd. małe miejscowości w okolicy mają. Świdnica też niedługo otworzy... a romek ? spi
A po co nam basen? Wszak w Walbrzychu mamy rzekę zrobić tylko plażę postawić budę z browarem i będzie git
Dobry Polak dobry (15 czerwca 2022 18:30)
Poczekajcie na deszcz ,basen będzie na rondzie nienormalność .
Wincent (15 czerwca 2022 18:17)
Cytuję użytkownika: Roman 500 000
Można pojechać do AquaZ jak złomiarze ukradną dach. Dzięki Ukochanemu Przywódcy - Słońcu Sudetów nie mamy już żadnych basenów poza jedynie słusznym, pieczołowicie sprzątamy onegdaj przez salowe że szpitala.
Mówisz o złodzieju "Kruczku", poprzedniku Romka?
mieciu (15 czerwca 2022 15:23)
no raczej nie w Walbrzychu bo takowego nie ma... wstyd. małe miejscowości w okolicy mają. Świdnica też niedługo otworzy... a romek ? spi
ŻENUA (15 czerwca 2022 14:17)
JAKI PREZYDENT - TAKI BASEN
Paweł (15 czerwca 2022 13:24)
Wstyd dla nas mieszkańców. Największe po Wrocławiu miasto w regionie bez odkrytego basenu. Miejsce jest, przy odrobinie chęci pieniądze też by się znalazły. Zacząć od remontu na Rusinowie, potem ewentualnie Nowe Miasto bo teren jest, a potem coś porządnego na styku Podzamcza i Piaskowej bo to dwie największe sypialnie Wałbrzycha. Plan zapewne na lata ale wreszcie przestaniemy się czuć jak upśledzeni ludzie. Wszędzie w koło fajnie tylko u nas Aqua Zdrój.
Ę (15 czerwca 2022 13:19)
A w Wałbrzychu rządzący tym miastem po 1989 doprowadzili solidarnie do ruiny 2 odkryte poniemieckie baseny.Jeden na Nowym Mieście drugi na Rusinowej.A tak na marginesie co za geniusz nazwał tą dzielnicę Rusinowa i dla czego tak głupio.
Tomek Cygal (15 czerwca 2022 12:54)
Ok 10.lipca w Świdnicy przy ul.Śląskiej otwarcie basenu po przebudowie- wygląda super
100latek (15 czerwca 2022 12:54)
Cytuję użytkownika: SkandaLISTa
Dla nas mieszkańców Wałbrzycha artykuły pokroju "gdzie wybrać się basen" są od dłuższego czasu przygnębiające. Nie ma też żadnych perspektyw aby ta sytuacja się u nas zmieniła w najbliższym czasie. Za pół roku pojawi się artykuł gdzie wybrać się na lodowisko w okolicy... Można tylko z zazdrością spoglądać na inne mniejsze miejscowości dookoła Wałbrzycha, gdzie jest cała masa atrakcji... Pojawią się za to wieże widokowe aby stare dziadki mogły popatrzeć na te kilka drzewek i górki dookoła, pewnie za chwile jeszcze to zmonetyzują i tylko dziadki z wypchanymi kieszeniami będą mogły wchodzić np. na wieże Gedymina (bramka już stoi)
Zastanów się,zanim pierdoły napiszesz.Jestem starym dziadkiem i ani mi w głowie włażenie na bezsensowne wieże Ale na basen chętnie bym poszedł.
Ewa (15 czerwca 2022 11:35)
W NOWEJ RUDZIE JEST OTWARTY NOWY BASEN ODKRYTY I PRZEZ 5 LAT ZA DARMO !!!
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

base  |   swiebodzice  |   bielawa  |   strzegom  |   walbrzych  |   gluszyca  |   rekreacja  |   sport woda  |   atrakcje  |  

Rolkostrada w Głuszycy już otwarta

400 tys. zł. wyda Wałbrzych na kwiaty i nasadzenia

Miał zamontować meble. Wziął zaliczkę i zniknął

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij