Menu

Zwłoki w szambie - prokuratura stawia zarzut morderstwa

Zarzut zabójstwa i zbezczeszczenia zwłok usłyszał Rober D., jego partnerka Katarzyna S. zarzuty zbezczeszczenia zwłok i zacierania śladów przestępstwa. Prokuratura postawiła zarzuty zatrzymanej parze w związku z morderstwem mężczyzny w Chwaliszowie. Zwłoki 40-latka znaleziono w szambie.  

Zwłoki w szambie -  prokuratura stawia zarzut morderstwa
Zwłoki mężczyzny w szambie na jednej z posesji w Chwaliszowie znaleziono w poniedziałek 13 czerwca br. Jak informuje prokurator Marcin Witkowski z Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu, do morderstwa doszło jednak wcześniej - 6 lub 7 stycznia 2021 roku. Mężczyzna zaginął ponad rok temu, policja poszukiwała zaginionego. To 40-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego. 

Mundurowi zatrzymali dwie osoby - 52-letniego Roberta D. (właściciela posesji na której znaleziono zwłoki) i jego partnerkę - 50-letnią Katarzynę S. Prokuratura postawiła im zarzuty. 

- Robertowi D. prokurator ogłosił zarzut popełnienia zbrodni zabójstwa a także zarzut zbezczeszczenia zwłok (zwłoki mężczyzny zostały wrzucone do szamba - red.). - mówi prokurator Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu, Marcin Witkowski. 

Robert D. nie przyznał się do popełnienia zabójstwa, potwierdził jednak, że wrzucił zwłoki do szamba. Mężczyźnie grozi dożywocie, prokuratura wystąpiła o trzymiesięczny areszt. 

Zarzuty usłyszała też Katarzyna S. 

- Udział w bezczeszczeniu zwłok (wrzucenie ciała do szamba -red.) i zacieranie śladów przestępstwa. - mówi prokurator Marcin Witkowski. 

Katarzyna S. przyznała się do obu zarzucanych jej czynów. Grozi jej do 5 lat więzienia.

Czytaj też:
Zwłoki mężczyzny znalezione w szambie
 
 
adm
foto: walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Mania (22 czerwca 2022 15:42)
On dożywocie a ona do 5lat za takie coś powinni oboje dostać dożywocie a ona sobie chodzi po wolności jak gdyby nic .. ????
Prawda (15 czerwca 2022 21:18)
Cytuję użytkownika: Wolne sądy
... i wszystko jasne...
Refarmować te dziadowskie sądy a nie protestami bronić...
Wolne sądy (15 czerwca 2022 19:16)
... i wszystko jasne...
Normalne (15 czerwca 2022 19:04)
Cytuję użytkownika: Dramat
Dlaczego prokuratura wypuściła dzisiaj ta morderczynie na wolność?!?! Policja zbiera dowody, zatrzymuje a sądy wypuszczają... Nieporozumienie ...
To normalne, bogata rodzina tej baby mieszkająca po drugiej stronie ulicy załatwiła patologicznej córeczce i siostrzyczce wolność.
Dramat (15 czerwca 2022 18:52)
Dlaczego prokuratura wypuściła dzisiaj ta morderczynie na wolność?!?! Policja zbiera dowody, zatrzymuje a sądy wypuszczają... Nieporozumienie ...
Polonista (15 czerwca 2022 15:05)
Tłuczek redakcyjny po 6 klasach zamiast Robert D pisze ROBER D.

Dodaj komentarz

112  |   prokuratura  |   policja  |   morderstwo  |   Chwaliszów  |  

Z zemsty podpalił jej samochód

Wpadł, bo nie przepuścił pieszych

Dwie osoby poszkodowane w wypadku

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij