Menu

Zabił i podpalił ciało - 25 lat więzienia dla mordercy

Zastrzelił mężczyznę z przerobionej broni do uboju zwierząt, później podpalił ciało i zostawił przy polnej drodze. Przed Sądem Apelacyjnym we Wrocławiu zapadł wyrok w sprawie - Dariusz O. spędzi w więzieniu 25 lat.Wyrok jest prawomocny. 


 

 
Zabił i  podpalił ciało - 25 lat więzienia dla mordercy
Do zabójstwa doszło w marcu 2020 r. w Zgorzelcu. Jak ustaliła prokuratura, Dariusz O. zamordował mężczyznę strzelając mu w potylicę z borni palnej. Broń, której użył do zabójstwa, pierwotnie służyła do uboju zwierząt, skazany przerobił ją na broń palną. Po zabójstwie podpalił zwłoki ofiary i porzucił je przy polnej drodze.
 
 

Sąd pierwszej instancji skazał O. na 15 lat więzienia. Apelację od tego wyroku złożyła prokuratura i obrona oskarżonego, która domagała się złagodzenia kary. Jak przekazała w środę Polskiej Agencji Prasowej rzecznik Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu prokurator Katarzyna Bylicka, sąd uwzględnił apelacją prokuratury i wymierzył oskarżonemu karę 25 lat więzienia. Wyrok jest prawomocny.

adm
foto: pixabay
redakcja@wal
brzych24.com

Komentarze

mieszkanka (15 czerwca 2022 12:45)
Powinien dostac kare smierci tez strzal w tyl glowy bo na nic innego nie zasluguje a nie zywic tyle lat morderce

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   morderstwo  |   prokuratura  |   Zgorzelec  |  

Napadła na 92-latkę i okradła ją

Zatrucie tlenkiem węgla - dwie dziewczynki w szpitalu

Pięcioro wałbrzyszan zatrzymanych z narkotykami

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij