Menu

Star 266 z Boguszowa-Gorc w podróży dookoła świata

Star 266, który służył dawniej w Ochotniczej Straży Pożarnej w Boguszowie-Gorcach wyrusza w podróż dookoła świata. Pasjonaci motoryzacji chcą nim przejechać trasę z Florydy na Alaskę a w przyszłym roku przyjechać do polskich Starachowic, gdzie produkowano te pojazdy.

Star 266 z Boguszowa-Gorc w podróży dookoła świata
Organizatorami wyprawy są Jerzy Stetz i Tomasz Wątor. Prowadzić będą dwa samochody Star 266. Jeden z nich (rocznik 1983) jest mieszkańcom ziemi wałbrzyskiej szczególnie bliski, bo przez wiele lat służył w jednostce OSP Boguszów-Gorce i zapewne przyczynił się do uratowania niejednego życia. Star 266 z Boguszowa trafił do Karpników, gdzie również pracował jako wóz pożarniczy. Następnie został odkupiony przez Jerzego Stetza, przeszedł gruntowny remont i trafił do Stanów Zjednoczonych.
 
 
Drugi pojazd z rocznika 1987 także pochodzi z Dolnego Śląska. Był wykorzystywany przez Państwową Straż Pożarną w Bolesławcu. Oba auta wyruszają właśnie w podróż przez Amerykę Północną. Kierowcy zamierzają pokonać trasę z Florydy na Alaskę - to ponad 5 tysięcy mil.
 
 
Plany z początku tego roku zakładały kolejny etap podróży przez Azję i Europę z Władywostoku do Starachowic, ale w związku z sytuacją geopolityczną pod znakiem zapytania stoi podróż przez Rosję. Pewne jest natomiast, że auta pojawią się w 2023 roku na 9. Legendzie STARa, czyli imprezie z okazji 75-lecia produkcji samochodów ciężarowych marki STAR w Starachowicach.
 
 
Wyprawę przez Stany Zjednoczone i Kanadę można śledzić na kanale STAREM 266 DOOKOŁA ŚWIATA na YouTube.
 
 
plr
foto: FB OSP Boguszów-Gorce
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

analityk medyczny (17 czerwca 2022 8:09)
serdecznie życzę udanego rajdu,

Dodaj komentarz

Boguszów-Gorce  |   star  |   wyprawa  |   dookoła świata  |  

Zaginął mieszkaniec Boguszowa-Gorc

''Fabryki Wody'' na Starym Zdroju nie będzie

Dzień Dziecka na górniczą nutę

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij