Menu

Rozpoczyna się przebudowa dwóch świdnickich podwórek

Umowa podpisana - rozpoczyna się przebudowa dwóch podwórek w centrum miasta - kwartału między Grodzką a Kotlarska oraz pomiędzy Franciszkańską - Grodzką - Konopnickiej. Plac budowy został przekazany, a prace potrwają 17 miesięcy a ich koszt to 10 mln. zł. 
 
 
Rozpoczyna się przebudowa dwóch świdnickich podwórek
Będzie sporo utrudnień, bo przebudowy lub poprawy wymagają wszystkie siec podziemnei. Część miejsc parkingowych zostanie wyłączonych z użytkowania. 
 
W ramach rewitalizacji śródmiejskiej przestrzeni przewidziano budowę parkingów, chodników, placów zabaw, jak również nasadzenie zieleni - traw, krzewów ozdobnych i drzew. Powstaną także zadaszone miejsca gromadzenia odpadów. Wybudowane zostaną murki oporowe, postawione zostanie nowe oświetlenie, wyromontowana zostanie sieć kanalizacji deszczowej. Na podwórkach pojawią się nowe elementy małej architektury, - kosze, ławki i stojaki rowerowe. Zaplanowano też montaż i ekspozycję średniowiecznej płyty kamiennej w prześle muru przy ul. Franciszkańskiej.
 
 
- Zastosowane zostaną elementy zielono - niebieskiej infrastruktury, poprzez wprowadzenie elementów retencji wody takich jak: zbiorniki na retencję wody, studnie chłonne, dachy zielone. Tereny po przebudowie będą miał charakter ciągów pieszo – jezdnych, placów oraz deptaków. Przedsięwzięcie przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców  oraz walorów estetycznych centrum miasta - obszaru objętego rewitalizacją – mówi dyrektor Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Świdnicy, Andrzej Nowak. 
 
Miasto na realizację tej inwestycji otrzymało promesę z Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych  - 4 mln.950 tys. zł. Koszt prac to ponad 10 mln. zł. Planuje się, że  powinny one zakończyć się w pod koniec przyszłego roku.


 
opr. kat
foto: użyczone
redakcja@wabrzych24.com

Komentarze

Wałbrzych jak Korea Płn. (16 czerwca 2022 18:58)
A co nas mieszkańców Wałbrzycha to gówno obchodzi co robią sobie na podwórkach w Świdnicy.Tu jest Wałbrzych.

Dodaj komentarz

Youtuber zaprojektował własną, wałbrzyską wieżę widokową

Nowoczesna strzelnica w Świdnicy

Prezydent Świdnicy z absolutorium

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij