Menu

Tu powstaje ośrodek sportowy wałbrzyskiej uczelni (VIDEO)

Państwowa Uczelni Angelusa Silesiusa pochwaliła się filmem z budowy nowego ośrodka sportowego, który służyć będzie studentom i wałbrzyszanom. Obiekt budowany jest nieopodal kampusu uczelni przy ul. Południowej.

Tu powstaje ośrodek sportowy wałbrzyskiej uczelni (VIDEO)

 

Obiekt będzie pełnił kilka funkcji. Znajdą się w nim:

- sale dydaktyczne o powierzchni 600 m²
- Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznych
- pełnowymiarowe boisko do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej
- widownia na 304 miejsca
- siłownia
- sala do gry w squasha
 
 
 
Wykonawcą inwestycji jest firma ROKOM Roboty Ogólnobudowlane i Renowacja Obiektów Zabytkowych H.G.I. Komorowscy Sp. j z Kamiennej Góry. Koszt inwestycji po przetargu określono na 29 977 000 zł. Inwestycja jest finansowana ze środków własnych uczelni oraz dotacji celowej z Ministerstwa Edukacji i Nauki.
 
 
opr.plr
foto/video: PUAS
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

pogoda (19 czerwca 2022 17:49)
brawo uczelnia, ktøra stawia na rozwoj w odroznieniu od szkoly cudow z ulicy wroclawskiej

Dodaj komentarz

PUAS  |   angelusa silesiusa  |   inwestycja  |   budowa  |   centrum sportowe  |   hala sportowa  |  

Budowa Lokalnego Centrum Biznesu WSSE w Jaworzynie Śląskiej...

Miasto dołoży ok. 10 mln zł do budowy stadionu

Wypadek na budowie hotelu - mężczyznę przygniotła szyna

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij