Menu

62-latek miał prawie 2 promile i jechał samochodem

Pijany 62-latek miał prawie 2 promile i jechał samochodem. Uszkodził lusterko i zderzak, a na końcu został zatrzymany przez policję.

62-latek miał prawie 2 promile i jechał samochodem

Świadkowie zauważyli, że najprawdopodobniej nietrzeźwy mężczyzna niepewnie jedzie ulicami Podzamcza i postanowili wezwać patrol Policji. Funkcjonariusze  już po kilku minutach zatrzymali kompletnie pijanego mężczyznę. Na szczęście, ani jemu, ani nikomu postronnemu nic się nie stało. W pojeździe uszkodzone było jednak lusterko zewnętrzne oraz przedni zderzak. W samochodzie znajdowały się natomiast puste butelki po piwie i wódce.

62-letni mieszkaniec Wałbrzycha  miał 1,92 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi odebrali  mężczyźnie prawo jazdy. Podejrzany stanie teraz przed sądem. Grozi mu 2 lata więzienia, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

- Warto podkreślić, iż właściwa reakcja mieszkańców pozwoliła najprawdopodobniej uniknąć możliwej tragedii na drodze. Dlatego przy każdej okazji przypominamy. Jeżeli widzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także zadzwonić do Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numer 112, które przekaże informację Policji, a dyżurny, tak jak w tym przypadku, wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które mogą zakończyć się tragedią na drodze. - informuje policja

 

 

foto: policja
redakcja@walbrzych24.com

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4

Komentarze

Tomasz (16 czerwca 2022 6:40)
Piaskowa?

Dodaj komentarz

policja  |   112  |   promile  |   997  |   kierowca  |   interwencja  |  

Przeklęte skrzyżowanie - kolejny wypadek

Dachowanie w Borównie

Cena czyni cuda... nabrało się prawie 90 osób

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij