Menu

Pole do Disc Golfa w Parku Rusinowa

Trwa montaż koszy i przygotowania do otwarcia pola do Disc Golfa w Parku Rusinowa. Uroczyste otwarcie już w poniedziałek, można zapisywać się już na zawody. 

 

Pole do Disc Golfa w Parku Rusinowa

 Disc golf to dość popularna już dyscyplina sportu polegająca na rzucaniu dyskiem do celu. Według danych z ubiegłego roku uprawiany jest w 40 krajach. Jak informuje wikipedia,  PDGA (ang. Professional Disc Golf Association), główna organizacja zrzeszająca graczy Disc Golfa, liczy ponad 53 000 aktywnych członków.

W Parku Rusinowa w disc golfa będzie można będzie zagrać już w poniedziałek 25 czerwca - wtedy pole ma zostać oficjalnie otwarte - poinformował prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.  W tej chwili trwają prace i przygotowania do otwarcia. Koszt inwestycji to prawie 200 tysięcy złotych. 

Można zapisywać się już na zawody - TUTAJZasady podobne są do golfa, w disc golfie zamiast piłeczki używany jest dysk, a zamiast dołków są specjalne kosze. Rozgrywka odbywa się na polu złożonym z 9 lub 18 dołków. Gracze zaliczają dołek poprzez rzuty dyskiem w kierunku celu. Pierwszy rzut wykonywany jest z obszaru startowego (ang. tee area), a kolejne z miejsca wylądowania dysku aż do osiągnięcia celu. Liczba rzutów wykonanych przez gracza do zaliczenie każdego z dołków jest dodawana, a otrzymaną sumę odejmuje się od liczby „par” (ang. professional average result) pola. Gracze starają się zaliczyć każdy dołek jak najmniejszą liczbą rzutów .

 

 

Disc Golf powstał na początku XX wieku, podobno pierwsza rozgrywka miała miejsce w Kanadzie w 1926 roku.  Współczesny disc golf powstał we wczesnych latach sześćdziesiątych XX wieku, jednakże toczy się debata o to, kto jako pierwszy wpadł na ten pomysł. 

opr. adm (info - wikipedia)
foto: uyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Zxx (24 sierpnia 2022 16:48)
200 tys???? Za te kosze???!!!! Ja ***
Zielony Ład (22 czerwca 2022 14:08)
Brak toalet więc ludzie s r a j ą ekologicznie w tym parku po krzakach.
Iwona (22 czerwca 2022 13:56)
Jak można było poświęcić tak piękny park dla tak mało popularnej dyscypliny sportu? Zamontowane kosze są okropne i psują wygląd parku w którym można było znaleźć spokój i ciszę przerywaną tylko śpiewem ptaków. Za ogromne pieniądze niszczy się przyrodę i cudne miejsce do wypoczynku. Nie było innego miejsca na obrzeżach miasta na realizację tego typu pomysłów?
RATUSZOWY EKOLOG (17 czerwca 2022 11:18)
To jest nieekologiczne bowiem łamane będą prawa żab mrówek i roślin które występują na tym terenie z uwzględnieniem turkucia podjadka i mszyc.ZŁAMANY ZOSTANIE PRZEPIS NATURA 2000.Lepiej zrobić tam park saszetkowy i kwietne łąki zgodnie z doktryną STOP PLASTIK,STOP WĘGIEL.ZIELONY ŁAD.

Dodaj komentarz

Nowa kawiarnia i remonty w Zamku Książ

Apel prezydenta: zbiórka dla dzieci z Borysławia

Spór o wałbrzyski Marsz Niepodległości PiS znajdzie finał w sądzie

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij