Menu

Ukrywał się przed policją blisko 20 lat

A jednak nie uniknie kary...  Dziś już 43-letni mężczyzna ukrywał się przed policją prawie 20 lat, zatrzymali go "Łowcy Głów". Najbliższe 3 lata spędzi w więzieniu.


 

Ukrywał się przed policją blisko 20 lat
Poszukiwany od blisko 20 lat mężczyzna, ma na swoim koncie między innymi rozbój, pobicie, zastraszanie i pozbawienie wolności jednego z mieszkańców Dzierżoniowa, a także włamania do mieszkań. Praiw 20 lat temu wydano dwa listy gończe i  europejski nakaz aresztowania, mężczyźnie groziły ponad 3 lata więzienia.

- Sprawa nie była łatwa, by uniknąć kary, stosował techniki kamuflażu i zmienił całkowicie miejsce miejsce pobytu, a także wcielił się w zupełnie inną osobę. - mówią policjanci. 

W 2000 roku wraz z innym sprawcą dokonał rozboju. Później pobił mieszkańca Dzierżoniowa i więził go. Straszył go pistoletem i okradł. Pod koniec lat 90-tych  był też poszukiwany za trzy włamania do mieszkań.
 
 - Wielokrotnie ukrywał się w różnych lokalizacjach na terenie kraju, przeniósł się później do jednej z podwarszawskich miejscowości, gdzie prowadził życie, podszywając się pod zupełnie inną osobę. Wszyscy z jego kręgu towarzyskiego i rodzinnego znali go pod innymi danymi - mówią policjanci. 
 
 
 
Sprawa zajęli się wrocławscy "Łowcy Głów",  którzy zdołali namierzyć mężczyznę na terenie powiatu pruszkowskiego. W chwili zatrzymania mężczyzna był całkowicie zaskoczony.

- 43-latek próbował zwieźć policjantów i podawał im fałszywe dane, jednak funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, wiedzieli z kim mają do czynienia i to, że zakończyli poszukiwania - informują policjanci. 

Najbliższe 3 lata mężczyzna spędzi w więzieniu. 

adm
foto: policja
redakcja@walbrzych24.com

 
 

Komentarze

BUEHEHEHE (17 czerwca 2022 11:23)
Cytuję użytkownika: RUCH NARODOWY
Jaka szkoda, że na tym świecie nie ma już por. Borewicza.
jaka szkoda, że na tym świecie jesteś ty, kretynie
RUCH NARODOWY (17 czerwca 2022 10:49)
Jaka szkoda, że na tym świecie nie ma już por. Borewicza.
Romek (17 czerwca 2022 9:38)
3 lata jakiś obleśny grubas kiwał polską policję. Ach strach się bać ile by szukali człowieka po maturze.

Dodaj komentarz

112  |   policja  |  

Dziewięciu trafionych - policja podsumowała weekend

Piesza potrącona na pasach, była pijana

Pracownica banku wypłaciła sobie 4,5 mln złotych

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij