Menu

Trwa letni nabór na studia na Politechnice Wrocławskiej

Filia Politechniki Wrocławskiej w Wałbrzychu prowadzi rekrutację na studia stacjonarne I stopnia, kończących się uzyskaniem tytułu zawodowego inżyniera. Na kandydatów czeka 150 miejsc na 3 różnych kierunkach. Kierunki te, to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie ze strony lokalnego przemysłu i przedsiębiorców z regionu wałbrzyskiego.

 

Trwa letni nabór na studia na Politechnice Wrocławskiej

Informatyka Techniczna (Wydział Informatyki i Telekomunikacji)

Studia pozwalają na zdobycie wiedzy i umiejętności informatycznych zarówno na poziomie sprzętowym jak i inżynierii oprogramowania. Specjalistyczne laboratoria dydaktyczne umożliwiają studentom pracę z profesjonalnymi rozwiązaniami sprzętowymi, a kursy zakresu współczesnych technologii informatycznych (Big Data, Internet rzeczy, systemy mobilne) czynią z nich poszukiwanych na rynku pracy specjalistów. Program studiów obejmuje tematykę:

  • budowy i eksploatacji systemów komputerowych i mikroprocesorowych,
  • inżynierii oprogramowania,
  • projektowania, zarządzania i utrzymywania systemów informatycznych,
  • projektowania i eksploatacji baz i hurtowni danych,
  • projektowania, budowy i eksploatacji sieci komputerowych,
  • zaawansowanych metod sztucznej inteligencji,
  • projektowania i implementacji nowoczesnych systemów internetowych, mobilnych i multimedialnych.
  • zarządzania projektami informatycznymi i pracy w zespoleMechanika i Budowa Maszyn (Wydział Mechaniczny)

Kierunek przygotowuje absolwentów do pracy inżynierskiej w zakresie projektowania, wytwarzania oraz eksploatacji urządzeń technicznych (pojazdów, maszyn, instalacji) z wykorzystaniem nowoczesnych metod, technologii oraz narzędzi projektowych i technologicznych. Studenci w czasie studiów zdobywają wiedzę nt. metod projektowania urządzeń, poznają właściwości i zasady doboru standardowych jak i nowoczesnych materiałów konstrukcyjnych, zdobywają wiedzę o procesach technologicznych poznając nowoczesne technologie wytwarzania. Potrafią także przeprowadzić diagnozę stanu technicznego urządzeń i zaproponować procesy naprawcze.

 

 
Zarządzanie i Inżynieria Produkcji (Wydział Mechaniczny)

Kierunek łączy wiedzę i umiejętności inżynierskie z menedżerskimi. W trakcie studiów studenci pozyskują wiedzę oraz poznają nowoczesne metody i techniki z obszaru inżynierii mechanicznej oraz z zakresu projektowania i zarządzania procesami technologicznymi, planowania, projektowania i zarządzania produkcją. W czasie studiów poznają środki techniczne stosowane w nowoczesnych procesach produkcyjnych, w tym zautomatyzowanych i zrobotyzowanych. Wiedza techniczna oraz wiedza z obszaru zarządzania pozwala absolwentom tego kierunku na sprawowanie funkcji kierowniczych w firmach produkcyjnych oraz skuteczne projektowanie procesów i kierowanie nimi w różnych obszarach gospodarki.
https://walbrzych.pwr.edu.pl/o-filii/aktualnosci/promocja-fwb-132.html

REKRUTACJA TRWA
Wybierz studia na Politechnice Wrocławskiej!
„Przyszłość zaczyna się teraz”

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

PWR  |   Politechnika Wrocławska  |   studia  |   informatyk  |   inżynier  |   mechanik  |  

U nas marzenia stają się rzeczywistością

Absolwentka II LO w Świdnicy na czele zespołu konstruktorów pojazdu...

Studenci opuścili mury Państwowej Uczelni Angelusa Silesiusa

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij