Menu

Rowery elektryczne w Sokołowsku

Już 24 czerwca w Sokołowsku otwarcie wypożyczalni rowerów elektrycznych GreenEbike Sudety Sudecka Rowerownia. 
 
Rowery elektryczne w Sokołowsku
Przyjdź, poznaj elektryki z bliska, odbierz zniżkę i zwiedzaj Sudety na dwóch kółkach.

 - zachęca mieroszowski Urząd Miasta. - Poznawanie regionu z wysokości rowerowego siodełka to alternatywa dla górskich wypraw pieszych. Co więcej ebike pozwoli na zwiedzenie lokalnych atrakcji w szybszym tempie i na większym dystansie. W takiej górskiej wyprawie mogą wziąć udział nie tylko mountainbikerzy, ale również rodziny z dziećmi, grupy znajomych. 

 
Wypożyczalnia oferuje rowery elektryczne dla tych mniej oraz bardziej zaawansowanych rowerzystów, kaski, przyczepki oraz wiele innych przydatnych akcesoriów. W GreenEbike Sudety będzie można również serwisować rower i poznać zasady ergonomii jazdy.

Jednym z pracowników jest członekKK Klubu Kolarstwa Wałbrzych, który bardzo dobrze zna okolice rejonu wałbrzyskiego i chętnie podpowie adekwatne do upodobań turystów trasy rowerowe. To właśnie KKW Klub Kolarstwa Wałbrzych z Piotrem Walerakiem i Romanem Magdziarczykiem na czele przekonali założycieli Sudeckiej Rowerownido jej otwarcia w tym miejscu, w strefie MTB. Są także ważnym wsparciem merytorycznym dla pracowników oraz klientów pojawiających się w Sokołowsku i stałym partnerem Wypożyczalni. 
 
– GreenEbike Sudety to nie tylko sprzęt rowerowy do wypożyczenia i profesjonalna obsługa. Za Sudecką rowerownią stoi misja organizacji wypraw rowerowych czy imprez integracyjnych, w tym z przewodnikiem. Liczymy na to, że taka usługa turystyczna znajdzie swoich miłośników, szczególnie w tym pięknym regionie.Dodatkowo prowadzona będzie przez Spółdzielnię Socjalną „Zielony Zakątek”, która jest przedsiębiorstwem społecznym. Spółdzielnia integruje społecznie i zawodowo osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, między innymi uczestników Centrum  Integracji Społecznej, przy Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej w Wałbrzychu. Osoby marginalizowane będą uczyć się obsługi klienta i serwisowania rowerów. Sokołowsko będzie więc także dla nich bezpiecznym miejscem i przyjaznym środowiskiem w procesie wychodzenia z kryzysu –mówi Zenon Matuszko, prezes Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej z Wałbrzycha.

Przedsięwzięcie powstało w partnerstwie z Gminą Mieroszów, która ma na względzie rozwój turystyki i świadomości ekologicznej na obszarze tej części Sudetów. Burmistrzowi Andrzejowi Lipińskiemu zależy, aby coraz więcej osób odwiedziło Gminę Mieroszów i aktywnie spędzało czas. Przejażdżkę na elektryku burmistrz ma już za sobą.

– Jestem przekonany, że realizacja tego typu inicjatyw przyciąga ludzi chcących zdrowo i aktywnie spędzać czas wolny w naszej urokliwej gminie, w planach mamy dalszy rozwój tego typu atrakcji turystycznych także w innych miejscach. - mówi burmistrz Mieroszowa, Andrzej Lipinski. 
 
 
 
W ostatni weekend na elektrykach z Sokołowska jeździł również redaktor naczelny portalu kolarskiego #mtbxcpl Paweł Kuflikowski, który tak podsumował swoje wrażenia: - Można się spocić na sztywniaku i można mieć radość z jazdy na elektryku, jeszcze holując kilkuletnią latorośl w przyczepce. Dla każdego coś miłego.


 
GreenEbike Sudety otwiera się wraz z początkiem pierwszego letniego weeendu, czyli 24 czerwca. Start o godzinie 15:00, później jazda próbna z udziałem członków KKW Klubu Kolarstwa Wałbrzych. Testerzy sprawdzą, jak rowery z silnikami elektrycznymi zachowują się w akcji. Będzie to dobrym wstępem do kolejnego punktu wydarzenia, jakim będzie dyskusja o ebike’ach. Poznamy całą prawdę o „góralach z prądem”. Dowiemy się, czy ebike jest wygodny, na ile starcza jego bateria, czy potrzeba specjalnych umiejętności do jazdy, czy rowerem elektrycznym faktycznie da się pojechać dalej, dłużej i szybciej. 

 
Podczas otwarcia wypożyczalnia GreenEbike Sudety nie zabraknie też innych atrakcji. Wystąpią dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sokołowsku. Pojawi się foodtruck. Dla gości przygotowana została również promocja w postaci 50% zniżki na drugi rower. Tym bardziej warto pojawić się w piątek 24 czerwca w Sokołowku, przy parkingu u zbiegu ulic Główne i Unisławskiej, gdzie znajduje się nowa Sudecka Rowerownia GreenEbike Sudety. Wstęp na wydarzeniejest bezpłatny.

opr. kat
foto: Urząd Miasta Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Festiwal ''Grubego'' w Mieroszowie. Mija 50 lat od premiery serialu

Gmina Mieroszów z budżetem

Zwiedzili TVN i Warszawę

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij