Menu

Wyprawki szkolne ''na bogato''

Choć jeszcze nie zaczęły się wakacje, Rada Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień-Konradów przygotowuje się do organizowanej co roku wyprawki szkolnej. Do rady docierają już pierwsze partie przyborów szkolnych, które będą rozdawane dzieciakom w lipcu i w sierpniu.

Wyprawki szkolne ''na bogato''
Organizowanie wyprawek będzie w tym roku o wiele trudniejsze niż zwykle. Przyczyniają się do tego galopujące ceny oraz fakt, że wiele podmiotów, które angażowało się co roku w pomoc RWS-owi, skierowało już wiele sił i środków na rzecz uchodźców z Ukrainy. Mimo to wyprawka się odbędzie, a przekazane przybory będą bardzo wysokiej jakości.
 
- Na przykład taki piórnik jest wart 92 złote razem z wyposażeniem. Dostaliśmy różne zestawy, przy czym najtańszy to około 75 złotych. Dostaliśmy plecaki o wartości od 250 do ponad 300 złotych. Do tego komplet zeszytów. Wiemy, że przybory szkolne podrożały o około 150%, ale tradycyjnie będziemy przygotowywać nasze wyprawki. Już przychodzą do nas dzieci i zapowiadają, że będą miały świadectwa z czerwonym paskiem, więc jak im odmówić? Już się do tego przygotowujemy - mówi Ryszard Nowak, przewodniczący RWS Biały Kamień-Konradów.
 
 
Na ten moment Rada zapewnia, że zgromadziła przyborów do przygotowania stu wyprawek. Nie zawiedli stali sponsorzy i partnerzy, a gdyby ktoś zechciał wspomóc dzieciaki, to nadal jest taka możliwość.
 
- Koszty są przerażające i nie jesteśmy w stanie tego dźwignąć jak dawniej, jeśli nie pomoże nam więcej osób z zewnątrz. Dotychczas otrzymaliśmy wsparcie między innymi z Funduszu Regionu Wałbrzyskiego, od pani doktor Haliny Macioszek, pani senator Agnieszki Kołacz-Leszczyńskiej i pani poseł Katarzyna Mrzygłocka, pani dyrektor PUP Marzena Radochońska, sekretarz miasta Joanna Stypułkowska. Nadal szukamy darczyńców i dotychczas pięknie się to udawało - mówi Ryszard Nowak.
 
 
 
Zapisy chętnych na otrzymanie wyprawki trwają w siedzibie Rady Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień-Konradów w godzinach dyżurowania członków Rady.
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Ania (23 czerwca 2022 8:54)
Cytuję użytkownika: T34
Rysiek rodzice dostają 500+, 300 + na wyprawki a ty im jeszcze kabze nabijasz , Ci rodzice wstydu nie mają idąc po darmowe wyprawki, pracy jest też na full. Emerytom trzeba pomagać, to oni mają ciężko.
Tu ma Pan rację w 100% tylko że w tym cyrku uczestniczą co roku te same dzieci osób które tam siedzą w tym. To jest po prostu wszystkiego na pokaz tak jak Pan mówi w dzielnicy jest dużo osób starszych schorowanych które potrzebują pomocy. Tylko że takie osoby ze względu na wiek albo stan zdrowia nie dadzą rozgłosu Panu Ryszardowi takiego jak dzieci i rodzice a na tym najbardziej zależy Panu Radnemu bo od zawsze ma parcie na szkło i rozgłos.
Danka (23 czerwca 2022 6:49)
Nie ma w tym logiki nie rozumiem teraz jest 500+ praca od zaraz, a ludziom i tak Die podaje pod nos wychowałam dzieci bez tego wszystkiego pracowałam przede wszystkim Pan Radny jest tej zasady że nie trzeba pracować bo i tak dostanę ???? masakra
RUCH NARODOWY - A PO-JEBY JAK ZWYKLE ZDZIWIONE (22 czerwca 2022 16:39)
LEMINGI I CIEMNOTA TESKNIA ZA PARTIA PO-JEBOW. PADLO TRUDNE PYTANIE, I WYKSZTALCIUCHY PADLY NA LOPATKI: https://twitter.com/i/status/1539340433867907073
T34 (22 czerwca 2022 11:07)
Rysiek rodzice dostają 500+, 300 + na wyprawki a ty im jeszcze kabze nabijasz , Ci rodzice wstydu nie mają idąc po darmowe wyprawki, pracy jest też na full. Emerytom trzeba pomagać, to oni mają ciężko.
***** PO (21 czerwca 2022 21:36)
Pani Izabela leszczyna powiedziała że jak wygrają wybory to przedstawią program po wyborach. .Fajnie to skomentował reprezentant Polski Możdzonek .Jak będzie ............. To zagłosuje na panią po wyborach..I tylko powiem *****putina i *****PO
Uczeń (21 czerwca 2022 21:23)
Jeszcze świadectw za poprzedni rok szkolny nie wydali. Jeszcze dzieci chodzą do szkoły. Dajcie żyć! Pod koniec wakacji róbcie ten cyrk z tymi tornistrami.

Dodaj komentarz

RWS Biały Kamień  |   wyprawka  |   przybory  |   dzieci  |   szkoła  |  

Przywłaszczył sobie sprzęt do zdalnego nauczania

Jesień w mojej dzielnicy - finał konkursu plastycznego

Spektakl licealistów z okazji Święta Niepodległości (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij