Menu

Wałbrzyszanin pisze piosenki dla polskich gwiazd

Na tegorocznym festiwalu w Opolu Filip Lato zdobył nagrodę Programu 1 Polskiego Radia piosenką, do której muzykę skomponował wałbrzyszanin Jurand Wójcik. Lider zespołu Niebo / Miejskie Granie może pochwalić się współpracą z wieloma polskimi artystami.
Wałbrzyszanin pisze piosenki dla polskich gwiazd
Filip Lato wystąpił na 59. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej z utworem "Lepiej Mieć". Muzykę skomponował Jurand Wójcik, a słowa napisała Anna Saraniecka. Jak doszło do tej współpracy?
 
- To, że napisałem piosenkę dla Filipa, to był troszkę przypadek. Kilka lat temu poznałem managerkę Renaty Przemyk, a ona z kolei znała Katarzynę Chrzanowską, która jest szefową agencji Gorgo Music. Wśród artystów tej agencji jest między innymi Filip Lato. Kiedyś wysłałem swoje piosenki do managerki Renaty Przemyk, a ona przekazała je Katarzynie Chrzanowskiej i kilka z tych piosenek przypadło im do gustu. Jedną z nich wybrali właśnie dla Filipa Lato - mówi Jurand Wójcik.
 
 
Wałbrzyszaninowi drzwi do show-biznesu szerzej otworzył występ w programie The Voice of Poland, dzięki któremu poznał wielu ludzi, z którymi udało się zrealizować kilka ciekawych projektów muzycznych.
 
- Powstał zespół Kreuzberg, w którym miałem przyjemność śpiewać i dzięki temu poznałem wielu ciekawych ludzi. Po zakończeniu działalności tego zespołu zacząłem pisać dla innych, między innymi dla Antka Smykiewicza, Rafała Brzozowskiego, Mateusza Ziółko i Eweliny Lisowskiej, a także wielu innych mniej znanych polskich wykonawców - wymienia Jurand Wójcik.
 
 
 
Sukces piosenki "Lepiej Mieć" Filipa Lato może sprawić, że agencja Gorgo Music częściej sięgać będzie po twórczość wałbrzyszanina.
 
- Mam nadzieję, że dojdzie do kolejnej współpracy z Filipem. Mam cały czas kontakt z Gorgo i Katarzyną Chrzanowską, która ma w swoim teamie takich wykonawców jak Sound'n'Grace czy Mateusza Ziółko, dla którego zresztą napisałem piosenkę, która jakiś czas temu była na pierwszym miejscu na liście RMF-u. Cały czas piszę i mam nadzieję, że jeszcze będą miał okazję napisać fajną piosenkę między innymi dla Filipa Lato - twierdzi Wójcik.
 
 
Czy pisząc piosenki i komponując muzykę dla innych, Jurand Wójcik znajduje jeszcze czas, by prowadzić swoje projekty muzyczne?
 
- Jeśli chodzi o projekt Miejskie Granie, to teraz będzie taki wakacyjny czas, w którym zawiesimy swoje gitary na ścianę, ale po wakacjach ruszymy mocniej zarówno z tym projektem, jak i z zespołem Niebo, w którym tworzymy autorskie piosenki, więc będzie to szło dwutorowo - zapowiada Jurand Wójcik.

Posłuchajcie piosenki Filipa Lato, do której muzykę skomponował Jurand Wójcik:

 

plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Lek na całe zło (21 czerwca 2022 10:25)
A nasza Gwiazda Lokalna sama sobie teksty pisze.O coraz lepszym życiu, o świetlanej przyszłości i niekończących się pasmach sukcesów.Dlatego lemingofani uwielbiają Naszego Artystę.Nawet z roweru napisze, albo po ukraińsku.Taki talent.
Jasne (21 czerwca 2022 10:17)
"twierdzi Wójcik" taaa
Szału nie było (21 czerwca 2022 7:51)
JAK WIDAĆ PO EFEKCIE I MIEJSCU, KTÓRE ZAJĄŁ FILIP TO SZAŁU NIE BYŁO.
Miska ryżu to rarytas (21 czerwca 2022 6:23)
Cytuję użytkownika: Felczer
Nawrockiej coś napisz, może się Nawróci.
To sam coś naPiSz.
Felczer (20 czerwca 2022 21:38)
Nawrockiej coś napisz, może się Nawróci.

Dodaj komentarz

Kultura  |   Rozrywka  |   Jurand Wójcik  |   Filip Lato  |   muzyka  |  

Najbliższe wydarzenia w Zamku Książ

'Zniknięcie jako infekcja' - zapraszamy na wernisaż do BWA

Podzamcze: wystawa fotograficzna i muzyka klasyczna

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij