Menu

Udany Festiwal Twórczej Wyobraźni za nami

Zakończył się Festiwal Twórczej Wyobraźni. Nowa impreza na kulturalnej mapie Wałbrzycha udała się, a poziom artystyczny był bardzo wysoki.

Udany Festiwal Twórczej Wyobraźni za nami

 Podczas trzech dni festiwalu Starą Kopalnię odwiedzili artyści z różnych „branż”.  Centrum Nauki i Sztuki wypełniło się dźwiękami muzyki, ale można też było posłuchać, co mają do powiedzenia pisarze (odbyły się z nimi spotkania autorskie).

Starą Kopalnię odwiedził między innymi Jakub Żulczyk - autor „Ślepnąc od świateł”

- Nie robię tajemnicy z tego, że miałem przejścia związane z uzależnieniem. Zresztą, ostatnie dwa lata nagrywaliśmy z moim przyjacielem Julkiem Strachotą podcast „Co ćpać po odwyku” na platformie storytell. Mówiliśmy o swoich doświadczeniach związanych z leczeniem się z alkoholu i narkotyków. To jest niesamowite zjawisko – wydaję, mi się że kiedy człowiek robi w kulturze, tak jak ja, to nabiera różnych tożsamości. Są na przykłąd ludzie, którzy kojarzą mnie z jednej rzeczy. Dla kogoś jestem gościem od książki i serialu „Ślepnąc od świateł”. Dla kogoś jestem gościem od serialu „Belfer”. Dla kogoś jestem gościem od książki „Wzgórze Psów”, a dla kogoś gościem, który obraził Dudę i miał proces. Dla wielu ludzi jestem facetem od tego podcastu. Nigdy nie zaczepiało mnie tylu ludzi w miejscach publicznych, co z tego powodu. Podchodzą i mówią „dzięki za ten podcast”.  - mówi pisarz Jakub Żulczyk.Przeczytaj też: Jakub Żulczyk odwiedził Starą Kopalnię

Z czytelnikami spotkała się też Agnieszka Szpila, ambasadorka Wałbrzycha. 

- Za każdym razem kiedy przyjeżdżam (do Wałbrzycha - red.), zabrzmi to być może górnolotnie, ale to jest dla mnie święto. - zaczęła spotkanie pisarka, Ambasadorka Wałbrzycha, Agnieszka Szpila. - Kiedy pojawiają się perturbacje w moim życiu, a mam ich niemało, to przywołuje sobie tabliczkę Wałbrzych - tę przy wjeździe jak się mija Zamek Książ. To jest taka powiedziałbym moja praktyka jogi, że widzę tę tablicę, robię duży wdech i wtedy wiem, że wszystko będzie ok.  - mówiła Agnieszka Szpila

Przeczytaj też: Szpila o Wałbrzychu, polityce, filmie i literaturze

Kolejnym gościem był Andrzej Stasiuk

 

 

- U mnie książki to się same robią. To nie jest tak, że się zawezmę i coś wymyślę, bo za głupi jestem, tylko czekam aż to przyjdzie
 - mówił Andrzej Stasiuk podczas trzeciego dnia Festiwalu Twórczej Wyobraźni w wałbrzyskiej Starej Kopalni

Przeczytaj też: Andrzej Stasiuk: ''jak ludzie czytają to mniej głupot popełniają''

Festiwal Twórczej wyobraźni odbył się  raz pierwszy i śmiało można powiedzieć, że okazał się strzałem w dziesiątkę. Mogliśmy zobaczyć koncerty Jacka Bończyka, Mariusza Lubomskiego, Ghostmana, String Connection, Krzesimira Dębskiego, Piotra Bukartyka.

Przeczytaj też: Koncert Piotra Bukartyka na zakończenie Festiwalu Twórczej Wyobraźni

Przeczytaj też: Krzesimir Dębski i String Connection na Festiwalu Twórczej Wyobraźni w Wałbrzychu

Komentarze

reakcja24 (22 czerwca 2022 8:12)
Wałbrzych 24 i wy się zmieniliście? NA GORSZE ze złego! Zdjęcia robicie czym? nie wstydzicie się ich wstawiać? Artykuł gdzie po was pojechali ludzie za to , szybko został usunięty. Masakra
Zagłebie mistrzem Polski (21 czerwca 2022 12:33)
Cytuję użytkownika: Piłkarz
Wystawiono leżaki, żeby nie było widać że mało osób. Dla kilkudziesięciu osób wydano kupę kasy(pewnie ponad 100 tysięcy zł.), a na wałbrzyskie kluby sportowe i wałbrzyską młodzież kasy brak. No, ale "elita" się bawi.
Podczas festiwalu więcej osób skorzystało niż wszystkie wałbrzyskie kluby mają kibiców. Piłkarzyki niech sobie sponsorów poszukają, a nie ciągłe narzekanie, faktycznie awans kurnika na niepowtarzalną skalę do IV ligi.
Piłkarz (20 czerwca 2022 23:12)
Wystawiono leżaki, żeby nie było widać że mało osób. Dla kilkudziesięciu osób wydano kupę kasy(pewnie ponad 100 tysięcy zł.), a na wałbrzyskie kluby sportowe i wałbrzyską młodzież kasy brak. No, ale "elita" się bawi.
Ciekawy (20 czerwca 2022 20:32)
Gdzie można na stronach um znaleźć rozliczenie tej imprezy, tam gdzie szczepień?

Dodaj komentarz

festiwal  |   tworczej  |   wobrazni  |   podsumowanie  |   stara  |   koplnia  |   rozrywka  |   walbrzych  |  

Barbórkowa Szychta Rodzinna (FOTO / VIDEO)

Nocne Zwiedzanie edycja barbórkowa (FOTO)

Szychta Szkolna na rozpoczęcie Barbórki

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij