Menu

Festiwal Twórczej Wyobraźni - Fotogaleria

Publiczność podczas Festiwalu Twórczej Wyobraźni dopisała – każdego dnia i podczas wszystkich punktów programu frekwencja była spora. Tak duże zainteresowanie festiwalowymi wydarzeniami i pozytywne komentarze dają dużą nadzieję na kolejny rok i drugą edycję.

Festiwal Twórczej Wyobraźni - Fotogaleria

Długi weekend w wałbrzyskiej Starej Kopalni upłynął pod znakiem muzyki i literatury. Od piątkowego po południa w klimatycznej Kuźni rozpoczęto po raz pierwszy w Wałbrzychu wydarzenie łączące spotkania literackie z koncertami, a na scenie pojawili się artyści wysokiej klasy.

Wśród literatów znalazł się autor znanej powieści „Ślepnąc od świateł” Jakub Żulczyk oraz dwójka pisarzy nominowanych w ostatnich dniach do Nagrody Literackiej NIKE – Andrzej Stasiuk i Agnieszka Szpila. W godzinach wieczornych miały miejsce koncerty odbywające się w dwóch przestrzeniach – Kuźni oraz Dziedzińcu. W pierwszym dniu publiczność miała okazję wysłuchać utworów Wojciecha Młynarskiego w interpretacji dyrektora artystycznego festiwalu i jednocześnie Ambasadora Wałbrzycha – Jacka Bończyka. Nie zabrakło takich utworów jak „Jesteśmy na wczasach” oraz „Jeszcze w zielone gramy”. Piątek zakończył Mariusz Lubomski prezentacją swojej najnowszej płyty „Sęk You”.

Drugi dzień otworzyła kolejna Ambasadorka Wałbrzycha – Agnieszka Szpila, autorka takich powieści jak Łebki od szpilki i Heksy. Muzycznych wrażeń w sobotnie popołudnie dostarczyli Ghostman, który zabrał zgromadzonych słuchaczy w niesamowitą podróż po dźwiękach oraz legendarna grupa jazzowa String Connection. Ten ostatni występ był jednocześnie jubileuszem Krzesimira Dębskiego, który obchodził 50-lecie pracy artystycznej i 40-lecie współpracy ze String Connection. Kwiaty i podziękowania przekazał artyście Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemej.

W ostatnim dniu miało miejsce spotkanie z Andrzejem Stasiukiem – autorem takich powieści jak Mury Hebronu, Dukla, Opowieści galicyjskie i laureatem licznych nagród literackich. Kolejną muzyczną przygodę zapewnił uczestnikom Michał Rudaś podczas koncertu „Kolory Świata”, a na zakończenie festiwalu na scenie pojawił się Piotr Bukartyk z grupą Ajagore w programie „Wieloryb Fiutin i inne opowiadania”.

 

 

inf.prasowa
foto: Krystyna Lemańska
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij