Menu

Nie może wyjechać z domu, bo podjazd czeka na remont

Mieszkająca przy ulicy Dubois kobieta od dłuższego czasu czeka na kolejny remont podjazdu. Pani Henryka jeździ na wózku i ma trudności w poruszaniu się. Jak informuje – podjazd już raz naprawiano, ale niewiele to zmieniło. Czy doczeka się kolejnego remontu? Jak mówi – przez cztery lata czuła się, jak w więzieniu, bo nie mogła wyjść z domu.

Nie może wyjechać z domu, bo podjazd czeka na remont

Kobieta wysyłała w kwietniu list do MZB, ale zjazd wciąż jest w złym stanie. Naprawiano go w 2021 roku, ale jak widać naprawa nie przyniosła oczekiwanych rezultatów.

- Zwracam się z prośbą, o naprawienie zjazdu między budynkami numer 47 i 49. Jestem osobą niepełnosprawną na wózku inwalidzkim. Nie mogę wyjechać z podwórka na ulicę, bo jest tam dziura na dziurze. Nie mogę wyjechać, bo wózek i skuter elektryczny mają niskie podwozie. Tak samo jest z ulica Dubois od 33 do 47. Jak mam tu samodzielnie funkcjonować? - informuje Pani Henryka. W liście do MZB.

Stan nawierzchni jest znany MZB, ale nie ma pieniędzy ze względu na prowadzenie innych prac. Remont jest zadaniem rezerwowym. Muszą być ustalone jego koszty i musi być ogłoszony konkurs na wykonawcę prac.

- Zarządcą przedmiotowego wjazdu jest MZB Spółka z o.o.  Stan nawierzchni zjazdu jest znany tak właścicielowi terenu - Gminie  Wałbrzych, jak również MZB Spółka z o.o.  Z uwagi na zaplanowane na rok 2022 prace remontowe budynków i lokali mieszkalnych , przede wszystkim w zakresie zapewniających bezpieczne użytkowanie budynków i lokali oraz  ich wyposażenia, naprawa nawierzchni jest ujęta do realizacji jako zadanie rezerwowe. Zarządca będzie wnosił do właściciela terenu o decyzję ws realizacji zamierzenia i zabezpieczenie środków finansowych,  po ogłoszeniu konkursu na wyłonienie wykonawcy prac i ustaleniu kosztów wykonania wynikających ze złożonych ofert. - informuje MZB

AKTUALIZACJA

 

 

- Uprzejmie informuję, że podjazd dla osób niepełnosprawnych do budynku przy ul. Dubois 47  był remontowany przez właściciela budynku w 2020 r.  Interwencja dotyczyła  asfaltowej drogi dojazdowej do budynków usytuowanych przy ul. Dubois  w tym od  nr 47 do 55 i w tym przedmiocie została przez nas udzielona odpowiedź.  - informuje MZB

foto: google maps
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Father (21 czerwca 2022 10:30)
Cytuję użytkownika: Mother
każda inna osoba robi podjazd na swój koszt, takie są realia w tym kraju. Temat mi znany. PEFRON to instytucja lipa , jak wiele w naszym kraju.
Inna, czyli kto?
Mother (21 czerwca 2022 10:09)
każda inna osoba robi podjazd na swój koszt, takie są realia w tym kraju. Temat mi znany. PEFRON to instytucja lipa , jak wiele w naszym kraju.
Wyborca (21 czerwca 2022 0:57)
Moze lepiej poinformowac i zaprosic TVP Info badz TVP Wroclaw.
zdumiony czytelnik (20 czerwca 2022 20:28)
Szanowna redakcjo czy nie można zrobić normalnych zdjęć? Na tym, które jest w artykurze widać, że podjazd dla wózków inwalidzkich istnieje. Mógłbym zrozumieć, żeby sprawą zajęła się niezależna z TV kłami, ala waszą redakcję stać na więcej.

Dodaj komentarz

wozek  |   dubois  |   podjazd  |   remonty  |   interwencja  |   problem  |   zarzad  |   budynkow  |   miejski  |   bialy  |   kamien  |  

Wałbrzych zmienia się: remonty i wyburzenia

Piaskowa Góra: Dwie osoby zatrzymane z marihuaną

Większość mieszkańców nie płaci czynszu, a chcą naprawy dachu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij