Menu

Zamek Książ i Palmiarnia pełne letnich atrakcji

W Zamku Książ zapowiada się bardzo intensywne lato. Kalendarz pęka od wydarzeń, z których wiele będzie bezpłatnych.

Zamek Książ i Palmiarnia pełne letnich atrakcji
Letnie atrakcje rozpoczęły się w zamku już pod koniec wiosny "Śniadaniem na trawie", cyklicznym wydarzeniem, które organizowane będzie co dwa tygodnie w niedziele. Oprócz relaksu zarząd zamku zaprasza także do korzystania z innych form spędzania wolnego czasu.
 
- Czekamy na "Góry Literatury", czyli festiwal Olgi Tokarczuk, który zawita do nas 14 lipca. Dzień później otwieramy nowe przestrzenie zamkowe razem z Muzeum Narodowym we Wrocławiu. W weekend od 22 do 24 lipca zapraszamy na znane już wydarzenie, ale z nowymi elementami, czyli Konkurs Tradycyjnego Powożenia. Z tej okazji w piątek 22 lipca powróci organizowana przed pandemią Kolacja Degustacyjna. Przygotowujemy menu nawiązujące w pewien sposób do jeździectwa i spotkamy się z osobami, które następnego dnia będą jeździć w bryczkach - mówi Kamila Świerczyńska, Kierownik Działu Marketingu i Sprzedaży w Zamku Książ.
 
 
Pod koniec lipca zaplanowano drugą edycję Letniego Festiwalu Tajemnic. Jakie atrakcje szykują w tym roku organizatorzy?
 
- Tym razem tematem przewodnim będzie skok na zamek, czyli będzie szpiegowsko i tajemniczo. Będą złodzieje, ale też pokazy sił specjalnych. Będą zjazdy na tyrolce i pokazy sztuk walki. Dziedziniec zapełnią pojazdy znane z filmów szpiegowskich w tym także z kręconej u nas "Tajemnicy Twierdzy Szyfrów". Sprowadzamy pojazdy z całej Polski i będzie to kolekcja, której jeszcze nigdy w takim kształcie nie prezentowano. Zaplanowaliśmy też spotkanie z polskim szpiegiem Marianem Zacharskim. Dla dzieci przygotowana będzie specjalna strefa dla dzieci, które zmienią się w poszukiwaczy zaginionego skarbu - mówi Kamila Świerczyńska.
 
 
W sierpniu w zamku zagości muzyka w różnych odsłonach.
 
- 12 sierpnia odbędzie się koncert w ramach festiwalu dell arte. W kotlinie jeleniogórskiej organizuje go nasz partner Ornamental Farm z Bukowca. Usłyszymy znane hity w nowych aranżacjach. Z kolei 19-21 sierpnia zapraszamy na kolejną nowość, czyli Rodzinny Weekend Rycerski. Na dziedzińcu rozbijemy wioskę rycerską i będziemy organizować walki, a dodatkowo zaprosimy dzieci na koncerty Książęcej Orkiestry Salonowej, która zaprezentuje znane utwory, na przykład z filmu Robin Hood. Chcemy, by był to czas rodzinny, który dopełni specjalna wycieczka na Stary Książ, gdzie na wszystkich czekać będzie niespodzianka - zapowiada Kamila Świerczyńska.
 
 
Oprócz zamku na gości czekać będzie także Palmiarnia. Więcej o wydarzeniach w obu zabytkach dowiecie się z poniższego nagrania:
 
 
 
Gdy jednak zechcecie zobaczyć coś więcej niż te dwa obiekty, LOT Aglomeracji Wałbrzyskiej zaprasza na bezpłatne wycieczki po regionie.
 
- Tak bogatą ofertę mogliśmy przygotować dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego i stąd oferta jest też bezpłatna. Zachęcamy turystów, ale także mieszkańców naszego regionu do poznawania uroków Aglomeracji Wałbrzyskiej - mówi Anna Żabska, prezes Zamku Książ i prezes zarządu Lokalnej Organizacji Turystycznej Aglomeracji Wałbrzyskiej.
 
W lipcu i sierpniu zaplanowano aż 18 wycieczek. Szczegółowy terminarz znajdziecie poniżej:
 
plr
foto: TV Wałbrzych / archiwum
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Głupich szukajcie wśród przyjezdnych (26 czerwca 2022 21:23)
Nie napisali jakie "wydarzenia" będą bezpłatne.Czyli będzie komercja 60zł od łba za wstęp.POkażcie gościom gratis czyli za darmo biedaszyby i gdzie rośnie chrust żeby sobie zabrali na pamiątkę bo tusek jak tu był niedawno to twierdził że w Wałbrzychu zostały tylko biedaszyby i chrust na zimę.

Dodaj komentarz

Zamek Książ  |   palmiarnia  |   lato. wakacje  |   turystyka  |   wydarzenia  |  

Tam gdzie ukradł, tam został zatrzymany. Grozi mu 10 lat więzienia.

Rozpoczęły się Senioralia

Od grudnia nowe połączenia z Jaworzyny do Głuszycy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij