Menu

Wciąż jeździmy za szybko

23 kierowców ukaranych mandatami - to bilans policyjnej akcji "Prędkość" przeprowadzonej na drogach Wałbrzycha i powiatu. Tym razem żaden z kierowców nie stracił prawa jazdy. 
 

Wciąż jeździmy za szybko
Wałbrzyscy policjanci prowadzili akcję "Prędkość" w środowy poranek, głównie ww okolicach przejść dla pieszych. Skotrolowano 80 kierowców. Policjanci wystawili 23 mandaty za przekroczenie prędkości. 
 
- Nikt nie utracił uprawnień za przekroczenie dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. W trakcie środowej służby policjanci odnotowali osiem niegroźnych w skutkach zdarzeń drogowych. - informuje asp. szt. Agnieszka Głowacka-KIjek z wałbrzyskiej policji. 
 
Taryfikator mandatów za przekroczenie prędkości: 
do 10 km/h – 50 zł – 0 punktów
od 11 do 15 km/h – 100 zł – 2 punkty
od 16 do 20 km/h – 200 zł – 2 punkty
od 21 do 25 km/h – 300 zł – 4 punkty
od 26 do 30 km/h – 400 zł – 4 punkty
od 31 do 40 km/h – 800 zł – 6 punktów
 
 
od 41 do 50 km/h – 1000 zł – 8 punktów
od 51 do 60 hm/h – 1500 zł – 10 punków
od 61 do 70 hm/h – 2000 zł – 10 punków
od 71 do 80 hm/h – 2500 zł – 10 punków
 
Przekroczenie prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h wiąże się z utratą prawa jazdy na 3 miesiące.
 


adm
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Gość (24 czerwca 2022 8:17)
Ja mam trzy aplikacje drogowe, wszystkie używam jednocześnie, jest ok. Juz prawie nikt mnie nie wyprzedza.

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   prędkość  |  

Dzieciaki nagradzały 'Wzorowych Kierowców'

To nie 'CSI' - tak wygląda prawdziwe laboratorium kryminalistyczne

19-latek zdemolował drzwi. Grozi mu 5 lat więzienia.

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij