Menu

W Faureci wzrośnie zatrudnienie o 1000 osób

Nawet 1000 nowych osób może znaleźć zatrudnienie w wałbrzyskiej Faureci. Zakład Wałbrzych Frames, należący do Grupy FORVIA, otrzymał nagrodę „Inwestycja roku” za rozbudowę i uruchomienie nowych linii produkcyjnych dla producentów aut luksusowych. Wyróżnienie przyznała Polska Izba Motoryzacji, która co roku ocenia wszystkie inwestycje w branży automotive. 

W Faureci wzrośnie zatrudnienie o 1000 osób
W tym roku za szczególne osiągnięcie przedsiębiorstwa uznano rozbudowę zakładu produkującego ramy metalowe i stelaże siedzeń w Wałbrzychu. Już w 2021 roku za 80% transportu w halach odpowiadały autonomiczne roboty. 
 
- Ta nagroda jest dla nas bardzo wartościowa, ponieważ pokazuje, że skala transformacji i rozbudowy naszego zakładu jest widoczna również na zewnątrz. Cieszymy się, że podejmowane przez nas działania przynoszą wymierne efekty. Oczywiście nie zamierzamy spocząć na laurach. Jedną z podstawowych cech naszej firmy jest stałe i konsekwentne dążenie do doskonałości, zarówno w kwestiach innowacyjności, ochrony środowiska, jak i ciągłej poprawy warunków pracy naszych pracowników – podkreśla Marek Płoski, New Plant start-up Manager w Faurecii.
 
 
Prestiżowa nagroda „Inwestycja roku” przyznawana jest nieprzerwanie 
od 2005 roku, a wręczana podczas uroczystej gali AutoEvent, organizowanej przez Polską Izbę Motoryzacji. Laureatami mogą zostać przedsiębiorstwa z branży motoryzacyjnej, zajmujące się produkcją podzespołów samochodowych, a także dostarczaniem maszyn, robotów, narzędzi czy oprogramowania dla przemysłu.
 
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Ale jaja,ale jaja. (24 czerwca 2022 13:21)
Alejaja alejaja Za 6 tyś to pracuje g ł u p e k albo złodziej mówiła do wojtunika nagrana u Sowy bieńkowska z PO.
fałrencja (23 czerwca 2022 21:55)
Należy dodać że koło Legnicy ten budynek powstał, żeby nie sprawiać wrażenia że jednak w Wałbrzychu.

Dodaj komentarz

faurecia  |   walbrzych  |   zatrudnienie  |   laureaci  |   nagroda  |   motoryzacja  |   strefa  |   ekonomiczna  |   wyroznienie  |  

Podzamcze: Budowa skateparku ma rozpocząć się w tym roku

Podzamcze: Wyburzą szkołę nr 21. W tym roku będzie projekt nowego...

Podzamcze: 16-latek dusił kobietę, by dała mu papierosy i pieniądze

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij