Menu

Walczyła z rakiem - 19-letnia Julia Kuczała nie żyje

Historia Julii (mieszkanki Radkowa) poruszyła całą Polskę. Dzięki tysiącom ludzi zebrano ponad 7 mln zł, a Julia rozpoczęła leczenie guza mózgu w Stanach Zjednoczonych w Sant Louis. Przeszła aż trzy przeszczepy szpiku połączone z megachemią. Zakończyła protonoterapię głowy i kręgosłupa.  Wydawało się, że wszystko już będzie dobrze, ale niestety Julia zmarła.

Walczyła z rakiem - 19-letnia Julia Kuczała nie żyje

O nowotworze Julia dowiedziała się w kwietniu 2020 roku. Rozpoczęła się walka o życie. Najpierw Julia przeszła operację, podczas której lekarze pobrali próbki guza do badań histopatologicznych, które potwierdziły najgorsze przypuszczenia. Był to rzadki, szybko rosnący guz ośrodkowego układu nerwowego. Kolejna operacja odbyła się w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, było to usunięcie guza.
 
Po operacji rozpoczął się kolejny etap leczenia – chemioterapia, a w międzyczasie skonsultowano przypadek Julii z jednym z najwybitniejszych onkologów dziecięcych w USA, który specjalizuje się w leczeniu guzów mózgu – profesorem Jonathanem Finlay’em.

 

 

Po zakończonym leczeniu wszyscy byli dobrej myśli, ale nowotwór wrócił...

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Robson (28 czerwca 2022 14:35)
Wielkie kondolencje dla rodziny ze szczerego serca śpij spokojnie aniołku
Biedaszyb (28 czerwca 2022 10:09)
Cytuję użytkownika: Iga
Tylko proszę, nie piszcie, ze bóg tak chciał !?
Oczywiście, że tak nie napiszę z prostej przyczyny. Nie ma żadnego boga
Moherowy Pisior (28 czerwca 2022 8:18)
Cytuję użytkownika: Iga
Tylko proszę, nie piszcie, ze bóg tak chciał !?
To dlaczego nie interweniował przy pomocy cudów?
Instrybitor (28 czerwca 2022 7:10)
Bóg tak chciał.
Asia (28 czerwca 2022 6:16)
Cytuję użytkownika: Iga
Tylko proszę, nie piszcie, ze bóg tak chciał !?
Bóg na pewno tak chciał
specnaz (28 czerwca 2022 4:05)
Bog tak chcial
Iga (27 czerwca 2022 22:38)
Tylko proszę, nie piszcie, ze bóg tak chciał !?

Dodaj komentarz

julia  |   smierc  |   kuczala  |   nowotwor  |   operacja  |   leczenie  |  

Zdjęcie z drona dla Antosia

Sukces zbiórki dla Antosia - w ostatniej chwili

Ciężko chora nauczycielka prosi o pomoc

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij