Menu

Policja kontroluje autokary. Chodzi o bezpieczeństwo dzieci

- Słoneczna pogoda i wakacje sprzyjają letnim wyjazdom. Zadbajmy więc o to, aby korzystać z w pełni sprawnych i bezpiecznych środków transportu. Przypominamy, że wałbrzyscy policjanci cały czas przeprowadzają kontrole autokarów i kierowców. - informuje policja

Policja kontroluje autokary. Chodzi o bezpieczeństwo dzieci

Potrzebę takiej kontroli może zgłosić każdy. W czasie przeprowadzonej kontroli funkcjonariusze wykonają również badanie stanu trzeźwości kierowców oraz ustalą, czy prowadzący tego typu pojazdy mają wymagane uprawnienia do jazdy nimi.

Organizatorzy wycieczek i wyjazdów dla dzieci oraz młodzieży dbają o ich bezpieczeństwo i zgłaszają potrzebę przeprowadzenia kontroli pojazdów. Wałbrzyscy policjanci systematycznie kontrolują autobusy, aby zapobiec ewentualnym zdarzeniom drogowym. Stan techniczny, trzeźwość kierujących oraz wymagana dokumentacja muszą być bez zarzutów, aby autokar mógł wyruszyć z dziećmi na wycieczkę. Policjanci będą wnikliwie kontrolować stan techniczny pojazdów, zwracając uwagę na sprawne ogumienie, hamulce oraz oświetlenie.

Z uwagi na to, iż wyjazdy na wycieczki często są organizowane w tych samych godzinach porannych z różnych miejsc naszego miasta i powiatu wałbrzyskiego funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu nie prowadzą stałego punktu kontroli autokarów.

Pamiętajmy, że kontrolę taką może zgłosić każdy, czy to rodzic czy opiekun wycieczki - najlepiej kilka dni wcześniej. Wtedy mamy większą szansę uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji. - informuje policja

Zgłoszenie w tym zakresie można wykonać osobiście w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu ul. Mazowiecka 2, pisemnie lub telefonicznie - dzwoniąc w godz. 7.30-15.30 do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu pod numerem telefonu 47 87 514 20 lub całodobowo do oficera dyżurnego wałbrzyskiej komendy 47 87 513 60.

 

 

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Zatroskany (28 czerwca 2022 9:16)
Cytuję użytkownika: Jarek twardziel
Cytuję użytkownika: Zatroskany
A kto kontroluje policje?
Mały mściwy czlowieczek z Nowogrodzkiej.
Czyli NIKT
Jarek twardziel (28 czerwca 2022 9:08)
Cytuję użytkownika: Zatroskany
A kto kontroluje policje?
Mały mściwy czlowieczek z Nowogrodzkiej.
Zatroskany (28 czerwca 2022 9:02)
A kto kontroluje policje?

Dodaj komentarz

autokary  |   policja  |   dzieci  |   wyjazdy  |   kontrola  |  

Na oczach policjantów pijani 17-latkowie pobili znajomego

Szychta Szkolna na rozpoczęcie Barbórki

Chcieli go ukarać - pobili go, rozebrali i zostawili na mrozie

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij