Menu

Wykorzystaj bon turystyczny w Wałbrzychu

Kończy się termin możliwości wykorzystania bonu turystycznego. Władze Wałbrzycha i przedstawiciele miejskich instytucji zachęcają, by osoby, które tego jeszcze nie zrobiły, skorzystały z oferty turystyczno-rekreacyjnej w naszym mieście.

Wykorzystaj bon turystyczny w Wałbrzychu
Bony turystyczne otrzymywali Polacy na każde dziecko, by pobudzić rynek turystyczny po pandemii. Można je wykorzystać na usługi turystyczne w firmach i instytucjach, które zgłosiły się wcześniej do programu.
 
- Można go wykorzystać na wypoczynek, opłacenie różnego rodzaju atrakcji turystycznych, nie tylko gdzieś w Polsce, ale również na terenie miasta Wałbrzycha, do czego zachęcamy. W mieście pojawią się informujące o tym citylighty. Nasze instytucje przygotowały bardzo ciekawe oferty - mówi wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska.
 
Co ważne przed skorzystaniem z bonu należy sprawdzić, czy dana instytucja go honoruje, a także jakie konkretnie usługi można za niego nabyć. Rodziny otrzymały po 500 złotych na każde dziecko lub 1000 zł na dziecko niepełnosprawne.
 
Na początek sprawdzamy, jaką ofertę zaproponował Aqua Zdrój.
 
- Bonem turystycznym można płacić za półkolonie, których mamy w tym roku osiem turnusów. Każdy rozpoczyna się w poniedziałek i kończy w piątek. W ramach każdej półkolonii mamy szereg atrakcji. Są one oczywiście związane z naszymi obiektami na Aqua Zdroju, czyli basenem, halą sportową, boiskami zewnętrznymi, ale również zapewniamy atrakcje poza naszymi obiektami, jak wyjścia do Starej Kopalni, do kina czy dalsze całodniowe wycieczki. Zapewniamy śniadania i obiady - mówi Waldemar Kujawa, prezes Aqua Zdroju.
 
W Zamku Książ bonem można opłacić pobyt w Hotelu Zamkowym, także w pakiecie ze zwiedzaniem wszystkich atrakcji.
 
 
- Można spędzić u nas nawet jeden dzień, nie trzeba przyjeżdżać na cały weekend. To wystarczy do poznania naszych atrakcji, zaczynając od zwiedzania Zamku i Palmiarni a kończąc na podziemiach czy Stadzie Ogierów, wykorzystując bilet całodniowy. Do tego w ramach pakietu bonu turystycznego otrzymuje się dodatkowy bon, który można zrealizować w wybranej gastronomii na terenie naszego kompleksu - mówi Kamila Świerczyńska, Kierownik Działu Marketingu i Sprzedaży w Zamku Książ.
 
W Starej Kopalni bon można wykorzystać również na nocleg w pokojach gościnnych, natomiast opcja zwiedzania obiektu dostępna jest u zewnętrznych partnerów.
 
- Bon na zwiedzanie można wykorzystać w pakiecie ze zwiedzaniem innych instytucji w naszych okolicach oferowanym na przykład przez Dolnośląską Organizację Turystyczną. Vouchery znajdziecie na stronie dolnyslask.travel.pl - mówi wicedyrektor Starej Kopalni Ernest Truszkowski.
 
Bony należy wykorzystać do końca września, później pieniądze przepadną. Co ważnie, nie trzeba od razu wydawać całej sumy, można ją podzielić na różne atrakcje. Jak wynika z informacji ZUS-u, Dolnoślązacy nie wykorzystali jeszcze prawie 70 tysięcy bonów. W całym kraju nadal niewykorzystanych jest ponad 895 tys. bonów na kwotę 619 mln zł.
 
 
plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Radzę (3 lipca 2022 16:39)
Omijać wałbrzych szerokim łukiem.
BIP (29 czerwca 2022 11:20)
Marna oferta, ale jakoś trzeba zarobić na pensję pracowników Starej i urzędników patrząc na oświadczenie majątkowe dyr 11 tys miesięcznie nie będzie to łatwe. Chociaż żeby dogonić wodza 80 tys zł czy nawet zastępczynie 15 tys to będzie ciężko (oświadczenia majątkowe 2022 bez wpływów z innych funkcji i rad) . No ale wy dalej pracujcie za drutami, odpoczywajcie za drutami parków kieszonkowych, to dostaniecie bony od ich przeciwników POlitycznych. Gratuluję wam lemingi.
tak jest!!!! ***** *** (29 czerwca 2022 9:27)
Cytuję użytkownika: ***** *** i PiSowskie ******
Cytuję użytkownika: Ekonom Polityczny
Bon turystyczny dostaliście od PIS, więc zastanówcie się zanim zostawicie kasę w rękach cwaniaków z PO.
Nie dostałyśmy od PiSu, tylko od osób płacących podatki czyli nie od wyborców oraz sympatyków PiSuaru bo to w większości nieroby.
100% racji
***** *** i PiSowskie ****** (29 czerwca 2022 9:01)
Cytuję użytkownika: Ekonom Polityczny
Bon turystyczny dostaliście od PIS, więc zastanówcie się zanim zostawicie kasę w rękach cwaniaków z PO.
Nie dostałyśmy od PiSu, tylko od osób płacących podatki czyli nie od wyborców oraz sympatyków PiSuaru bo to w większości nieroby.
Ekonom Polityczny (29 czerwca 2022 6:28)
Bon turystyczny dostaliście od PIS, więc zastanówcie się zanim zostawicie kasę w rękach cwaniaków z PO.

Dodaj komentarz

turystyka  |   bon turystyczny  |   zamek książ  |   aqua zdrój  |   stara kopalnia  |   palmiarnia  |  

Barbórkowe tradycje żyją w Wałbrzychu

Lichota i Dancewicz oprowadzają po Książu

Daisy Wedding - II edycja targów ślubnych w Starej Kopalni (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij