Menu

Burmistrz Głuszycy z absolutorium

Radni z  Głuszycy jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium Burmistrzowi Romanowi Głodowi.

Burmistrz Głuszycy z absolutorium

Podjęcie uchwały poprzedzone zostało przedstawieniem Raportu o stanie Gminy Głuszyca oraz Sprawozdania z wykonania budżetu za 2021 r.

Radni podkreślali, że udało się zrealizować wiele przedsięwzięć rozpoczętych w latach ubiegłych. Szczególną uwagę zwrócono na zakończenie remontu budynku przy ul. Parkowej 9 oraz uruchomienie usługi Door-to-door, która okazała się dużym ułatwieniem dla głuszyckich seniorów. Radni zwrócili też uwagę na coraz większą ilość wyremontowanych budynków gminnych oraz bloków wspólnot mieszkaniowych.

 

 W minionym roku zakończyły się remonty ulic Niecałej, Przemysłowej, Górnej, Dolnej
i Częstochowskiej. Do użytku został oddany też most w ciągu ulicy Częstochowskiej. Udało się wyremontować boisko w Sierpnicy. W 2021 r. rozpoczęto budowę Strefy Aktywności Gospodarczej w Grzmiącej, pozyskano dodatkowe środki na wypłatę grantu do wymiany źródeł ciepła.

Wszyscy zgodnie wskazali, że wielu inwestycji nie dałoby się zrealizować bez środków zewnętrznych, takich jak na przykład Fundusze Unijne.

- Bardzo dziękuję Państwu Radnym za zaufanie oraz za pomoc w realizacji przedsięwzięć – mówił podczas sesji Burmistrz Roman Głód. – wiele działań na terenie gminy nie byłoby możliwych bez Państwa zgody. Mam nadzieję, że w dalszym ciągu będziemy kontynuować dobrą i owocną współpracę.

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

turysta (6 sierpnia 2022 20:16)
Tylko Gluszyca brzydsza niz w 39
Obserwator (29 czerwca 2022 6:29)
Najważniejszy zakup burmistrza i prezydenta miasta to zakup radnych.Potem leci już jak PO maśle.
Stefan (28 czerwca 2022 22:16)
Pan burmistrz nie wspomniał o środkach które uzyskał w ramach Polski ład 4 670 000,jako gmina górska 2 604 000,rządowy fundusz mieszkalnictwa 3 000 000, budowa toru rolkowego1 084 000,dofinansowanie do budowy wodociągów i kanalizacji 1 164 000, na budowę posterunku policji 3 100 000.Uzbierało się grubo ponad 15 000 000."Taki mały szczegół nie warty uwagi." Pozdrawiam.
Icek (28 czerwca 2022 17:10)
Jest szansa, że do pracy w szkole nie wróci! Ufff

Dodaj komentarz

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij