Menu

Gość Dnia - Oksana Citak

- W tym roku mamy niemal trzech chętnych ósmoklasistów na jedno miejsce w naszym liceum - mówi Oksana Citak, dyrektorka I Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu.  Zapowiada jednak, że będzie chciała utworzyć więcej klas pierwszych niż planowano.
W rozmowie o kontrowersyjnym przedmiocie "Historia i teraźniejszość", który od września wchodzi do szkół ponadpodstawowych stwierdza, że HiT jest ważny, bo pomaga zrozumieć współczesny świat.
Gość Dnia - Oksana Citak

 

 

foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Mariusz (19 września 2022 5:26)
Kontrowersje są na temat podręcznika, który został dopuszczony jako pierwszy, bo sam pomysł na przedmiot jest bardzo dobry. Dzieciaki dowiedzą się od razu o zależnościach do których ja dochodziłem latami zbierając dane z różnych źródeł. A i tak miałem szczęście, bo prof. Citak, która uczyła mnie historii, przemycała co nieco treści, które obecnie mają stanowić osobny przedmiot.
pp (14 lipca 2022 11:41)
w czytelni i bibliotece I-go Liceum nie ma gazet i czasopism prawicowych: np. W Śieci, Gazeta Polska (gdy je darowałem usłyszałem ze "takich" nie potrzebują) a jedynie lewackie Wyborcza , NIE (!!!!) i Do rzeczy - oczywiście Newsweek, Fakt, pseudokatolicki Tygodnik Powszechny itp. Wiec jej słowa to tylko przykrywka lewackich manipulacji prowadzącego czytelnię komucha.
Student (1 lipca 2022 9:35)
Może przedmiot nauka jedzenia i kupowania bi zaraz łącznie z panią dyrektor wszyscy będą mieli cukrzycę prawie całą szkoła kupuje przemysłowe jedzenie w tych zjebanych marketach
Wolna Europa (1 lipca 2022 6:45)
Bardzo dobra rozmowa! Szacun dla Pani dyrektor
rodzic (30 czerwca 2022 18:56)
A co może powiedzieć oficjalnie, chcąc zachować stanowisko?

Dodaj komentarz

Gość Dnia  |   Oksana Citak  |   I LO  |   edukacja  |   historia i teraźniejszość  |   rekrutacja  |  

Szychta Szkolna na rozpoczęcie Barbórki

Dni Otwarte na Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa

Wałbrzyski program kosmiczny

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij