Menu

Czternastu wałbrzyskich artystów w WGS BWA

W Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA podziwiać możemy prace naszych rodzimych artystów zrzeszonych w Związku Polskich Artystów Plastyków. To bogaty przekrój różnorodnych dzieł stworzonych specjalnie na tę wystawę.

Czternastu wałbrzyskich artystów w WGS BWA
Do udziału w wystawie zaproszono 14 artystów reprezentujących różne style i techniki tworzenia, a także cały przekrój pokoleniowy wałbrzyskich twórców. Są to: Paulina Brzezińska, Paweł Jach, Krzysztof Jędrzejec, Jarosław Kasprowiak, Piotr Micek, Stanisław Możdżeń, Jan Pałka, Marzena Prokopowicz, Piotr Puterko, Małgorzata Rzempowska-Skóra, Janina Sakowicz, Ilona Sapka, Jagoda Stączek i Grzegorz Sypko.
 
- Na wystawie prezentujemy czternastu artystów, czternaście osobowości twórczych, działających w różnych dziedzinach i pracujących różnymi technikami. Podziwiać możemy malarstwo olejne, farbami akrylowymi, aerografem, ale również rysunek, ceramikę użytkową i artystyczną, film poklatkowy i grafikę. Czternastu artystów to duże wyzwanie dla organizatorów wystawy, spięcie wszystkich prac w całość przy tak różnorodnej wystawie pod względem technik i kolorystyki - mówi kuratorka wystawy Ilona Sapka.
 
 
Związek Polskich Artystów Plastyków to w Wałbrzychu stosunkowo nowa grupa twórców, która zawiązała się przed kilkoma laty. Prezentowana obecnie w BWA wystawa to dopiero drugi wspólny projekt kolektywu.
 
- ZPAP powrócił do Wałbrzycha w 2017 roku za sprawą artystów starszego pokolenia - Krzysztofa Jędrzejca (aktualnego prezesa związku), Janiny Sakowicz oraz Agnieszki Hundert-Wawrzyniak. Oni sprowokowali młodszych artystów. Główną rolą takiego związku jest zmobilizowanie do wspólnego działania, ponieważ jak wiadomo w grupie siła. Stąd też mamy już drugą wystawę. Pierwsza odbyła się w 2019 roku. Warto też zaznaczyć, że nasze grono się powiększa - mówi dyrektor WGS BWA Piotr Micek.
 
 
 
Warunkiem dołączenia do związku jest posiadanie wyższego wykształcenia uzyskanego na uczelni artystycznej. Chętni mogą zgłaszać się za pośrednictwem Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA. Członkowie mogą liczyć na wsparcie grupy oraz galerii w promowaniu swojej twórczości. Przykładem jest prezentowana obecnie wystawa i towarzyszący jej katalog.
 
- Mam nadzieję, że wystawa wpisze się w harmonogram stałych wystaw naszej galerii, a kolejne działania naszych artystów będziemy mogli zaprezentować w przyszłym roku. Warto zaznaczyć, że prezentowane obecnie prace powstały specjalnie na tę okazję. Ustaliliśmy w swoim gronie, że chcemy, by nasi goście zobaczyli zupełnie nowe lub nieprezentowane nigdzie wcześniej prace - mówi Piotr Micek.
 
Wystawę można oglądać w siedzibie WGS BWA przy ul. Słowackiego 26. Wystawa potrwa przez całe wakacje do 1 września.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17
Zdjęcie 18
Zdjęcie 19
Zdjęcie 20

Komentarze

kl (30 czerwca 2022 21:47)
Dobrze, ze są inne zawody. Nie zarobiłabym na suchy chleb. Gratuluję talentów innym!

Dodaj komentarz

BWA  |   wystawa  |   sztuka  |   ZPAP  |  

Kręcą film na podstawie sztuki ''Skarb'' Olgi Tokarczuk

Zwiedzali galerię na rowerach (FOTO)

Galeria świdnickich murali (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij