Menu

Straciła prawie 160 tys zł, bo uwierzyła oszustowi

Prawie 160 tysięcy złotych straciła 67-letnia kobieta, którą zmanipulowali oszuści. Przestępcy twierdzili, że jej pieniądze w banku są zagrożone i należy wypłacić je z konta. Oszuści podszyli się pod numer telefonu banku. Policjanci po raz kolejny przestrzegają przed tego typu oszustwami.

Straciła prawie 160 tys zł, bo uwierzyła oszustowi
Metod działania oszustów jest wiele, cel tylko jeden – skłonić do przekazania pieniędzy. Niestety przekonała się o tym wałbrzyszanka, która straciła po rozmowie z przestępcami prawie 160 tysięcy złotych.
 
Kobieta odebrała połączenie od osoby, która rzekomo miała być pracownikiem banku i w rozmowie przekonywała, że pieniądze na koncie są zagrożone i należy szybko działać, bo ktoś próbował zaciągnąć kredyt na jej dane. Oszust polecił zainstalować na telefonie aplikacje poprzez którą pokrzywdzona zalogowała się do banku. Później sprawy potoczyły się błyskawicznie. 67-latka rozmawiając cały czas z rzekomym pracownikiem banku autoryzowała przelewy na różne kwoty. Było ich kilkanaście. Na koniec rozmowy oszust poinformował, iż kobieta ma udać się do swojego banku i tam zostanie założone nowe konto, które będzie już bezpieczne.
 
Jakie było zdziwienie wałbrzyszanki, gdy w placówce bankowej dowiedziała się, że padła ofiarą oszustwa. W wyniku procederu przestępczego z jej konta zniknęło kilkanaście tysięcy złotych, a dodatkowo jeden z SMS-ów, który autoryzowała dotyczył pożyczki na kwotę 90 tys. złotych. Łącznie kobieta straciła prawie 160 tysięcy złotych
 
 
- Po raz kolejny przypominamy, by nie wierzyć w podobne historie. Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że pracownik banku nigdy nie poprosi o wpłacenie pieniędzy na inne konto bankowe. Należy zawsze mieć świadomość, że wyświetlony numer telefonu lub nazwa banku nie są gwarancją, że rozmawiamy z prawdziwym przedstawicielem tej instytucji. W przypadku podejrzanych telefonów rozłącz się i zweryfikuj informację, dzwoniąc do banku lub udając się do najbliższej placówki! - apeluje asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek z wałbrzyskiej policji.
 
W razie najmniejszych podejrzeń i próby przekonania, że w działania zaangażowana jest policja, należy zakończyć połączenie i przekazać informację dzwoniąc na numer alarmowy 112. Tylko w ten sposób możemy uchronić pieniądze, znajdujące się na kontach.
 
opr.plr
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Patryk (3 lipca 2022 13:18)
Cytuję użytkownika: Hehehe
T.Lis zwykł mawiać że ludzie wcale nie są głupi.Są znacznie głupsi.
Dokładnie tyle się o tym mówi a głupki dalej dają się nabierać
KIM DZONG TUSK W RADOMIU (3 lipca 2022 13:01)
https://www.youtube.com/results?search_query=kim+dzong+un+ KIM DZONG UN W LODCE: CHCE TAMTA WYSPE, ALE PANIE TO JEST JAPONIA. I Ch*j, JUTRO MA BYC MOJA. A TERAZ KIM DZONG TUSK W RADOMIU: CHCE TAMTEN BUDYNEK, ALE PANIE TO JEST SIEDZIBA NBP, JEST KADENCJA. I Ch*j JUTRO MA BYC MOJA. Jarosław Kaczyński: Z naszego punktu widzenia Tusk nie jest najgorszym szefem, szczególnie biorąc pod uwagę jego opowieści chociażby o tym, że zakażemy rozwodów. Widocznie zakłada, że jego elektorat jest na takim samym poziomie rozgarnięcia, co on sam.
Hehehe (2 lipca 2022 22:32)
T.Lis zwykł mawiać że ludzie wcale nie są głupi.Są znacznie głupsi.

Dodaj komentarz

policja  |   112  |   oszust  |   bank  |   pieniądze  |   złodziej  |  

Napadła na 92-latkę i okradła ją

Zatrucie tlenkiem węgla - dwie dziewczynki w szpitalu

Pięcioro wałbrzyszan zatrzymanych z narkotykami

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij