Menu

3-latka pod opieką pijanej babci

Lubawka: Ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miała 51-letania kobieta, która opiekowała się swoją 3-letnią wnuczką. Policję zawiadomili pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej, gdzie kobieta przyszła odebrać dokumenty.

3-latka pod opieką pijanej babci
W upalne czwartkowe popołudnie, policjanci z Lubawki zostali zadysponowani do zdarzenia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. Tam dowiedzieli się, że pracowników zaniepokoiło zachowanie 51-letniej kobiety, która wraz ze swoją 3-letnią wnuczką odwiedziła ośrodek. Bełkotliwa mowa, zaburzenia równowagi oraz silna woń alkoholu wskazywała na stan nietrzeźwości.
 
Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało ponad 2 promile. Nieodpowiedzialna babcia w prawie 30-stopniowy upał, bez wózka, napoju ani jedzenia, przeprowadziła 3-letnią dziewczynkę przez miasto aby odebrać dokumenty. Całe szczęście, że podczas tej drogi nic się nie stało. Wystarczyłaby chwila i mogło dojść do tragedii... Bagatelizowała to kobieta twierdząc, że nic takiego się nie wydarzyło.
 
Dziecko zostało przekazane pod opiekę matce. Wedle ustaleń miał się nim zajmować dziadek, który jak oświadczył, nie wiedział, że jego żona jest pijana.
 
 
Przypominamy, że narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, w przypadku kiedy na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad tą osobą, zagrożone jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
 
opr.plr
foto: KPP w Kamiennej Górze
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

policja  |   lubawka  |   112  |   pijana kobieta  |  

Wybili szybę w samochodzie by uwolnić psa

Piesza potrącona na pasach, była pijana

Dziewięciu trafionych - policja podsumowała weekend

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij