Menu

Wagony rowerowe w Kolejach Dolnośląskich

Pierwsze w Polsce dedykowane wyłącznie rowerom wagony towarowe ruszyły 2 lipca w trasę na odrestaurowanej linii kolejowej z Wrocławia do Świdnicy przez Sobótkę. Te ułatwiające życie rowerzystom składy będą kursować w weekendy.

Wagony rowerowe w Kolejach Dolnośląskich

– Linia z Wrocławia do Świdnicy przez Sobótkę w pierwszym tygodniu funkcjonowania spotkała się z zainteresowaniem 15 tysięcy podróżnych. Spora część pasażerów podróżowała w tym kierunku wraz z rowerami, korzystając z możliwości szybkiego dostania się pociągiem do atrakcyjnych dla cyklistów okolic Sobótki. Dolny Śląsk słynie z licznych, urokliwych tras rowerowych, a my chcemy ułatwiać dotarcie do nich. Dlatego po okresie pilotażu na trasie Wrocław-Świdnica będziemy rozważać możliwości uruchomienia kolejnych linii dla wagonów rowerowych – mówi Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.

Załadunek oraz odbiór rowerów będzie odbywał się na trzech stacjach: Wrocław Główny, Sobótka Zachodnia oraz Świdnica Przedmieście. Liczbę stacji ograniczono, aby nie opóźniać pociągu rozładunkiem czy załadunkiem roweru na każdej stacji. Zajmować się tym będzie wyłącznie obsługa pociągu.
 
 
Aby móc skorzystać z przewozu jednośladu w specjalnym wagonie, pasażer powinien zgłosić się do obsługi pociągu kwadrans przed planowanym odjazdem. Bilet najlepiej kupić z wyprzedzeniem, już teraz widać bowiem, że usługa cieszy się dużym zainteresowaniem. Po okazaniu biletu na przewóz roweru wystarczy przekazać jednoślad pracownikowi drużyny konduktorskiej, który pomoże umieścić go w specjalnym wagonie.
 
W każdym z wagonów mieści się 38 rowerów. Korzystając z tego rozwiązania, pasażerowie będą mogli wybrać się w malownicze trasy zlokalizowane tuż obok masywu Ślęży, a po otwarciu dalszej części tej linii także na trasy w powiecie wałbrzyskim. Osoby, które będą chciały zdobyć szczyt, mają do pokonania ok. 10- kilometrową trasę od stacji kolejowej Sobótka Zachodnia. Linia 285 na odcinku od Wrocławia przez Sobótkę do Świdnicy została otwarta po przeszło 20 latach.
 
 
 
 
opr.plr
źródło/foto: Koleje Dolnośląskie
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Komplet (3 lipca 2022 16:42)
Rowery razem z pedałami.
KIM DZONG TUSK W RADOMIU (3 lipca 2022 13:01)
https://www.youtube.com/results?search_query=kim+dzong+un+ KIM DZONG UN W LODCE: CHCE TAMTA WYSPE, ALE PANIE TO JEST JAPONIA. I Ch*j, JUTRO MA BYC MOJA. A TERAZ KIM DZONG TUSK W RADOMIU: CHCE TAMTEN BUDYNEK, ALE PANIE TO JEST SIEDZIBA NBP, JEST KADENCJA. I Ch*j JUTRO MA BYC MOJA. Jarosław Kaczyński: Z naszego punktu widzenia Tusk nie jest najgorszym szefem, szczególnie biorąc pod uwagę jego opowieści chociażby o tym, że zakażemy rozwodów. Widocznie zakłada, że jego elektorat jest na takim samym poziomie rozgarnięcia, co on sam.

Dodaj komentarz

Dolny Śląsk  |   Wrocław  |   Sobótka  |   koleje dolnośląskie  |   rowery  |   wagony rowerowe  |   turystyka  |  

Coraz chętniej jeździmy pociągami

Jak przewozić cukier w pociągu? Porady Kolei Dolnośląskich

Ceny biletów odą w górę - około 15 procent (zobacz ceny)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij