Menu

Krystian Werecki nowym zastępcą prezydent Świdnicy

Krystian Werecki został nowym zastępcą prezydent Miasta Świdnicy. Od 1 lipca zastąpił na tym stanowisku Jerzego Żądło. 
Krystian Werecki nowym zastępcą prezydent Świdnicy
Krystian Werecki, z wykształcenia prawnik, absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył Studia MBA in Community Management na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, a także studia podyplomowe z zakresu audytu i kontroli zarządczej w sektorze publicznym.
 
Z samorządem związany od 2014 roku, od tego czasu nieprzerwanie pełnił funkcję radnego Rady Powiatu w Świdnicy. Do czasu złożenia mandatu radnego przewodniczył Komisji Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych, a także Radzie Społecznej SP ZOZ Powiatowe Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy.
 
 
 
W Urzędzie Miejskim w Świdnicy pełnił wcześniej funkcję pełnomocnika prezydenta ds. aktywności obywatelskiej, a od 2020 roku kieruje Wydziałem Gospodarki Odpadami. Przez lata związany był z Oddziałem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Świdnicy.
 
- Krystian Werecki sprawdził się na stanowisku dyrektora Wydziału Gospodarki Odpadami. Wykazał się doskonałymi umiejętnościami menadżerskimi, jest ceniony przez swoich pracowników jako osoba budująca dobre relacje międzyludzkie. Posiada duże doświadczenie w samorządzie, przez lata był radnym powiatowym. Biorąc to wszystko pod uwagę, postanowiłam powierzyć mu stanowisko mojego zastępcy. Mam do niego pełne zaufanie i wiem, że sprosta nowym wyzwaniom – mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.
 
Krystian Werecki zajmie się tematami: gospodarki przestrzennej, architektury, geodezji i gospodarki nieruchomościami, gospodarki mieszkaniowej, sportu, transportu i gospodarki odpadami oraz inwestycji miejskich.  opr. adm
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Auto stoczyło się na 14-latkę. Dziewczynka ma liczne złamania

Powiedz rodzicom, powiedz dziadkom, poinformuj sąsiada

Świdnica wysoko w rankingu ''Wspólnoty''

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij