Menu

Jan Czałkiewicz odchodzi na emeryturę

Jan Czałkiewicz, pełniący obowiązki dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy odchodzi na emeryturę. W piątek, 1 lipca odebrał z rąk prezydent miasta, Beaty Moskal-Słaniewskiej podziękowania za lata pracy na obiektach OSIR.

Jan Czałkiewicz odchodzi na emeryturę
Jan Czałkiewicz swoją przygodę ze sportem rozpoczął od koszykówki. Brał czynny udział w rozgrywkach jako junior i senior odnosząc pierwsze sukcesy pod wodzą takich trenerów jak: Henryk Zając, Ryszard Paluszek, Jerzy Lepak.

W latach 1984-1992 pełnił funkcję kierownika drużyny siatkówki kobiet w Miejskim Klubie Sportowym „Polonia" Świdnica. Wraz z Andrzejem Ząbkiem kontynuowali siatkarskie tradycje rozpoczęte przez Tadeusza Ząbka. Nadzorował sportowy rozwój zawodniczek. Przyczynił się do wyszkolenia wielu utalentowanych siatkarek m.in.: Sylwii Wychowanek, Iwony i Katarzyny Lepak, Doroty i Anny Świeniewicz, Anny i Bogumiły Barańskich, Magdaleny Sadowskiej.

Jan Czałkiewicz organizował w Świdnicy turnieje sportowe o randze ogólnopolskiej juniorek i kadetek, które walczyły o najwyższe lokaty.
 
Od 1995 r. do 2003 był kierownikiem Działu Obiektów Sportowych w Świdnickim Ośrodku Sportu i Rekreacji, gdzie w sposób znaczący przyczynił się do organizacji wielu imprez sportowych. W pracy wykorzystuje wieloletnie doświadczenie, imponując trafnymi decyzjami. Swoich współpracowników potrafił zaangażować w pracę i inicjował wiele nowych przedsięwzięć. W 1995 r. został wyróżniony brązowym medalem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. 
 
 
 
Od 2019 roku pełnił obowiązki dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy, z którym związany był zawodowo od 39 lat, 4 miesięcy i 9 dni. 
 
- Mało jest osób tak zaangażowanych w świdnicki sport jak Jan Czałkiewicz. Znamy się od ponad 3 dekad i wiem, że jego życie to dwa światy – rodzina i sport. Był jedną z pierwszych osób, która propagowała sport w telewizji Tele-Raj. Jego praca w OSIR jest nie do przecenienia. Zaangażowany, zawsze oddany, ze szczególną uwagą dbał o stan obiektów sportowych. Dziś odchodzi na zasłużoną emeryturę, ale mam nadzieję, że nie rozstaje się z nami ostatecznie i jego pasja oraz dobra energia będzie nam służyć – mówi prezydent miasta, Beata Moskal-Słaniewska. 

opr. kat
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Auto stoczyło się na 14-latkę. Dziewczynka ma liczne złamania

Powiedz rodzicom, powiedz dziadkom, poinformuj sąsiada

Świdnica wysoko w rankingu ''Wspólnoty''

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij