Menu

5 pijanych kierowców za kółkiem

Tylko w miniony weekend na drogach powiatu wałbrzyskiego policjanci zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierujących. Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek. - Stosujmy zasadę: PIŁEŚ- NIE JEDŹ! Bądźmy odpowiedzialni! Przez swoją lekkomyślność stwarzamy zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych uczestników ruchu. -informuje policja

5 pijanych kierowców za kółkiem

Pierwszy z kierowców zatrzymany został  w piątek na ul. Sienkiewicza w Szczawnie-Zdroju przez policjantów wałbrzyskiej drogówki. Podczas kontroli od 34-letniego wałbrzyszanina  była wyczuwalna woń alkoholu. Mężczyzna wsiadł za kierownicę mając prawie promil alkoholu

Na drugi dzień w Unisławiu Śląskim, policjanci z Boguszowa - Gorc zwrócili uwagę na jadącego niepewnie rowerzystę. Sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało w organizmie 67-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego 1,49 promila alkoholu.

 

 

Ostatecznie otrzymał mandat w kwocie 2,5 tysiąca złotych. Dwie godziny później, tym razem w Wałbrzychu na ul. Noworudzkiej funkcjonariusze zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego, który kierował samochodem  mając 0,48 promila alkoholu w organizmie.

W niedzielny poranek policjanci ul. Kolejowej w Wałbrzychu zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego, który kierował motorowerem mając ponad 1,62 promila alkoholu w organizmie. Godzinę później, inny patrol drogówki na ul. 11 listopada w Wałbrzychu, uniemożliwił dalszą jazdę 61-letniemu mieszkańcowi powiatu wałbrzyskiego, który kierował samochodem mając 0,58 promila alkoholu w organizmie

Teraz nieodpowiedzialni kierujący odpowiedzą przed sądem. Poza dotkliwą karą finansową sąd  może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę2 lat więzienia. Natomiast za jazdę pojazdem w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu albo grzywny. Sąd może orzec również zakaz prowadzenia pojazdów.

redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Ciekawe (6 lipca 2022 17:10)
A ilu pijanych milicjantów?
Najrówniejszy (5 lipca 2022 6:59)
Cytuję użytkownika: Równi i Równiejsi
A franek sterczewski za jazdę PO pijaku na rowerku nie POniósł żadnej kary gdyż wymienione w tym artykule paragrafy są tylko dla równych.Równiejszych z peło to prawo nie dotyczy i nie rusza.Mają na prawo POprostu w y j e b a n e.Ot, demokracja.
Zawsze możesz być posłem to też będziesz mógł jeździć na bani pisowski kmiocie
Równi i Równiejsi (5 lipca 2022 0:15)
A franek sterczewski za jazdę PO pijaku na rowerku nie POniósł żadnej kary gdyż wymienione w tym artykule paragrafy są tylko dla równych.Równiejszych z peło to prawo nie dotyczy i nie rusza.Mają na prawo POprostu w y j e b a n e.Ot, demokracja.

Dodaj komentarz

kierowcy  |   alkohol  |   pijani  |   policja  |   112  |   997  |   interwencja  |   zatrzymanie  |   drogówka  |  

Z zemsty podpalił jej samochód

Wpadł, bo nie przepuścił pieszych

Dwie osoby poszkodowane w wypadku

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij