Menu

Koronawirus wraca ? Będzie szósta fala ?

Ponad tysiąc zakażeń w kraju - to ponad 50 % więcej niż we wtorek w minionym tygodniu. Liczba zachorowań rośnie też w innych krajach. Czy grozi nam szósta fala koronawirusa ? 

 

Koronawirus wraca ?   Będzie szósta fala ?

Według danych Ministerstwa Zdrowia minionej doby stwierdzono 1075 nowych przypadków koronawirusa. Wyznacznikiem liczby zachorowań są przeprowadzone testy, tych jednak od kilku miesięcy w Polsce wykonuje się już niewiele w stosunku do tego co było w szczytach kolejnych fal pandemii. 1075 zakażeń z ostatniej doby to wynik wykonanych ponad 6 tysięcy testów - czyli uśredniając co 6 osoba jest zakażona. Minionej dobry na Dolnym Śląsku odnotowano 74 nowe zachorowania, w Wałbrzychu - 2, również 2 w powiecie wałbrzyskim. Od tygodnia wysoki wzrost zachorowań odnotowują Niemcy. Z raportu RKI (Instytut Roberta Kocha) wynika, że zachorowalność w porównaniu do poprzedniego tygodnia wzrosła o 38 %.  W Hiszpanii średnia nowych przypadków koronawirusa to 17 tys. na tydzień. Najgorsza sytuacja jest na południu kraju. Tendencję wzrostową widać też w Chinach.  Wg. danych ministerstwa zdrowia,  3 lipca w kraju odnotowano 380 nowych przypadków.

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaapelowało do wyjeżdzających za granicę na wakacje by monitorowali liczbę zachorowań w krajach do których wyjeżdżają i odradzają wyjazdy do krajów, gdzie wskaźnik zachorowań jest wyższy niż w Polsce. 
 
 

adm
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Ktoś (24 lipca 2022 15:48)
A ja już jestem po 4 dawce sputnika izaden wirus mi nie groźny...
mieciu (18 lipca 2022 8:32)
Cytuję użytkownika: pawel
"Minionej dobry na Dolnym Śląsku odnotowano 74 nowe zachorowania, w Wałbrzychu - 2, również 2 w powiecie wałbrzyskim. " ···············> to są tylko pozytywne testy nie zachorowania , niewiadomo czy fałszywie pozytywne czy na prawdę są to zakażenia sars-cov2
Dokładnie, tyle że lemingi i hipochondrycy nie przyswajają bo już w główkach za mocno weszła propaganda strachu
pawel (9 lipca 2022 11:37)
Raport zakażen koronawirusem 9 lipiec 2022 (2021 w nawiasie): zakażenia: 1 264 (76) - 94 % więcej ························ zgony: 4 (17) - 76,5 % więcej ························ zgony na covid: 0 (3) - 100 % więcej ························ zgony na covid z chorobami współistniejącymi: 4 (14) - 71,5 % więcej ························ ilość testów: 5 877 (40 731) - 85,6 % mniej
pawel (7 lipca 2022 20:32)
Cytuję użytkownika: Ala
Dajcie juz spokoj. Zaczelo sie...
Tak , wojenna demagogia rządu kryminalistów już spowszedniała więc wracają do sprawdzonych wariantów gry tzn. zagrożenia wirusem , jakoś trzeba przykryć katastrofę gospodarczą oraz zdrowotną i społeczną państwa . a jest to o tyle łatwe że na Zachodzie "straszonko" trwa cały czas a kapitał dziennikarsko-telewizjny pozostaje w Polsce w rękach w 70 procentach zagranicznych , dlatego akcje łatwo zsynchronizować i tak .........––––––––––––––> 1.) TVN, który w swoim portfolio ma m.in. takie kanały jak: TVN24, TVN24Bis, TTV, należy do amerykańskiego koncernu Discovery. ················ 2.) RMF FM, której właścicielem jest Bauer Media Polska, spółka z kapitałem niemieckim ················ 3.) Radio ZET, które znajduje się w rękach grupy Eurozet.właścicielami Eurozet zostały czeska spółka SFS Ventures s.r.o, z 60 proc. udziałów oraz polska Agora S.A., która objęła 40 proc. ················ 4.)ważnym graczem jest szwajcarsko-niemieckie wydawnictwo Ringier Axel Springer. Grupa ma w swoich rękach m.in. tygodnik Newsweek Polska, dziennik Fakt, magazyn Forbes i Business Insider. Należy do niej także czołowy portal internetowy Onet. ················ 5.) Internet : Łącznie w pierwszej dziesiątce były cztery serwisy z obcym kapitałem, które miały łącznie blisko 29,4 mln odwiedzających (Onet.pl, Radiozet.pl, TVN24, Fakt.pl.) –––––––––––––––––> W Polsce jest kilkaset kanałów telewizyjnych, ale prawie 90 proc. udziału w rynku skupia 18 podmiotów. Dodać trzeba że polskie media są w kwestii wirusa tożsame z zagraniczymi a kiedy razem one mają udzial w rynku telewizyjnym z zagranicznymi 70 procent , to łatwo ludżmi manipulować.
Ala (6 lipca 2022 11:57)
Dajcie juz spokoj. Zaczelo sie...
pawel (5 lipca 2022 21:59)
Cytuję użytkownika: PRAWDA (5 lipca 2022 15:17)
Nie dajcie się tym DEBILOM kolejny raz nabrać na wirusa! Zadajcie DEBILOM pytanie co to się wydarzyło w lutym, że nagle wirus zniknął? Wystraszył się wojny tak samo jak DEBILE??? Dla własnego dobra nie szczepcie się eksperymentalnymi szczepionkami i nie dajcie się DEBILOM w kolejnych bezmyślnych obostrzeniach!!! Otwórzcie OCZY i zacznijcie MYŚLEĆ! Czas powiedzieć STOP DEBILOM!!!
Na wirusa nabrało się wg portalu w Polityce , 46 procent Polaków którzy w styczniu 2022 roku a no tak doslownie " Gdyby okazało się, że kolejne mutacje koronawirusa są bardziej zaraźliwe, 46 proc. Polaków opowiedziałoby się za obowiązkowymi szczepieniami - wynika z sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl. Przeciwko obowiązkowi szczepień byłoby 42 proc. badanych. 12 proc. nie ma zdania w tej sprawie. " –––––––––––––> a np. też styczeń 2022 ""Czy szczepienia na COVID-19 w Polsce powinny być w obowiązkowe?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl." 31,1 proc. respondentów wybrało odpowiedź "Tak, dla wszystkich". 12,1 proc. ankietowanych uważa, że szczepienia powinny być obowiązkowe, ale tylko dla dorosłych. Za jakąś formą obowiązku szczepień opowiada się łącznie 54,1 proc. respondentów. " ––––––––––––––––––––> po 2 latach ludzie dalej są głupkami , chyba że sondaże ustawione ............
pawel (5 lipca 2022 21:52)
Cytuję użytkownika: rgtr (5 lipca 2022 15:02)
Cytuję użytkownika: mały gangsterek
Rząd dawno przegrał walkę z Covid. dworczyk poległ na szczepieniach, teraz ma inne problemy z przyłębską w tle. Będą siedzieć.
Hodowla taniej trzody trwa wystarczy TVN
W przypadku tej stacji to nic dziwnego , bo to przecież najbardziej antypolska szczujnia , ale czego można by się spodziewać gdy na jej czele a raczej koncernu medialnego w skład którego wchodzi stoji eskimoski grandziarz Zaslav , taki mniejszy Sorosik w duecie z greckim kaznodzieją MRNA , Bourlą. Musi Zaslavik reklamować preparaciki koleżki z Pfizerka i przekonywać by stosować się do obostrzeń , fałszując wszystkie naukowe tezy. Ale pozostałe stacje i gazety reżimowe to podobny szajs.
pawel (5 lipca 2022 21:41)
Cytuję użytkownika: Alex (5 lipca 2022 14:43)
Manipulacja danymi.Przemysł covidowy upada i znowu ktoś musi zarobić na maseczkach i innych gadżetach z tym związanych.Ponadto trzeba ciemny lud trzymać krótko za pysk aby mieć nad nim kontrolę.
Nie po to wprowadzali paszporty z kodami QR by teraz wszystko wyrzucić do kosza , a celem tej komunistycznej siatki pedofilów sanitarnych jest globalny system kontroli wzorowany na zasrańcach chińskich. W UE narracja strasznego wirusa jest dalej pielęgnowana , w koncu oszust z BionTech , islamski kanciarz i morderca Sahin wraz z małżonką sporo zainwestowali ze swoim eskimoskim misiem Bourlą by przekupić siatkę zarządzającą w EMA oraz CDC do przyklepiania testów ich szajsu genowego na milionach ludzi na świecie bez żadnej odpowiedzialności prawnej. A w Polsce starzec z Zoliborza , który już ma skutki uboczne tego preparatu , chce na jesień zabezpieczyć się przed protestami wskutek szalejącej drożyzny i biedy za pomocą powtórki z covidowego cyrku obostrzen i nakazów . Ale jeszcze przedtem czeka nas jakaś historia z aborcją , ruchami LGBTQ tak by przykrywać calkowity upadek wiarygodności tego rzadu , a potem jakiś mąły lokdałnik regionalny ...................... wymordowali 200 tysięcy Polakow i na pyskach widzę uśmiech u tych psychopatów , mam nadzieję że część z nich wzieła zastrzyki od eskimoskiego weterynarza i spotka ich zasłużona nagroda :D
pawel (5 lipca 2022 21:24)
Cytuję użytkownika: mały gangsterek (5 lipca 2022 14:35)
Rząd dawno przegrał walkę z Covid. dworczyk poległ na szczepieniach, teraz ma inne problemy z przyłębską w tle. Będą siedzieć.
MICHAŁ DWORCZYK ––––––––––––> "Osoba, która jest skutecznie zaszczepiona, ma gwarancję nie tylko, że sama nie zarazi się koronawirusem, ale również jest gwarancja, że nie będzie rozsiewała tej choroby, nie będzie transmitowała tej choroby dalej." –––> Konferencja prasowa w KPRM, 7.01.2021 ·························nawet faszystowski portalik mający swój udzial w podtrzymywaniu masakry Polaków przez ostatnie 2 lata czyli zbrodniczy DEMAGOG , grupa oszustów i zboczeńców sanitarnych tak opisała wypowiedź Michałka " Chociaż oczekuje się, że szczepionki faktycznie obniżą transmisję wirusa SARS-CoV-2, nie jest to jeszcze działanie udowodnione. W związku z tym wypowiedź Michała Dworczyka uznajemy za fałszywą." ––––––––––––––––> takie wrzutki robili by robić wrażenie że są niezależni ,a nie są bo są finansowani przez tegoś Dworczyka bo KPRiM BUEHEHEHEHEHEEHEHEHEHEH
pawel (5 lipca 2022 21:16)
"Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaapelowało do wyjeżdzających za granicę na wakacje by monitorowali liczbę zachorowań w krajach do których wyjeżdżają i odradzają wyjazdy do krajów, gdzie wskaźnik zachorowań jest wyższy niż w Polsce" ···············> ok ,ale od 1 lutego do 1 marca na Ukrainie było zakażeń covidowych 777 648 a w Polsce 793 874 czyli niemal tyle samo bo ledwie mniej o 2,1 % i Ukraincy mogli wjeżdzać bez oporu do Polski . Ciekawe dlaczego premier Morawiecki może bez przeszkód podróżowac do Berlina na rozmowy z kanclerzem Scholtzem a Polacy tam nie powinni jednak bo jest dużo zakażeń ??????
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

koronawirus  |   pandemia  |   covid  |  

Grypa w natarciu, rekordowo niska liczba szczepień

2,2 tysiaca zakażeń koronawirusem w tydzień

Pierwszy raport covidowy w 2023 roku

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij