Menu

15 artystów na wystawie w Centrum Kultury w Głuszycy

W poniedziałek 18 lipca o godz. 17 zapraszamy na wernisaż wystawy „Forma a Osobowość” do galerii w Centrum Kultury-MBP w Głuszycy. Będzie to prezentacja prac 15 artystów, pochodzących głównie z naszego regionu.
15 artystów na wystawie w Centrum Kultury w Głuszycy
- Pomysł wystawy  „Forma a Osobowość” zrodził się z potrzeby uczczenia 10-lecia Art. Café pod Pretekstem w Wałbrzychu. Zamysł  polegał na stworzeniu przeze mnie ceramicznych torsów i poproszenie artystów, którzy wystawiali swoje prace w Art. Cafe, aby spróbowali zmierzyć się z nowym tworzywem, jakim jest porcelana i przenieśli swoje przemyślenia i techniki swoich prac na to tworzywo. Zapytanie spotkało się z pozytywnym odzewem i tak powstało 15 prac stworzonych różnymi technikami przez 15 artystów - mówi Ryszard Klimas, pomysłodawca wystawy, która odwiedza poszczególne gminy powiatu wałbrzyskiego.
 
W projekcie „Forma a Osobowość” uczestniczą: Paulina Brzezińska, Adam Eksterowicz, Estera Grabarczyk, Andrzej Heller, Ryszard Klimas, Joanna Kostrzewska, Barbara M. Malinowska, Agnieszka Agu Malinowska, Mirosław Maciejewski, Iwona Ostrowska-Klimas, Radosław Osiński Czk, Karolina Oschia Zalas, Waldi Saren, Marzena Zdun oraz Jan Walkowiak. Niewątpliwą atrakcją zapowiadanego wernisażu będzie możliwość spotkania z twórcami prac. 
 
Dla osób, które nie będą mogły uczestniczyć w wernisażu w dniu 18 lipca, mamy dobrą wiadomość - wystawę będzie można także zobaczyć do końca wakacji w godzinach pracy głuszyckiej instytucji kultury.
 
 
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Głuszyca  |   Centrym Kultury  |   Miejska Biblioteka Publiczna  |   wystawa  |   wernisaż  |   porcelana  |  

Kradli rury gazowe

Głuszycka Strefa Aktywności Gospodarczej. Sposób na przywrócenie...

Zaginęli za granicą. Policja i rodziny proszą o pomoc

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij